Kdo je to?
Kdo je Petr Cibulka? Životopis Petr Cibulka, osobnosti, slavný člověk z kategorie politici

Petr Cibulka

Kdo je Petr Cibulka? Životopis, zajímavosti, informace, biografie, politici

Petr Cibulka je český aktivista a politik.
Pro většinu lidí je jeho jméno spojeno s tzv. Cibulkovými seznamy, které se začaly na veřejnosti objevovat v 1. polovině 90. let. Tyto seznamy mají obsahovat jména agentů a spolupracovníků komunistické Státní tajné bezpečnosti. Je však nutné zmínit, že Cibulkovy seznamy jsou neúplné a také nepřesné a vyvolaly řadu kontroverzí, neboť řadu lidí obvinily neprávem. Kromě skutečných spolupracovníků StB v nich lze nalézt i jména lidí, kteří spolupráci odmítli nebo byli StB dokonce sami pronásledováni.
Cibulka sám byl v dobách komunistické totality jedním z protirežimních aktivistů a disidentů. Mimo jiné je signatářem Charty 77. Komunistický režim jej několikrát uvrhl do vězení.
V roce 1996 založil stranu Pravý blok, která momentálně chodí do voleb pod zkratkou Volte Pravý Blok www.cibulka.net (její název je však výrazně delší). V žádných volbách se mu však zatím nepodařilo prorazit.
Petr Cibulka a jeho politická strana prezentuje názor, že veřejné a politické dění v Evropě ovládají ruské tajné služby KGB a GRU. Je také znám používáním siderického informačního kyvadla, které podle něj může odhalit ruské agenty, ale odpovědět i na mnoho dalších otázek.Kdo je Petr Cibulka? Životopis Petr Cibulka, osobnosti, slavný člověk z kategorie politici

Základní informace o osobě Petr Cibulka

Národnost: česká
Datum narození: 27. října 1950
Místo narození: Brno

Potěší nás, pokud budete sdílet tuto odpověď na otázku kdo je Petr Cibulka? s vašimi kamarády na Redditu, Twitteru nebo Facebooku.

 Sdílet na Redditu        Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    

Vzpomenete si na definici slova Kaprák? Pamatujete si definici pojmu Zálohová faktura? Vzpomněli byste si co znamená slovo Nimesil? Vzpomněli byste si co znamená slovo Kinesiotaping?

Klíčová slova: wikipedie, kdo je Petr Cibulka?, vysvětlení, místo narození, kde se narodil Petr Cibulka?, biografie, informace, lexikon, život, národnost, popis, narození, datum narození, zajímavosti, wiki, Petr Cibulka

Pojem Petr Cibulka je v kategorii Politici, ilustrační obrázek

Další zdroje informací

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Petr Cibulka ve Wikimedia Commons

Hledat frázi Petr Cibulka ve fulltextu Seznam.cz

Hledejte bez špehování slovo Petr Cibulka ve vyhledávači DuckDuckGo

Vyhledat pojem Petr Cibulka na Google obrázcích

Zkusit najít pojem Petr Cibulka ve Wikislovníku

Dál můžete zkusit hledat slovo Petr Cibulka například ve vyhledávači chránícího soukromí - DuckDuckGo, v ABC slovníku cizích slov a synonym, ve fulltextu Yahoo.com, v Google obrázcích nebo v nabídce zboží na Heureka.cz.

Doporučené odborné pojmy, osobnosti, termíny, výrazy a hesla

Biografie, životopis, kdo je to Petr Cibulka?

Na stránce jste se mohli dozvědět: Kdo je to Petr Cibulka? Kdy se narodil Petr Cibulka? Kde se narodil Petr Cibulka? Petr Cibulka je v kategorii Politici

Text vytvořen redaktory Superia.cz. Veškeré texty jsou bez záruky. Berte v potaz, že uvedené texty nejsou pravidelně aktualizovány. Můžete také vyzkoušet hledat informace osobnost, osobu, člověka Petr Cibulka řekněme třeba v projektu Wikipedia.cz, kde naleznete komplexní text, resp. životopis. Jména některých osobností se shodují s jinými žijícími i nežijícími a to napříč obory. Hledejte proto osobnost Petr Cibulka i v jiné kategorii než je politici.