Kdo je to?
Kdo je to, byl Poustevník? Vysvětlení, význam, co znamená slovo Poustevník? Lidé, vlastnosti

Kdo je to Poustevník?

Jaký je význam slova Poustevník? Co to znamená?

Poustevník je označení pro mnicha, který odešel od ostatních lidí na nějaké velmi opuštěné místo, kde žil sám. Takové místo pak bylo označováno jako poustevna. Cílem odloučení od ostatních lidí byla duchovní očista, modlitby a sdílení Boha.
Poustevníci nejsou výhradou určitého náboženství, lze se s nimi setkat jak v křesťanství, tak v islámu, judaizmu i hinduizmu. Poustevník žil v chatrči nebo v jeskyni, živil se tím, co se mu podařilo sehnat, z almužen nebo z prodeje rukodělných výrobků nebo vlastních výpěstků. Někdy poustevníkům přispívala i vrchnost.Kdo je to, byl Poustevník? Vysvětlení, význam, co znamená slovo Poustevník? Lidé, vlastnosti

Zaujalo vás slovo, termín Poustevník? Potom se podělte s blízkými na sociálních sítích Pinterestu, Facebooku či Twitteru.

 Sdílet na Facebooku   Sdílet na Pinterestu      Sdílet na Redditu       Sdílet na Twitteru  

Vzpomněli byste si co označuje výraz Suché víno? Vzpomněli byste si na význam slova Cashback? Znáte pojem Preeklampsie? Znáte definici termínu Ovarium?

Klíčová slova: kdo to je, kdo je Poustevník?, význam slova, formulace, popis, wiki, informace, Poustevník, odborný výraz, co znamená, vlastnosti, co je to Poustevník?, význam, přesný význam, význam pojmu, synonymum

Pojem Poustevník je v kategorii Vlastnosti, ilustrační obrázek

Více informací o pojmu Poustevník lze najít v následujících zdrojích

Najít pojem Poustevník v ekologickém vyhledávači Ecosia.org

Vyhledat výraz Poustevník ve vyhledávači Qwant

Hledejte bez špehování slovo Poustevník ve vyhledávači DuckDuckGo

Hledat heslo Poustevník ve vyhledávači Yandex

Dál můžete zkusit hledat slovo Poustevník například v obrázcích, videích a zvucích z projektu Wikimedia Commons, v Lingea slovnících, ve vyhledávači Seznam.cz, v Microsoft Bing nebo v nabídce zboží na Heureka.cz.

Doporučené pojmy, slova, osobnosti, odborné termíny a výrazy

Význam slova, definice, pojem, vysvětlení co znamená Poustevník

Tyto webové stránky vám přinesly odpověď na otázku: Kdo je to Poustevník? Kdo to byl Poustevník? Vysvětlení, co znamená výraz, resp. slovo Poustevník? Definice pojmu Poustevník patří do sekce vlastnosti. Text vytvořen redaktory Superia.cz. Uvedené informace jsou bez záruky. Bohužel, naše možnosti updatů článků jsou omezené. Zkuste též hledat výraz, text, termín, pojem kupř. na stránkách Wikipedie, kde můžete najít komplexní popis. Berte v úvahu, že termíny mohou mít víc definic v různých oborech lidské činnosti. Zkuste proto též hledat synonymum ke slovu Poustevník v jiné sekci než vlastnosti.