Kdo je to?
Kdo je to, byl Hypochondr? Vysvětlení, význam, co znamená slovo Hypochondr? Lidé, vlastnosti

Kdo je to Hypochondr?

Jaký je význam slova Hypochondr? Co to znamená?

Hypochondr je člověk posedlý obavou z onemocnění. I naprosto nevinné příznaky a slabosti organizmu považuje okamžitě za projev některého z velmi závažných nebo dokonce smrtelných onemocnění. Vyžaduje léčbu, vyšetření, ošetření, předepisování nejrůznějších prášků a vitamínů a často nevěří lékařům, protože mu připadá, že jeho potíže zlehčují.
Hypochondr si nemoci vsugerovává, a pokud se jeho obavy nepotvrdí, vyžaduje změnu vyšetřovacích postup nebo jejich výsledky zpochybňuje. Často se také léčí sám, s pomocí knih a internetu si určuje diagnózu a snaží se o ní přesvědčit lékaře. Přisuzuje si většinou běžná onemocnění, všem ve vážné formě, často se jedná o rakovinu, srdeční problémy, nemoci krve a podobně. Léčení hypochondrie je obtížné, úspěšné může být pouze v tom případě, že si nemocný uvědomí, že má problém, přestane se tolik zaměřovat na sebe a své zdraví a začne důvěřovat blízkým a lékařům.Kdo je to, byl Hypochondr? Vysvětlení, význam, co znamená slovo Hypochondr? Lidé, vlastnosti

Sdílejte tuto stránku se slovem Hypochondr s přáteli na Redditu, Facebooku, Pinterestu nebo na jiných tzv. sociálních sítích.

 Sdílet na Facebooku   Sdílet na Pinterestu      Sdílet na Redditu       Sdílet na Twitteru  

Víte, co je to SUV? Znáte termín Espresso? Vzpomněli byste si na význam slova Družstevní byt? Víte, co je to Yzop?

Klíčová slova: popis, odborný výraz, přesný význam, etymologie, co znamená, kdo to je, význam, synonymum, význam slova, popis, co je to Hypochondr?, pojem, vysvětlení, vlastnosti, formulace, definice

Pojem Hypochondr je v kategorii Vlastnosti, ilustrační obrázek

Hledejte v dalších zdrojích

Vyhledat slovo Hypochondr ve Wikipedii

Hledat videa s názvem Hypochondr na Youtube

Najít heslo Hypochondr ve fulltextu vyhledávače Info.com

Hledejte bez špehování slovo Hypochondr ve vyhledávači DuckDuckGo

Dál můžete zkusit hledat slovo Hypochondr například v obrázcích, videích a zvucích z projektu Wikimedia Commons, v Lingea slovnících, ve fulltextu Google.cz, v evropském vyhledávači Qwant nebo v nabídce zboží na Heureka.cz.

Výběr náhodných osobností, odborných termínů, pojmů a hesel

Význam slova, definice, pojem, vysvětlení co znamená Hypochondr

Na stránce jste se mohli dozvědět: Kdo je to Hypochondr? Kdo to byl Hypochondr? Vysvětlení, co znamená výraz, resp. slovo Hypochondr? Definice pojmu Hypochondr je v kategorii vlastnosti. Text napsán pro Superia.cz. Uvedené informace jsou bez záruky. Berte v potaz, že uvedené texty nejsou pravidelně aktualizovány. Můžete též vyzkoušet hledat výraz, heslo, text, pojem třeba na stránkách projektu Wikipedia, kde naleznete delší popis. Berte na vědomí, že pojmy mohou mít více významů podle toho o jaký obor se jedná. Doporučujeme vám proto zkusit i jinou sekci než je kategorie vlastnosti.

Náš tip. Seznam textových blahopřání ke sňatku, k výročí nebo k narozeninám.