Kdo je to?
Kdo byl Svatá Barbora? Životopis Svatá Barbora, slavní lidé, osobnosti z křesťanství

Kdo je to Svatá Barbora?

Kdo to byl Svatá Barbora? Stručný životopis

Svatá Barbora je křesťanská mučednice, která žila ve 4. století v Malé Asii. Ví se o ní velmi málo. Otec ji vychovával v duchu antických tradic, matka brzy zemřela. Otec ji údajně nechal zavřít do věže, aby ji uchránil před křesťanstvím, což se mu stejně nepodařilo, neboť jeden z jejích sluhů byl křesťan (skrýval to) a Barboru do víry zasvětil. Když se to rozzuřený otec dozvěděl, Barboře usekl hlavu. Hned nato ho zabil blesk. Sv. Barbora je u nás známá jako ochránkyně havířů. Nejznámější kostel zasvěcený sv. Barboře, pozdně gotická stavba, se nachází v Kutné Hoře.Kdo byl Svatá Barbora? Životopis Svatá Barbora, slavní lidé, osobnosti z křesťanství

Základní údaje o osobě Svatá Barbora

Místo narození: Nikomédie
Datum úmrtí: 4.12.305

Zaujala vás biografie osobnosti Svatá Barbora? Potom se podělte s blízkými na sociálních sítích Twitter, Redditu nebo Facebook.

 Sdílet na Facebooku   Sdílet na Pinterestu      Sdílet na Redditu       Sdílet na Twitteru  

Víte, co je to Feat? Víte, co je to Vertigo? Vzpomněli byste si na význam slova Mikroklima? Rozumíte pojmu Mozzarella?

Klíčová slova: lexikon, původ slova, definice, popis, kdo je Svatá Barbora?, formulace, vysvětlení, termín, význam, informace, heslo, význam slova, etymologie, přesný výraz, pojem, popis

Pojem Svatá Barbora je v kategorii Křesťanství, ilustrační obrázek

Další zdroje informací o slovu Svatá Barbora

Najít slovo Svatá Barbora ve fulltextu Seznam.cz

Hledat videa s názvem Svatá Barbora na Youtube

Najít termín Svatá Barbora na Google.cz

Hledat výraz Svatá Barbora ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Dál můžete zkusit hledat slovo Svatá Barbora například ve ruském vyhledávači Yandex, v projektu slovnik.cz, ve Wikipedii, ve Wikislovníku nebo ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0.

Výběr pojmů, slov, hesel, termínů, výrazů, osobností

Biografie, životopis, kdo je to Svatá Barbora?

Tyto webové stránky vám přinesly odpověď na otázku: Kdo je to Svatá Barbora? Kdo to byl Svatá Barbora? Kde se narodil Svatá Barbora? Kdy zemřel Svatá Barbora? Svatá Barbora patří do sekce křesťanství. Text vytvořen redaktory Superia.cz. Uvedené informace jsou bez záruky. Bohužel, naše možnosti updatů článků jsou omezené. Pokuste se vyhledat osobnost, osobu, člověka Svatá Barbora kupř. na stránkách Wikipedie, kde můžete najít komplexní popis, resp. životopis. Jména některých osobností se shodují s jinými žijícími i nežijícími a to napříč obory. Hledejte proto osobnost Svatá Barbora i v jiné kategorii než je křesťanství.

Nezapomeňte provádět pravidelně upgrade vašeho software. Pouze tak zabráníte virům a malware.