Kdo je to?
Kdo je to Chiméra? Vysvětlení, význam, co znamená slovo, termín, pojem Chiméra? Lidé, mytologie

Kdo je to Chiméra?

Jaký je význam slova Chiméra? Co to znamená?

1. Chiméra byla fantastická příšera z antické mytologie. Její tělo se skládalo z částí těl lva, hada, divoké kozy a draka. Navíc měla tři hlavy a schopnost chrlit oheň. Tu využívala při plnění svého úkolu, a to byla stráž u vchodu do podsvětí. Chiméra dopadla neslavně, zabil ji několika šípy hrdina Bellerofontés, který si k tomu účelu osedlal bájného létajícího koně Pégasa.
2. V biologii se jako chimérismus označuje stav, kdy jsou v organismu dvě buněčné populace, každá od jiného jedince. Tyto populace se mohou lišit geneticky nebo pohlavím. Taková bytost se nazývá chiméra.
3. Slovo chiméra se běžně používá v přeneseném smyslu, kdy znamená nějaký přelud nebo klamnou představu.Kdo je to Chiméra? Vysvětlení, význam, co znamená slovo, termín, pojem Chiméra? Lidé, mytologie

Text můžete velmi jednoduše sdílet s jinými lidmina Pinterestu nebo na Facebooku či Twitteru.

  Sdílet na Twitteru      Sdílet na Facebooku   Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu      

Víte co je Benchmark? Vzpomenete si na definici slova Switch? Rozumíte pojmu Atrofie? Vzpomněli byste si na význam slova Lyceum?

Klíčová slova: co znamená, původ slova, synonymum, wikipedie, význam pojmu, přesný význam, lexikon, Chiméra, heslo, mytologie, pojem, formulace, význam slova, informace, Chiméra, definice

Pojem Chiméra je v kategorii Mytologie, ilustrační obrázek

Jiné zdroje informací o výrazu Chiméra

Hledat výraz Chiméra ve vyhledávači Qwant

Zkusit najít frázi Chiméra ve vyhledávači Yandex

Hledat slovo Chiméra ve Wikislovníku

Zkusit najít termín Chiméra ve Wikipedii

Hledejte bez špehování slovo Chiméra ve vyhledávači DuckDuckGo

Dál můžete zkusit hledat slovo Chiméra například ve fulltextu Google.cz, v projektu slovnik.cz, v Seznam.cz slovníku cizích slov, v Google obrázcích nebo v Lingea slovnících.

Náhodných výběr osobností, odborných termínů, pojmů a hesel

Co znamená Chiméra? Definice pojmu, význam a vysvětlení slova

Tyto stránky vám umožnili zjistit Kdo je to Chiméra? Vysvětlení, co znamená výraz, resp. slovo Chiméra? Definice pojmu Chiméra se nachází v sekci Mytologie

Výše uvedený text byl napsán redaktorkami Superia.cz. Přes veškerou snahu se mohou v textech vyskytovat faktické i pravopisné chyby za což se předem omlouváme.Omluvte nás, že, nestíháme pravidelnou aktualizaci všechny textů. Pokuste se též vyhledat informace výraz, termín, heslo, výraztřeba v projektu Wikipedia, kde můžete najít delší text. Nezapomeňte prosím, že výrazy, hesla mohou mít víc významů podle toho o jaký obor se jedná. Zkuste proto termín Chiméra hledat i v jiných kategoriích (než mytologie).

Víte, co znamená zkratka HPP, JOP nebo EIA? Odpověď můžete získat zde.