Kdo je to?
Kdo byl William Kidd? Životopis William Kidd, osobnosti, slavný člověk z kategorie zločin

William Kidd

Kdo byl William Kidd? Životopis, zajímavosti, informace, biografie, zločin

William Kidd, známý pod přezdívkou Kapitán Kidd, byl obchodník, pirát původem ze skotského města Dundee a také zločinec, který byl za své pirátské plavby odsouzen k trestu smrti. Během svého života se Kidd přestěhoval do New Yorku, kde se z něj stal bohatý obchodník. Spolu se ženou a dvěma dcerami vedl spořádaný život. Anglie měla více problémy s pirátskými loděmi, a tak začal panovník vydávat kaperské listy. Vlastník kaperského listu (privatýr nebo kaper) byl chráněn zákonem a mohl tak přepadávat a zaujímat pirátské lodě. William Kidd si jednu takovou listinu pořídil s dalšími 4 členy. Pro zisk podílu prodal loď Antigua a následně zakoupil loď Adventure Galley (34 děl a 150 členů posádky). Koupě lodi jej velmi zadlužila a během jeho cest nenarazil na žádnou loď, kterou by mohl zajmout a předat soudu. Kidd i celá posádka byli nervózní, jelikož byli zadlužení, a tak se rozhodli, že přepadnou a potopí jakoukoliv loď. Do rukou se jim dostala loď s arménskými kupci, převážející zlato, stříbro a látky. Bohužel pro Kidda, loď byla pod ochranou britské koruny. Chtěl se s lupem vrátit do Bostonu a splatit svůj dluh. Místo toho byl vzat do žaláře a souzen za pirátství. Následně byl odsouzen k trestu smrti oběšením. Dne 23. 5. 1701 byl usmrcen oběšením až na druhý pokus, protože se lano při prvním pokusu přetrhlo.
O pokladech kapitána Kidda vznikaly různé pověsti. Avšak jeden poklad byl přece jen nalezen v 19. století poblíž Long Islandu.Kdo byl William Kidd? Životopis William Kidd, osobnosti, slavný člověk z kategorie zločin

Hlavní informace o osobě William Kidd

Národnost: skotská
Datum narození: 1645
Místo narození: Dundee, Skotsko
Datum úmrtí: 23. 5. 1701

Popis osobnosti William Kidd můžete sdílet s ostatními na webových službách typu Pinterest, Facebook, Twitter nebo Reddit.

 Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu        Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    

Pamatujete si definici pojmu Fusilli? Pamatujete si definici pojmu Kalafuna? Znáte termín Bench-press? Vzpomněli byste si co znamená slovo Manga?

Klíčová slova: William Kidd, osobnost, osobnosti, zajímavosti, vysvětlení, kdy se narodil William Kidd?, kde se narodil William Kidd?, zločin, národnost, William Kidd, wikipedie, životopis, národnost, narození, wiki, nežijící

Pojem William Kidd je v kategorii Zločin, ilustrační obrázek

Další možné informační zdroje

Hledat slovo William Kidd ve fulltextu vyhledávače Info.com

Hledejte bez špehování slovo William Kidd ve vyhledávači DuckDuckGo

Najít heslo William Kidd na Google.cz

Zkusit najít frázi William Kidd ve vyhledávači Qwant

Najít pojem William Kidd v ekologickém vyhledávači Ecosia.org

Dál můžete zkusit hledat slovo William Kidd například ve vyhledávači Seznam.cz, v projektu slovnik.cz, ve fulltextu Yahoo.com, v obrázcích, videích a zvucích z projektu Wikimedia Commons nebo ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0.

Náhodných výběr osobností, odborných pojmů, termínů a slov

Stručná biografie, resp. životopis osoby William Kidd

Nyní už nejspíš víte Kdo byl William Kidd? Kdy se narodil William Kidd? Kde se narodil William Kidd? Kdy zemřel William Kidd? William Kidd je v sekci Zločin

Kategorie zločin, zloděj, william Kidd, ilustrační obrázek

Text vytvořen redaktory Superia.cz. Informace obsažené na našich webových stránkách byly pečlivě zkontrolovány. I přesto však nepřebíráme odpovědnost za případné chyby. Není v našich silách pravidelně aktualizovat texty na tomto webu. Zkuste též najít informace osobnost, osobu, člověka William Kidd např. na webovkách projektu Wikipedia, kde můžete najít podrobnější text, resp. životopis. Jména některých osobností se shodují s jinými žijícími i nežijícími a to napříč obory. Hledejte proto osobnost William Kidd i v jiné kategorii než je zločin.