Kdo je to?
Kdo byl Svatá Barbora? Životopis Svatá Barbora, slavní lidé, osobnosti z křesťanství

Kdo je to Svatá Barbora?

Kdo to byl Svatá Barbora? Stručný životopis

Svatá Barbora je křesťanská mučednice, která žila ve 4. století v Malé Asii. Ví se o ní velmi málo. Otec ji vychovával v duchu antických tradic, matka brzy zemřela. Otec ji údajně nechal zavřít do věže, aby ji uchránil před křesťanstvím, což se mu stejně nepodařilo, neboť jeden z jejích sluhů byl křesťan (skrýval to) a Barboru do víry zasvětil. Když se to rozzuřený otec dozvěděl, Barboře usekl hlavu. Hned nato ho zabil blesk. Sv. Barbora je u nás známá jako ochránkyně havířů. Nejznámější kostel zasvěcený sv. Barboře, pozdně gotická stavba, se nachází v Kutné Hoře.Kdo byl Svatá Barbora? Životopis Svatá Barbora, slavní lidé, osobnosti z křesťanství

Hlavní informace o osobě Svatá Barbora

Místo narození: Nikomédie
Datum úmrtí: 4.12.305

Popis osobnosti Svatá Barbora můžete sdílet s přáteli a kamarády na sociálních sítích Twitter, Facebook, Pinterest a Reddit.

 Sdílet na Facebooku   Sdílet na Pinterestu      Sdílet na Redditu       Sdílet na Twitteru  

Víte, co je to Feat? Rozumíte pojmu Plichta? Vzpomněli byste si na význam slova Chudoba? Znáte pojem Ionizátor?

Klíčová slova: význam pojmu, heslo, kdo to je, popis, křesťanství, význam, formulace, přesný výraz, etymologie, přesný význam, význam slova, slovo, pojem, vysvětlení, co znamená, informace

Pojem Svatá Barbora je v kategorii Křesťanství, ilustrační obrázek

Další zdroje informací o slovu Svatá Barbora

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Svatá Barbora ve Wikimedia Commons

Hledat videa s názvem Svatá Barbora na Youtube

Zkusit najít Svatá Barbora v ekologickém vyhledávači Ecosia.org

Najít termín Svatá Barbora ve Wikislovníku

Dál můžete zkusit hledat slovo Svatá Barbora například v Seznam.cz slovníku cizích slov, ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0, ve ruském vyhledávači Yandex, v Microsoft Bing nebo v Google překladači.

Výběr osobností, pojmů, výrazů, odborných termínů a slov

Životopis, kdo je Svatá Barbora? Stručná biografie

Tyto stránky vám umožnily zjistit: Kdo je to Svatá Barbora? Kdo to byl Svatá Barbora? Kde se narodil Svatá Barbora? Kdy zemřel Svatá Barbora? Svatá Barbora se nachází v kategorii křesťanství. Výše uvedený text byl napsán redaktorkami Superia.cz. Vyhrazujeme si možnost chyb v textech. Omluvte nás, že, nestíháme pravidelnou aktualizaci všechny textů. Pro aktuální informace zkuste hledat osobnost, osobu, člověka Svatá Barbora dejme tomu například na webovkách projektu Wikipedia, kde můžete najít rozsáhlejší popis, resp. životopis. Jména některých osobností se shodují s jinými žijícími i nežijícími a to napříč obory. Hledejte proto osobnost Svatá Barbora i v jiné kategorii než je křesťanství.

Nezapomeňte provádět pravidelně upgrade vašeho software. Pouze tak zabráníte virům a malware.