Kdo je to?
Kdo je Gary Oldman? Životopis Gary Oldman, osobnosti, slavný člověk z kategorie herectví

Kdo je Gary Oldman?

Kdo je Gary Oldman? Životopis, informace, biografie, herectví

Gary Oldman je známý filmový herec a producent, původem z Londýna. Jako malý hrál na piano a chtěl se stát hercem. Střední školu West Greenwich School navštěvoval v Deptfordu, odkud odešel v 16 letech, aby mohl pracovat v obchodě se sportovními potřebami. Hlásil se na Royal Academy of Dramatic Art (RADA), ale nebyl přijat. Místo toho začal studovat na Rose Bruford College v Londýně, kde získal titul BA (1979). Ve stejném roce začal hrát v divadle Royal Court v Yorku a stal se také členem Royal Shakespeare Company (1985-86).
Filmový debut přišel v dramatu Remembrance (1982). V Anglii jej proslavila role Sida Viciouse z kapely Sex Pistols ve snímku Sid and Nandy (1986) a role fotbalového chuligána ve filmu The Firm (1989). O rok později se přestěhoval do USA, kde si zahrál ve filmu Stav Milosti (1990), rok na to ve snímku JFK (1991). Role záporáků mu šly náramně i v úspěšných filmech Leon (1994), Air Force One a Pátý Element (1997).
Objevil se v několika epizodách seriálu Padlí andělé (1993) a Přátelé (2001).
Jedna z jeho nejznámějších rolí byl strýc Sirius Black v sérii Harry Potter. Oldman se objevil celkem ve čtyřech epizodách (2004, 05, 07 a 2011). Vyšetřovatele si zahrál v komerčně úspěšné trilogii Batman (2005, 2008 a 2012). Gary Oldman získal za roli Winstona Churchilla ve filmu Darkest Hour (2017) Zlatý Glóbus, Oscara a cenu Britské Filmové Akademie.
Propůjčil svůj hlas v počítačové hře Call of Duty a v animovaném filmu Kung Fu Panda 2 (2011).
Objevil se také ve videoklipech skupiny Guns N‘ Roses, zpěváka Davida Bowieho a zpěvačky Annie Lennox.Kdo je Gary Oldman? Životopis Gary Oldman, osobnosti, slavný člověk z kategorie herectví

Hlavní informace o osobě Gary Oldman

Národnost: anglická
Datum narození: 21. 3. 1958
Místo narození: Londýn, Anglie

Popis osobnosti Gary Oldman můžete sdílet s kamarády na sociálních sítích jako je Facebook a Twitter.

 Sdílet na Redditu        Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    

Znáte pojem Langoš? Znáte pojem Facebook? Pamatujete si definici pojmu Klipart? Vzpomenete si na definici slova Pesimismus?

Klíčová slova: zajímavosti, vysvětlení, herectví, datum narození, biografie, životopis, popis, kde se narodil Gary Oldman?, wikipedie, informace, herectví, narození, Gary Oldman, národnost, osobnost, lexikon

Pojem Gary Oldman je v kategorii Herectví, ilustrační obrázek

Pro další informace o termínu Gary Oldman zkuste tyto odkazy

Vyhledat slovo Gary Oldman ve Wikislovníku

Hledat heslo Gary Oldman na Google obrázcích

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Gary Oldman ve Wikimedia Commons

Hledat heslo Gary Oldman na Google.cz

Zkusit najít Gary Oldman ve Wikipedii

Dál můžete zkusit hledat slovo Gary Oldman například ve vyhledávači Seznam.cz, ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0, ve videích na Youtube, v evropském vyhledávači Qwant nebo v nabídce zboží na Heureka.cz.

Náhodných výběr osobností, hesel, pojmů a odborných termínů

Stručná biografie, resp. životopis osoby Gary Oldman

Teď už znáte odpověď na otázku Kdo je to Gary Oldman? Kdy se narodil Gary Oldman? Kde se narodil Gary Oldman? Gary Oldman se nachází v kategorii Herectví

Text vytvořen pro server Superia.cz. Neručíme za pravdivost, aktuálnost a přesnost informací uvedených na těchto internetových stránkách. Litujem, že není v našich silách provádět pravidelně aktualizace všech textů. Můžete také vyzkoušet hledat osobnost, osobu, člověka Gary Oldman řekněme na webovkách projektu Wikipedia, kde můžete najít nejspíš delší text, resp. životopis. Jména některých osobností se shodují s jinými žijícími i nežijícími a to napříč obory. Hledejte proto osobnost Gary Oldman i v jiné kategorii než je herectví.