Kdo je to?
Kdo je to Chiméra? Vysvětlení, význam, co znamená slovo, termín, pojem Chiméra? Lidé, mytologie

Kdo je to Chiméra?

Co znamená a jaký je význam slova Chiméra?

1. Chiméra byla fantastická příšera z antické mytologie. Její tělo se skládalo z částí těl lva, hada, divoké kozy a draka. Navíc měla tři hlavy a schopnost chrlit oheň. Tu využívala při plnění svého úkolu, a to byla stráž u vchodu do podsvětí. Chiméra dopadla neslavně, zabil ji několika šípy hrdina Bellerofontés, který si k tomu účelu osedlal bájného létajícího koně Pégasa.
2. V biologii se jako chimérismus označuje stav, kdy jsou v organismu dvě buněčné populace, každá od jiného jedince. Tyto populace se mohou lišit geneticky nebo pohlavím. Taková bytost se nazývá chiméra.
3. Slovo chiméra se běžně používá v přeneseném smyslu, kdy znamená nějaký přelud nebo klamnou představu.Kdo je to Chiméra? Vysvětlení, význam, co znamená slovo, termín, pojem Chiméra? Lidé, mytologie

Sdílejte tuto stránku se slovem Chiméra s vašimi kamarády, známými a přáteli na sociálních sítích Twitter, Facebook, Pinterest a Reddit.

 Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru      Sdílet na Redditu      

Víte co je Benchmark? Znáte definici termínu Vřesoviště? Rozumíte pojmu Atrofie? Pamatujete si definici pojmu Ovulace?

Klíčová slova: co znamená, mytologie, Chiméra, etymologie, lexikon, heslo, informace, přesný výraz, wikipedie, formulace, význam, přesný význam, definice, vysvětlení, wiki, význam slova

Pojem Chiméra je v kategorii Mytologie, ilustrační obrázek

Další informace o pojmu Chiméra hledejte v níže uvedených zdrojích

Hledat videa s názvem Chiméra na Youtube

Vyhledat výraz Chiméra na Google.cz

Vyhledat slovo Chiméra ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Najít slovo Chiméra ve vyhledávači Qwant

Dál můžete zkusit hledat slovo Chiméra například ve ruském vyhledávači Yandex, v Lingea slovnících, ve Wikipedii, ve ekologickém vyhledávači Ecosia nebo v Google překladači.

Často hledaná hesla, osobnosti, odborné termíny, pojmy, slova

Co znamená Chiméra? Definice pojmu, význam a vysvětlení slova

Teď už víte Kdo je to Chiméra? Vysvětlení, co znamená výraz, resp. slovo Chiméra? Definice pojmu Chiméra patří do sekce Mytologie

Sepsáno redaktory Superia.cz. Neručíme za pravdivost uvedených informací. Nemáme možnost soustavné aktualizace všech textů. Můžete se pokusit také najít pojem, termín, výraz, heslo dejme tomu například v populární Wikipedii, kde naleznete nejspíše mnohem podrobnější text. Nezapomeňte, že jednotlivé výrazy mohou mít víc významů v různém kontextu, v různých oborech. Radíme vám proto hledat slovo Chiméra i v jiné části webu než je kategorie mytologie.

Víte, co znamená zkratka HPP, JOP nebo EIA? Odpověď můžete získat zde.