Kdo je to?
Kdo je Gary Oldman? Životopis Gary Oldman, osobnosti, slavný člověk z kategorie herectví

Kdo je Gary Oldman?

Kdo je Gary Oldman? Životopis, informace, biografie, herectví

Gary Oldman je známý filmový herec a producent, původem z Londýna. Jako malý hrál na piano a chtěl se stát hercem. Střední školu West Greenwich School navštěvoval v Deptfordu, odkud odešel v 16 letech, aby mohl pracovat v obchodě se sportovními potřebami. Hlásil se na Royal Academy of Dramatic Art (RADA), ale nebyl přijat. Místo toho začal studovat na Rose Bruford College v Londýně, kde získal titul BA (1979). Ve stejném roce začal hrát v divadle Royal Court v Yorku a stal se také členem Royal Shakespeare Company (1985-86).
Filmový debut přišel v dramatu Remembrance (1982). V Anglii jej proslavila role Sida Viciouse z kapely Sex Pistols ve snímku Sid and Nandy (1986) a role fotbalového chuligána ve filmu The Firm (1989). O rok později se přestěhoval do USA, kde si zahrál ve filmu Stav Milosti (1990), rok na to ve snímku JFK (1991). Role záporáků mu šly náramně i v úspěšných filmech Leon (1994), Air Force One a Pátý Element (1997).
Objevil se v několika epizodách seriálu Padlí andělé (1993) a Přátelé (2001).
Jedna z jeho nejznámějších rolí byl strýc Sirius Black v sérii Harry Potter. Oldman se objevil celkem ve čtyřech epizodách (2004, 05, 07 a 2011). Vyšetřovatele si zahrál v komerčně úspěšné trilogii Batman (2005, 2008 a 2012). Gary Oldman získal za roli Winstona Churchilla ve filmu Darkest Hour (2017) Zlatý Glóbus, Oscara a cenu Britské Filmové Akademie.
Propůjčil svůj hlas v počítačové hře Call of Duty a v animovaném filmu Kung Fu Panda 2 (2011).
Objevil se také ve videoklipech skupiny Guns N‘ Roses, zpěváka Davida Bowieho a zpěvačky Annie Lennox.Kdo je Gary Oldman? Životopis Gary Oldman, osobnosti, slavný člověk z kategorie herectví

Základní informace o osobě Gary Oldman

Národnost: anglická
Datum narození: 21. 3. 1958
Místo narození: Londýn, Anglie

Potěší nás, pokud budete sdílet tuto odpověď na otázku kdo je Gary Oldman? s dalšími lidmi na Redditu, Twitteru nebo Facebooku.

  Sdílet na Twitteru      Sdílet na Redditu        Sdílet na Facebooku   Sdílet na Pinterestu  

Znáte pojem Langoš? Pamatujete si definici pojmu Epidemie? Pamatujete si definici pojmu Jóga? Vzpomněli byste si co znamená slovo Aerosol?

Klíčová slova: Gary Oldman, wiki, národnost, informace, zajímavosti, osobnosti, životopis, osobnost, vysvětlení, kde se narodil Gary Oldman?, místo narození, kdo je Gary Oldman?, datum narození, kdy se narodil Gary Oldman?, popis, herectví

Pojem Gary Oldman je v kategorii Herectví, ilustrační obrázek

Další informační zdroje

Najít výraz Gary Oldman ve vyhledávači Qwant

Zkusit najít výraz Gary Oldman ve Wikislovníku

Vyhledat slovo Gary Oldman ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Hledat slovo Gary Oldman ve Wikipedii

Najít výraz Gary Oldman ve vyhledávači Yahoo

Dál můžete zkusit hledat slovo Gary Oldman například v Seznam.cz slovníku cizích slov, ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0, v obrázcích, videích a zvucích z projektu Wikimedia Commons, ve ruském vyhledávači Yandex nebo v Google překladači.

Tipy na další významy slov, osobnosti, pojmy a termíny

Biografie, životopis, kdo je to Gary Oldman?

Na stránce jste se mohli dozvědět: Kdo je to Gary Oldman? Kdy se narodil Gary Oldman? Kde se narodil Gary Oldman? Gary Oldman se nachází v sekci Herectví

Text vytvořen redaktory Superia.cz. Informace uvedené na těchto stránkách jsou bez záruky. Chápejte, že nemáme prostředky na pravidelnou aktualizaci. Zkuste najít informace osobnost, osobu, člověka Gary Oldman kupř. ve známé Wikipedii, kde naleznete podrobnější popis, resp. životopis. Jména některých osobností se shodují s jinými žijícími i nežijícími a to napříč obory. Hledejte proto osobnost Gary Oldman i v jiné kategorii než je herectví.