Kdo je to?
Kdo je to Akolyta? Vysvětlení, význam, co znamená slovo, termín, pojem Akolyta? Lidé, křesťanství

Kdo je to Akolyta?

Jaký je význam slova Akolyta? Co to znamená?

Akolyta je pojem pocházející z latinského označení pro toho, kdo někoho následuje nebo někomu slouží. Toto pojmenování se používá v církvi pro toho, kdo není vysvěcen a má pouze ustanovení. Dříve se jednalo nižší stupeň svěcení, než je svěcení kněžské. Po církevních reformách byla tato služba zachována, ovšem již ne jako svěcení.
Akolyta je muž, který vykonává pomocné činnosti při svatém přijímání a při adoraci vystavuje oltářní svátost. Může být také pověřen čištěním bohoslužebných nádob nebo v nepřítomnosti vyššího kněze vede bohoslužbu slova. Nejvíce se však věnuje donášce přijímání nemocným do jejich domovů.Kdo je to Akolyta? Vysvětlení, význam, co znamená slovo, termín, pojem Akolyta? Lidé, křesťanství

Zaujalo vás slovo, termín Akolyta? Potom se podělte s kolegy na Twitteru, Redditu, Pinterestu, Facebooku nebo na jiných, zde neuvedených sociálních sítích.

  Sdílet na Twitteru      Sdílet na Redditu        Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Facebooku 

Vzpomenete si na definici slova Halászlé? Pamatujete si definici pojmu Samoplátce? Vzpomněli byste si co znamená slovo Zvyk? Vzpomněli byste si co znamená slovo Skener?

Klíčová slova: původ slova, wikipedie, Akolyta, křesťanství, slovo, heslo, význam slova, termín, přesný výraz, etymologie, popis, přesný výraz, wiki, pojem, význam pojmu, význam

Pojem Akolyta je v kategorii Křesťanství, ilustrační obrázek

Jiné informační zdroje o frázi Akolyta

Hledat frázi Akolyta v ekologickém vyhledávači Ecosia.org

Vyhledat slovo Akolyta ve Wikipedii

Hledat výraz Akolyta ve vyhledávači Yandex

Najít slovo Akolyta ve vyhledávači Qwant

Dál můžete zkusit hledat slovo Akolyta například ve vyhledávači chránícího soukromí - DuckDuckGo, v ABC slovníku cizích slov a synonym, ve videích na Youtube, v Seznam.cz slovníku cizích slov nebo ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0.

Náhodných výběr osobností, hesel, pojmů a odborných termínů

Vysvětlení významu slova Akolyta, definice, vysvětlení pojmu

Právě jste se dozvěděli odpověď na otázku Kdo je to Akolyta? Vysvětlení, co znamená výraz, resp. slovo Akolyta? Definice pojmu Akolyta je v kategorii Křesťanství

Text napsán pro Superia.cz. Neručíme za správnost či přesnost obsahu těchto webových stránek. Návštěvníci, omluvte nás prosím, že nestíháme pravidelně aktualizovat texty. Doporučujeme zkusit nalézt pojem, výraz, termín, heslo řekněme například na stránkách Wikipedie, kde můžete najít podrobný popis. Berte prosím v úvahu, že pojmy mohou mít víc definic vzhledem k tomu, že se používají v rozdílných oborech lidské činnosti. Zkuste najít odborný termín i v jiné sekci než v křesťanství.