Kdo je to?
Kdo je Gary Oldman? Životopis Gary Oldman, osobnosti, slavný člověk z kategorie herectví

Gary Oldman

Kdo je Gary Oldman? Životopis, zajímavosti, informace, biografie, herectví

Gary Oldman je známý filmový herec a producent, původem z Londýna. Jako malý hrál na piano a chtěl se stát hercem. Střední školu West Greenwich School navštěvoval v Deptfordu, odkud odešel v 16 letech, aby mohl pracovat v obchodě se sportovními potřebami. Hlásil se na Royal Academy of Dramatic Art (RADA), ale nebyl přijat. Místo toho začal studovat na Rose Bruford College v Londýně, kde získal titul BA (1979). Ve stejném roce začal hrát v divadle Royal Court v Yorku a stal se také členem Royal Shakespeare Company (1985-86).
Filmový debut přišel v dramatu Remembrance (1982). V Anglii jej proslavila role Sida Viciouse z kapely Sex Pistols ve snímku Sid and Nandy (1986) a role fotbalového chuligána ve filmu The Firm (1989). O rok později se přestěhoval do USA, kde si zahrál ve filmu Stav Milosti (1990), rok na to ve snímku JFK (1991). Role záporáků mu šly náramně i v úspěšných filmech Leon (1994), Air Force One a Pátý Element (1997).
Objevil se v několika epizodách seriálu Padlí andělé (1993) a Přátelé (2001).
Jedna z jeho nejznámějších rolí byl strýc Sirius Black v sérii Harry Potter. Oldman se objevil celkem ve čtyřech epizodách (2004, 05, 07 a 2011). Vyšetřovatele si zahrál v komerčně úspěšné trilogii Batman (2005, 2008 a 2012). Gary Oldman získal za roli Winstona Churchilla ve filmu Darkest Hour (2017) Zlatý Glóbus, Oscara a cenu Britské Filmové Akademie.
Propůjčil svůj hlas v počítačové hře Call of Duty a v animovaném filmu Kung Fu Panda 2 (2011).
Objevil se také ve videoklipech skupiny Guns N‘ Roses, zpěváka Davida Bowieho a zpěvačky Annie Lennox.Kdo je Gary Oldman? Životopis Gary Oldman, osobnosti, slavný člověk z kategorie herectví

Hlavní data o osobě Gary Oldman

Národnost: anglická
Datum narození: 21. 3. 1958
Místo narození: Londýn, Anglie

Tento text (Gary Oldman) můžete samozřejmě sdílet se známými na vašich účtech sociálních sítích jako je Pinterest, Reddit, Facebook anebo Twitter.

 Sdílet na Facebooku   Sdílet na Redditu         Sdílet na Twitteru      Sdílet na Pinterestu  

Znáte pojem Lapač snů? Víte co je Registrační pokladna? Pamatujete si definici pojmu Synagoga? Vzpomněli byste si co označuje výraz Kuba?

Klíčová slova: životopis, osobnosti, biografie, Gary Oldman, wikipedie, datum narození, herectví, popis, život, kdy se narodil Gary Oldman?, kdo je Gary Oldman?, wiki, národnost, Gary Oldman, vysvětlení, informace

Pojem Gary Oldman je v kategorii Herectví, ilustrační obrázek

Linky na jiné informační zdroje

Hledat termín Gary Oldman ve vyhledávači Qwant

Hledejte bez špehování slovo Gary Oldman ve vyhledávači DuckDuckGo

Zkusit najít heslo Gary Oldman ve vyhledávači Yandex

Hledat termín Gary Oldman ve vyhledávači Yahoo

Najít termín Gary Oldman na Google.cz

Dál můžete zkusit hledat slovo Gary Oldman například ve Wikipedii, v projektu slovnik.cz, v Google obrázcích, v Seznam.cz slovníku cizích slov nebo v nabídce zboží na Heureka.cz.

Jiné zajímavé termíny, pojmy, hesla, slova, osobnosti, lidi

Stručná biografie, resp. životopis osoby Gary Oldman

Text na této internetové stránce vám umožnil zjistit Kdo je to Gary Oldman? Kdy se narodil Gary Oldman? Kde se narodil Gary Oldman? Gary Oldman je v kategorii Herectví

Kategorie herectví, modrooký blonďák, gary Oldman, ilustrační obrázek

Text byl sepsán pro server Superia.cz. Veškeré texty jsou bez záruky. Věříme, že chápete, že texty nemohou být často aktualizovány. Můžete se pokusit také najít informace osobnost, osobu, člověka Gary Oldman např. v české verzi Wikipedia.cz, kde naleznete podrobný text, resp. životopis. Jména některých osobností se shodují s jinými žijícími i nežijícími a to napříč obory. Hledejte proto osobnost Gary Oldman i v jiné kategorii než je herectví.