Kdo je to?
Kdo je Claudia Cardinale? Životopis Claudia Cardinale, osobnosti, slavná žena z kategorie herectví

Claudia Cardinale

Kdo je Claudia Cardinale? Životopis, zajímavosti, informace, biografie, herectví

Claudia Josephine Rose Cardinale je italská filmová a divadelní herečka, sexsymbol 60. a 70. let 20. století. Cardinale se narodila v Tunisu, hlavním městě Tuniska, do rodiny původem ze Sicílie, která se usadila v Tunisku. Během dětství v Tunisku zažila boje druhé světové války a zažila časté stěhování. Když ji bylo 19 let, zvítězila v soutěži nejkrásnější Italka Tuniska. Jako vítězka získala zájezd na filmový festival v Benátkách. Po návštěvě Benátek získala ihned smlouvu na její první filmovou roli. Herectví nejprve odmítala, protože se chtěla stát učitelkou. Nakonec svolila a debutovala ve filmu Zmýlená neplatí z roku 1958. Díky jejímu nezvykle hrubému hlasu byly její role několikrát předabovány. Poprvé zazněl její přirozený hlas až v jejím 17 snímku Osm a půl (1963) nebo později ve filmu Hvězdy velkého vozu (1965). Objevila se v úspěšných snímcích jako Zatracený malér, Nahoře a dole (1959), Znovu v nesnázích, Rocco a jeho bratři, Krásný Antonio (1960), Statek, Děvče se zavazadlem (1961), s Jean Paul Belmondem ve filmu Cartouche (1962), Růžový panter, Gepard (1963), Báječný paroháč, Bubovo děvče (1964), Profesionálové (1966), v legendárním snímku Tenkrát na Západě (1968), Rodinný portrét (1974), Corleone (1978), Dárek (1982), Jindřich IV. (1984). Doposud Cardinale hrála ve více než 120 filmech. Od roku 2000 začala hrát také na divadelních prknech v inscenacích Tennesseeho Williamse nebo Luigiho Pirandella.
V 19 letech se ji narodil syn Patrick, kterého před veřejností utajovala a označovala jej za svého mladšího bratra. Tajemství o jejím synovi však odhalili novináři. Cardinale poté přiznala, že se jedná právě o jejího syna. Druhé dítě se ji narodilo až během její čtyřicítky a pojmenovala ji také Claudia.
Dodnes působí jako aktivistka za ženská práva v Tunisku a je také velvyslankyní UNESCO za ženy tohoto století.
Za své filmové úspěchy obdržela řadu ocenění jako Zlatý lev za přínos světové kinematografii v Benátkách na filmovém festivalu (1993), Čestný Zlatý medvěd za celoživotní dílo (2002), cenu Kristián (2006) nebo Zlatý leopard za celoživotní dílo (2011).Kdo je Claudia Cardinale? Životopis Claudia Cardinale, osobnosti, slavná žena z kategorie herectví

Hlavní data o osobě Claudia Cardinale

Národnost: italská
Datum narození: 15. 4. 1938
Místo narození: Tunis, Tunisko

Sdílejte tuto stránku s osobností Claudia Cardinale s vašimi sledujícími na vašich účtech sociálních sítích jako je Pinterest, Reddit, Facebook anebo Twitter.

 Sdílet na Facebooku   Sdílet na Pinterestu     Sdílet na Twitteru      Sdílet na Redditu      

Znáte termín Internet věcí? Víte co je Karneval? Vzpomenete si na definici slova Žilkování? Vzpomněli byste si co označuje výraz Předmět?

Klíčová slova: Claudia Cardinale, biografie, osobnosti, narození, kdo je Claudia Cardinale?, vysvětlení, herectví, národnost, wiki, místo narození, herectví, život, životopis, popis, Claudia Cardinale, informace

Pojem Claudia Cardinale je v kategorii Herectví, ilustrační obrázek

Další možné informační zdroje

Vyhledat termín Claudia Cardinale ve Wikipedii

Hledat heslo Claudia Cardinale v ekologickém vyhledávači Ecosia.org

Zkusit najít pojem Claudia Cardinale ve vyhledávači Qwant

Najít heslo Claudia Cardinale na Google obrázcích

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Claudia Cardinale ve Wikimedia Commons

Dál můžete zkusit hledat slovo Claudia Cardinale například ve videích na Youtube, v projektu slovnik.cz, v metavyhledávači Info.com, v obrázcích, videích a zvucích z projektu Wikimedia Commons nebo v Lingea slovnících.

Náhodných výběr osobností, odborných termínů, pojmů a hesel

Stručná biografie, resp. životopis osoby Claudia Cardinale

Text na této internetové stránce vám umožnil zjistit Kdo je to Claudia Cardinale? Kdy se narodila Claudia Cardinale? Kde se narodila Claudia Cardinale? Claudia Cardinale patří do kategorie Herectví

Kategorie herectví, herečka černé, claudia Cardinale, ilustrační obrázek

Text byl sepsán pro server Superia.cz. Na informace uvedené na těchto stránkách neposkytujeme záruku. Texty mohou obsahovat nepřesnosti a chyby za které se předem omlouváme. Není v našich silách pravidelně aktualizovat texty na tomto webu. Zkuste najít informace osobnost, osobu, člověka Claudia Cardinale např. na stránkách projektu Wikipedia, kde naleznete podrobný text, resp. životopis. Jména některých osobností se shodují s jinými žijícími i nežijícími a to napříč obory. Hledejte proto osobnost Claudia Cardinale i v jiné kategorii než je herectví.