Kdo je to?
Kdo byl Svatá Barbora? Životopis Svatá Barbora, slavní lidé, osobnosti z křesťanství

Kdo je to Svatá Barbora?

Kdo to byl Svatá Barbora? Stručný životopis

Svatá Barbora je křesťanská mučednice, která žila ve 4. století v Malé Asii. Ví se o ní velmi málo. Otec ji vychovával v duchu antických tradic, matka brzy zemřela. Otec ji údajně nechal zavřít do věže, aby ji uchránil před křesťanstvím, což se mu stejně nepodařilo, neboť jeden z jejích sluhů byl křesťan (skrýval to) a Barboru do víry zasvětil. Když se to rozzuřený otec dozvěděl, Barboře usekl hlavu. Hned nato ho zabil blesk. Sv. Barbora je u nás známá jako ochránkyně havířů. Nejznámější kostel zasvěcený sv. Barboře, pozdně gotická stavba, se nachází v Kutné Hoře.Kdo byl Svatá Barbora? Životopis Svatá Barbora, slavní lidé, osobnosti z křesťanství

Základní informace o osobě Svatá Barbora

Místo narození: Nikomédie
Datum úmrtí: 4.12.305

Líbí se stručný životopis s osobou Svatá Barbora? Pak se podělte s vašimi kamarády na Twitteru, Pinterestu nebo Facebooku.

 Sdílet na Facebooku   Sdílet na Pinterestu      Sdílet na Redditu       Sdílet na Twitteru  

Víte, co je to Feat? Víte co je Mosaz? Vzpomněli byste si na význam slova Mikroklima? Vzpomněli byste si co označuje výraz Šikana?

Klíčová slova: původ slova, přesný výraz, význam pojmu, popis, formulace, wiki, význam slova, kdo to je, přesný význam, odborný výraz, slovo, lexikon, co je to Svatá Barbora?, kdo je Svatá Barbora?, heslo, popis

Pojem Svatá Barbora je v kategorii Křesťanství, ilustrační obrázek

Odkazy na jiné weby a vyhledávače

Najít slovo Svatá Barbora ve fulltextu vyhledávače Info.com

Hledejte bez špehování slovo Svatá Barbora ve vyhledávači DuckDuckGo

Hledat pojem Svatá Barbora ve Wikislovníku

Najít výraz Svatá Barbora ve vyhledávači Yandex

Dál můžete zkusit hledat slovo Svatá Barbora například ve Wikipedii, ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0, ve vyhledávači Seznam.cz, v evropském vyhledávači Qwant nebo v nabídce zboží na Heureka.cz.

Další osobnosti, lidé, pojmy, významy slov, hesla, výrazy

Životopis, kdo je Svatá Barbora? Stručná biografie

Text na tomto webu vám dal odpověď na otázku: Kdo je to Svatá Barbora? Kdo to byl Svatá Barbora? Kde se narodil Svatá Barbora? Kdy zemřel Svatá Barbora? Svatá Barbora je v sekci křesťanství. Výše uvedený text byl napsán redaktorkami Superia.cz. Neručíme za pravdivost uvedených informací. Nemáme možnost soustavné aktualizace všech textů. Zkuste hledat osobnost, osobu, člověka Svatá Barbora kupříkladu v projektu Wikipedia, kde naleznete nejspíš podrobnější text, resp. životopis. Jména některých osobností se shodují s jinými žijícími i nežijícími a to napříč obory. Hledejte proto osobnost Svatá Barbora i v jiné kategorii než je křesťanství.

Nezapomeňte provádět pravidelně upgrade vašeho software. Pouze tak zabráníte virům a malware.