Kdo je to?
Kdo byla Svatá Barbora? Životopis Svatá Barbora, osobnosti, slavná žena z kategorie křesťanství

Kdo byla Svatá Barbora?

Kdo byla Svatá Barbora? Životopis, informace, biografie, křesťanství

Svatá Barbora je křesťanská mučednice, která žila ve 4. století v Malé Asii. Ví se o ní velmi málo. Otec ji vychovával v duchu antických tradic, matka brzy zemřela. Otec ji údajně nechal zavřít do věže, aby ji uchránil před křesťanstvím, což se mu stejně nepodařilo, neboť jeden z jejích sluhů byl křesťan (skrýval to) a Barboru do víry zasvětil. Když se to rozzuřený otec dozvěděl, Barboře usekl hlavu. Hned nato ho zabil blesk. Sv. Barbora je u nás známá jako ochránkyně havířů. Nejznámější kostel zasvěcený sv. Barboře, pozdně gotická stavba, se nachází v Kutné Hoře.Kdo byla Svatá Barbora? Životopis Svatá Barbora, osobnosti, slavná žena z kategorie křesťanství

Hlavní informace o osobě Svatá Barbora

Místo narození: Nikomédie
Datum úmrtí: 4.12.305

Popis osobnosti Svatá Barbora můžete sdílet s přáteli a kamarády na Facebooku, Redditu, Pinterestu nebo Twitteru.

  Sdílet na Twitteru      Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Facebooku   Sdílet na Redditu      

Víte, co je to Ecce homo? Vzpomenete si na definici slova Gastroskopie? Vzpomněli byste si na význam slova Epizoda? Vzpomněli byste si na význam slova Artyčok?

Klíčová slova: život, narození, zajímavosti, Kdy zemřela Svatá Barbora, křesťanství, wikipedie, kdo to je, lexikon, místo narození, národnost, biografie, Svatá Barbora, kde se narodila Svatá Barbora?, vysvětlení, osobnost, kdo je Svatá Barbora?

Pojem Svatá Barbora je v kategorii Křesťanství, ilustrační obrázek

Hledejte v dalších zdrojích

Zkusit najít slovo Svatá Barbora ve vyhledávači Qwant

Zkusit najít slovo Svatá Barbora ve vyhledávači Yahoo

Hledat pojem Svatá Barbora ve vyhledávači Yandex

Hledat videa s názvem Svatá Barbora na Youtube

Najít slovo Svatá Barbora ve fulltextu Seznam.cz

Dál můžete zkusit hledat slovo Svatá Barbora například v Seznam.cz slovníku cizích slov, ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0, v obrázcích, videích a zvucích z projektu Wikimedia Commons, ve ekologickém vyhledávači Ecosia nebo v Google překladači.

Často hledané výrazy, osobnosti, termíny a odborné pojmy

Životopis, kdo je Svatá Barbora? Stručná biografie

Nyní už nejspíš víte Kdo byla Svatá Barbora? Kde se narodila Svatá Barbora? Kdy zemřela Svatá Barbora? Svatá Barbora se nachází v kategorii Křesťanství

Výše uvedený text byl napsán redaktorkami Superia.cz. Neručíme za pravdivost uvedených informací. Pochopte prosím, že definice nemohou být pravidelně aktualizovány. Doporučujeme zkusit nalézt informace osobnost, osobu, člověka Svatá Barbora dejme tomu třeba na webovkách projektu Wikipedia, kde můžete najít podrobnější text, resp. životopis. Jména některých osobností se shodují s jinými žijícími i nežijícími a to napříč obory. Hledejte proto osobnost Svatá Barbora i v jiné kategorii než je křesťanství.

Nezapomeňte provádět pravidelně upgrade vašeho software. Pouze tak zabráníte virům a malware.