Kdo je to?
Kdo byl Svatá Barbora? Životopis Svatá Barbora, slavní lidé, osobnosti z křesťanství

Kdo je to Svatá Barbora?

Kdo to byl Svatá Barbora? Stručný životopis

Svatá Barbora je křesťanská mučednice, která žila ve 4. století v Malé Asii. Ví se o ní velmi málo. Otec ji vychovával v duchu antických tradic, matka brzy zemřela. Otec ji údajně nechal zavřít do věže, aby ji uchránil před křesťanstvím, což se mu stejně nepodařilo, neboť jeden z jejích sluhů byl křesťan (skrýval to) a Barboru do víry zasvětil. Když se to rozzuřený otec dozvěděl, Barboře usekl hlavu. Hned nato ho zabil blesk. Sv. Barbora je u nás známá jako ochránkyně havířů. Nejznámější kostel zasvěcený sv. Barboře, pozdně gotická stavba, se nachází v Kutné Hoře.Kdo byl Svatá Barbora? Životopis Svatá Barbora, slavní lidé, osobnosti z křesťanství

Základní informace o osobě Svatá Barbora

Místo narození: Nikomédie
Datum úmrtí: 4.12.305

Líbí se stručný životopis s osobou Svatá Barbora? Pak se podělte s vašimi kamarády, známými a přáteli na webových službách typu Pinterest, Facebook, Twitter nebo Reddit.

 Sdílet na Facebooku   Sdílet na Pinterestu      Sdílet na Redditu       Sdílet na Twitteru  

Víte, co je to Feat? Pamatujete si definici pojmu Salajka? Vzpomněli byste si na význam slova Chudoba? Vzpomněli byste si co znamená slovo Květná neděle?

Klíčová slova: co znamená, odborný výraz, přesný význam, synonymum, Svatá Barbora, význam pojmu, původ slova, slovo, etymologie, kdo to je, kdo je Svatá Barbora?, formulace, přesný výraz, popis, co je to Svatá Barbora?, lexikon

Pojem Svatá Barbora je v kategorii Křesťanství, ilustrační obrázek

Zkuste zjistit více informací o slovu Svatá Barbora v následujících zdrojích

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Svatá Barbora ve Wikimedia Commons

Zkusit najít frázi Svatá Barbora ve vyhledávači Yandex

Hledejte bez špehování slovo Svatá Barbora ve vyhledávači DuckDuckGo

Hledat termín Svatá Barbora ve fulltextu vyhledávače Info.com

Dál můžete zkusit hledat slovo Svatá Barbora například ve Wikislovníku, v Lingea slovnících, ve vyhledávači Seznam.cz, ve ekologickém vyhledávači Ecosia nebo v nabídce zboží na Heureka.cz.

Vybrané odborné pojmy, osobnosti, termíny a slova

Stručná biografie, resp. životopis osoby Svatá Barbora

Na této webové stránce jste se dozvěděli: Kdo je to Svatá Barbora? Kdo to byl Svatá Barbora? Kde se narodil Svatá Barbora? Kdy zemřel Svatá Barbora? Svatá Barbora je v kategorii křesťanství. Text vytvořen pro server Superia.cz Veškeré texty jsou bez záruky. Věříme, že chápete, že texty nemohou být často aktualizovány. Můžete též vyzkoušet hledat osobnost, osobu, člověka Svatá Barbora např. v internetové encyklopedii Wikipedia, kde naleznete komplexní text, resp. životopis. Jména některých osobností se shodují s jinými žijícími i nežijícími a to napříč obory. Hledejte proto osobnost Svatá Barbora i v jiné kategorii než je křesťanství.

Nezapomeňte provádět pravidelně upgrade vašeho software. Pouze tak zabráníte virům a malware.