Kdo je to?
Kdo je to, byl Poustevník? Vysvětlení, význam, co znamená slovo Poustevník? Lidé, vlastnosti

Kdo je to Poustevník?

Jaký je význam slova Poustevník? Co to znamená?

Poustevník je označení pro mnicha, který odešel od ostatních lidí na nějaké velmi opuštěné místo, kde žil sám. Takové místo pak bylo označováno jako poustevna. Cílem odloučení od ostatních lidí byla duchovní očista, modlitby a sdílení Boha.
Poustevníci nejsou výhradou určitého náboženství, lze se s nimi setkat jak v křesťanství, tak v islámu, judaizmu i hinduizmu. Poustevník žil v chatrči nebo v jeskyni, živil se tím, co se mu podařilo sehnat, z almužen nebo z prodeje rukodělných výrobků nebo vlastních výpěstků. Někdy poustevníkům přispívala i vrchnost.Kdo je to, byl Poustevník? Vysvětlení, význam, co znamená slovo Poustevník? Lidé, vlastnosti

Sdílejte tuto stránku se slovem Poustevník se známými na sociálních sítích jako je Facebook a Twitter.

 Sdílet na Facebooku   Sdílet na Pinterestu      Sdílet na Redditu       Sdílet na Twitteru  

Vzpomněli byste si co označuje výraz Suché víno? Vzpomněli byste si co znamená slovo Souhláska? Znáte pojem Preeklampsie? Víte co je Platový výměr?

Klíčová slova: kdo to je, přesný význam, formulace, odborný výraz, etymologie, význam slova, význam, definice, co znamená, synonymum, přesný výraz, heslo, popis, Poustevník, původ slova, wiki

Pojem Poustevník je v kategorii Vlastnosti, ilustrační obrázek

Další zdroje informací

Hledejte bez špehování slovo Poustevník ve vyhledávači DuckDuckGo

Hledat pojem Poustevník ve fulltextu vyhledávače Info.com

Hledat videa s názvem Poustevník na Youtube

Hledat frázi Poustevník ve Wikipedii

Dál můžete zkusit hledat slovo Poustevník například ve Wikislovníku, v nabídce zboží na Heureka.cz, v Microsoft Bing, v evropském vyhledávači Qwant nebo v projektu slovnik.cz.

Často hledané výrazy, osobnosti, termíny a odborné pojmy

Vysvětlení významu slova Poustevník, definice, vysvětlení pojmu

Na této webové stránce jste se dozvěděli: Kdo je to Poustevník? Kdo to byl Poustevník? Vysvětlení, co znamená výraz, resp. slovo Poustevník? Definice pojmu Poustevník je v kategorii vlastnosti. Text vytvořen pro server Superia.cz Veškeré texty jsou bez záruky. Věříme, že chápete, že texty nemohou být často aktualizovány. Zkuste hledat pojem, definici, text, výraz řekněme na stránkách projektu Wikipedia, kde naleznete o něco delší text. Jednotlivá slova můžou mít několik významů v závislosti na oboru a kontextu. Doporučujeme proto pokusit se najít heslo Poustevník i jinde než v sekci než v vlastnosti.