Kdo je to?
Kdo je to Chiméra? Vysvětlení, význam, co znamená slovo, termín, pojem Chiméra? Lidé, mytologie

Kdo je to Chiméra?

Jaký je význam slova Chiméra? Co to znamená?

1. Chiméra byla fantastická příšera z antické mytologie. Její tělo se skládalo z částí těl lva, hada, divoké kozy a draka. Navíc měla tři hlavy a schopnost chrlit oheň. Tu využívala při plnění svého úkolu, a to byla stráž u vchodu do podsvětí. Chiméra dopadla neslavně, zabil ji několika šípy hrdina Bellerofontés, který si k tomu účelu osedlal bájného létajícího koně Pégasa.
2. V biologii se jako chimérismus označuje stav, kdy jsou v organismu dvě buněčné populace, každá od jiného jedince. Tyto populace se mohou lišit geneticky nebo pohlavím. Taková bytost se nazývá chiméra.
3. Slovo chiméra se běžně používá v přeneseném smyslu, kdy znamená nějaký přelud nebo klamnou představu.Kdo je to Chiméra? Vysvětlení, význam, co znamená slovo, termín, pojem Chiméra? Lidé, mytologie

Definici slova Chiméra můžete sdílet s vašimi kamarády, známými a přáteli na Redditu, Facebooku, Pinterestu nebo na jiných tzv. sociálních sítích.

  Sdílet na Twitteru      Sdílet na Facebooku   Sdílet na Redditu        Sdílet na Pinterestu  

Víte co je Benchmark? Znáte definici termínu Krumpáč? Rozumíte pojmu Atrofie? Pamatujete si definici pojmu Vigilie?

Klíčová slova: heslo, Chiméra, význam pojmu, definice, synonymum, co znamená, mytologie, význam slova, wikipedie, význam, přesný význam, termín, původ slova, Chiméra, formulace, odborný výraz

Pojem Chiméra je v kategorii Mytologie, ilustrační obrázek

Odkazy na jiné weby

Hledat výraz Chiméra ve Wikipedii

Zkusit najít výraz Chiméra ve vyhledávači Qwant

Zkusit najít výraz Chiméra ve vyhledávači Yahoo

Hledat videa s názvem Chiméra na Youtube

Hledat heslo Chiméra ve fulltextu vyhledávače Info.com

Dál můžete zkusit hledat slovo Chiméra například ve ruském vyhledávači Yandex, v nabídce zboží na Heureka.cz, ve vyhledávači chránícího soukromí - DuckDuckGo, ve ekologickém vyhledávači Ecosia nebo v Google překladači.

Další osobnosti, lidé, pojmy, významy slov, hesla, výrazy

Vysvětlení významu slova Chiméra, definice, vysvětlení pojmu

Teď už znáte odpověď na otázku Kdo je to Chiméra? Vysvětlení, co znamená výraz, resp. slovo Chiméra? Definice pojmu Chiméra je v sekci Mytologie

Napsáno redaktory Superia.cz. Chyby vyhrazeny. Neručíme za faktickou přednost a aktuálnost informací. Není v našich silách pravidelně aktualizovat texty na tomto webu. Doporučujeme taktéž hledat informace pojem, slovo, termín, definici dejme tomu třeba ve Wikipedii, kde můžete najít nejspíše delší a podrobnější text. Berte prosím v úvahu, že stejná slova mohou mít více významů vzhledem k tomu, že se používají v rozdílných oborech lidské činnosti. Radíme proto zkusit hledat pojem Chiméra v dalších sekcích tohoto webu, v jiné kategorii než je mytologie.

Víte, co znamená zkratka HPP, JOP nebo EIA? Odpověď můžete získat zde.