Kdo je to?
Kdo byl William Styron? Životopis William Styron, osobnosti, slavný člověk z kategorie literatura

William Styron

Kdo byl William Styron? Životopis, zajímavosti, informace, biografie, literatura

William Styron byl americký prozaik a esejista, představitel jižanské prózy. Narodil se 11. června 1925 v Newport News ve Virginii. Jeho otec pracoval jako námořní inženýr. Byl to typický Jižan, svérázný a velmi zásadový muž. Jeho předci zde kdysi vlastnili rozsáhlé pozemky i s otroky. Matka pocházela ze severu a zemřela, když bylo Williamovi třináct let. S její smrtí se velmi těžce vyrovnával a později tomu přičítal i některé problémy, které se u něj v průběhu života objevovaly. William Styron nejprve studoval na presbyteriánské Davidson College, kterou však po roce opustil, aby přestoupil na Dukeovu univerzitu v Severní Karolíně. Vzhledem k probíhající válce se rozhodl vstoupit do armády. Prodělal výcvik u námořní pěchoty a zapojil se do bojů v Tichomoří. Když válka skončila, vrátil se zpět na Dukeovu univerzitu, aby zde dostudoval. Jeho talent se projevoval již během studií.
V roce 1947 odcestoval do New Yorku, kde na krátký čas pracoval v nakladatelství McGraw-Hill, později také v redakci The Paris Review. Zároveň navštěvoval seminář tvůrčího psaní a pracoval na svém prvním díle Ulehni v temnotách, které vyšlo v roce 1951. Když vypukla válka v Koreji, byl povolán k námořní pěchotě. Nicméně velký úspěch jeho prvního díla ho přiměl k tomu, aby se nadále věnoval své vlastní tvorbě. Nedlouho poté napsal Dlouhý pochod, ve kterém vylíčil své zážitky z výcvikového tábora z období války v Koreji. V roce 1960 vydal román Zapal tento dům, který popisuje umělcovu krizi. V roce 1967 je to pak román o vzpouře otroků s názvem Doznání Nata Turnera. Jeho nejvýznamnějším a nejznámějším dílem je bezesporu Sophiina volba z roku 1979. Je to román o krutých podmínkách holocaustu, jenž se později dočkal i filmového zpracování. Představitelka hlavní role Meryl Streep za něj získala Oscara. V té době se William Styron již léčil s depresí, což také sám popsal ve svém autobiografickém díle Viditelná temnota: Memoáry šílenství. Zde čtenářům dává možnost nahlédnout do nitra lidí, kteří jsou touto nemocí postižení a musí s ní žít. V roce 1993 pak ještě vydal své poslední dílo, soubor tří povídek s názvem Ráno na pobřeží.
William Styron také stál několikrát před kamerou, ať již v dokumentech či v komedii Nahý v New Yorku. Za svou knihu Doznání Nata Turnera získal v roce 1968 Pulitzerovu cenu. Zemřel 1. listopadu 2006 ve věku 81 let.Kdo byl William Styron? Životopis William Styron, osobnosti, slavný člověk z kategorie literatura

Hlavní informace o osobě William Styron

Národnost: americká
Datum narození: 11. června 1925
Místo narození: Newport News, Virginie
Datum úmrtí: 1. listopadu 2006

Budeme rádi, pokud budete tuto stručnou biografii s osobou William Styron sdílet s jinými osobami na Pinterestu nebo na Facebooku či Twitteru.

 Sdílet na Facebooku   Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu         Sdílet na Twitteru    

Znáte pojem Ančovička? Vzpomněli byste si co označuje výraz Acerola? Pamatujete si definici pojmu Mrtvý tah? Znáte termín Supercela?

Klíčová slova: Kdy zemřel William Styron, kde se narodil William Styron?, datum narození, osobnosti, osobnost, národnost, datum úmrtí, život, kdo je William Styron?, William Styron, vysvětlení, životopis, literatura, William Styron, wikipedie, kdy se narodil William Styron?

Pojem William Styron je v kategorii Literatura, ilustrační obrázek

Hledejte v dalších zdrojích

Zkusit najít výraz William Styron ve fulltextu vyhledávače Info.com

Zkusit najít William Styron ve vyhledávači Yahoo

Hledat videa s názvem William Styron na Youtube

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem William Styron ve Wikimedia Commons

Zkusit najít frázi William Styron ve Wikipedii

Dál můžete zkusit hledat slovo William Styron například v Google obrázcích, v ABC slovníku cizích slov a synonym, ve vyhledávači chránícího soukromí - DuckDuckGo, ve vyhledávači Seznam.cz nebo v nabídce zboží na Heureka.cz.

Výběr osobností, pojmů, výrazů, odborných termínů a slov

Životopis, kdo je William Styron? Stručná biografie

Teď již zajisté znáte správnou odpověď na otázku Kdo byl William Styron? Kdy se narodil William Styron? Kde se narodil William Styron? Kdy zemřel William Styron? William Styron je v kategorii Literatura

Uvedený text sepsán reaktory Superia.cz. Omlouváme se za případné neaktuální údaje a pravopisné chyby na webových stránkách. Snažíme se neustále zlepšovat obsah a kvalitu stránek, a vaše zpětná vazba je pro mě velmi důležitá. Děkujeme za pochopení.Pochopte prosím, že definice nemohou být pravidelně aktualizovány. Zkuste najít informace osobnost, osobu, člověka William Styron třeba v projektu Wikipedie, kde můžete najít nejspíš delší text, resp. životopis. Jména některých osobností se shodují s jinými žijícími i nežijícími a to napříč obory. Hledejte proto osobnost William Styron i v jiné kategorii než je literatura.