Kdo je to?
Kdo je to Chiméra? Vysvětlení, význam, co znamená slovo, termín, pojem Chiméra? Lidé, mytologie

Chiméra

Jaký je význam slova Chiméra? Co to znamená?

1. Chiméra byla fantastická příšera z antické mytologie. Její tělo se skládalo z částí těl lva, hada, divoké kozy a draka. Navíc měla tři hlavy a schopnost chrlit oheň. Tu využívala při plnění svého úkolu, a to byla stráž u vchodu do podsvětí. Chiméra dopadla neslavně, zabil ji několika šípy hrdina Bellerofontés, který si k tomu účelu osedlal bájného létajícího koně Pégasa.
2. V biologii se jako chimérismus označuje stav, kdy jsou v organismu dvě buněčné populace, každá od jiného jedince. Tyto populace se mohou lišit geneticky nebo pohlavím. Taková bytost se nazývá chiméra.
3. Slovo chiméra se běžně používá v přeneseném smyslu, kdy znamená nějaký přelud nebo klamnou představu.Kdo je to Chiméra? Vysvětlení, význam, co znamená slovo, termín, pojem Chiméra? Lidé, mytologie

Zaujala vás definice slova Chiméra? Pak se o tuto stránku podělte s blízkými na Twitteru, Redditu nebo Facebooku.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru      Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu      

Víte co je Mantisa? Vzpomněli byste si co znamená slovo Jistotní účet? Rozumíte pojmu Morbus perthes? Víte co je Pišingr?

Klíčová slova: etymologie, lexikon, termín, mytologie, vysvětlení, wikipedie, informace, popis, co znamená, význam pojmu, pojem, původ slova, heslo, význam slova, přesný výraz, význam

Pojem Chiméra je v kategorii Mytologie, ilustrační obrázek

Doporučené zdroje informací k dalšímu studiu

Hledat pojem Chiméra ve fulltextu Seznam.cz

Hledat výraz Chiméra ve vyhledávači Yandex

Najít slovo Chiméra ve vyhledávači Yahoo

Najít pojem Chiméra ve fulltextu vyhledávače Info.com

Zkusit najít termín Chiméra v ekologickém vyhledávači Ecosia.org

Dál můžete zkusit hledat slovo Chiméra například ve videích na Youtube, v projektu slovnik.cz, v Microsoft Bing, v Google obrázcích nebo v Lingea slovnících.

Doporučené pojmy, slova, osobnosti, odborné termíny a výrazy

Význam slova, definice, pojem, vysvětlení co znamená Chiméra

Tyto webové stránky vám přinesly odpověď na otázku Kdo je to Chiméra? Vysvětlení, co znamená výraz, resp. slovo Chiméra? Definice pojmu Chiméra je v kategorii Mytologie

Kategorie mytologie, Athéna, chiméra, ilustrační obrázek

Text vytvořen pro Superia.cz. Neručíme za aktuálnost a správnost uvedených informací, chyby vyhrazeny. Údaje na stránkách nemusí být aktuální. Přes veškerou snahu bohužel nestíháme pravidelnou aktualizaci informací. Můžete se pokusit také najít informace pojem, text, definici, dejme tomu například v otevřené encyklopedii Wikipedia, kde můžete najít nejspíše delší a podrobnější text. Nezapomeňte prosím, že každé slovo může mít vícero významů v různých oborech lidské činnosti. Proto prosím zapátrejte i v jiných kategoriích než je Mytologie.

Víte, co znamená zkratka HPP, JOP nebo EIA? Odpověď můžete získat zde.