Kdo je to?
Kdo je to Poustevník? Vysvětlení, význam, co znamená slovo, termín, pojem Poustevník? Lidé, vlastnosti

Poustevník

Co znamená a jaký je význam slova Poustevník?

Poustevník je označení pro mnicha, který odešel od ostatních lidí na nějaké velmi opuštěné místo, kde žil sám. Takové místo pak bylo označováno jako poustevna. Cílem odloučení od ostatních lidí byla duchovní očista, modlitby a sdílení Boha.
Poustevníci nejsou výhradou určitého náboženství, lze se s nimi setkat jak v křesťanství, tak v islámu, judaizmu i hinduizmu. Poustevník žil v chatrči nebo v jeskyni, živil se tím, co se mu podařilo sehnat, z almužen nebo z prodeje rukodělných výrobků nebo vlastních výpěstků. Někdy poustevníkům přispívala i vrchnost.Kdo je to Poustevník? Vysvětlení, význam, co znamená slovo, termín, pojem Poustevník? Lidé, vlastnosti

Zaujala vás definice slova Poustevník? Pak se o tuto stránku podělte s blízkými na různých sociálních sítích – Facebooku, Pinterestu, Redditu nebo Twitteru.

 Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Facebooku   Sdílet na Redditu         Sdílet na Twitteru    

Vzpomněli byste si co označuje výraz Tonikum? Vzpomněli byste si na význam slova Zajištěná cesta? Znáte pojem Průměr? Znáte definici termínu Puchýrna?

Klíčová slova: definice, přesný výraz, význam slova, pojem, původ slova, etymologie, wiki, slovo, význam, vlastnosti, wikipedie, přesný význam, formulace, co znamená, vysvětlení, Poustevník

Pojem Poustevník je v kategorii Vlastnosti, ilustrační obrázek

Odkazy na jiné weby a vyhledávače

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Poustevník ve Wikimedia Commons

Najít termín Poustevník ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Zkusit najít frázi Poustevník v ekologickém vyhledávači Ecosia.org

Vyhledat slovo Poustevník ve Wikipedii

Najít pojem Poustevník ve vyhledávači Yahoo

Dál můžete zkusit hledat slovo Poustevník například ve fulltextu Yahoo.com, v Lingea slovnících, ve fulltextu Google.cz, v obrázcích, videích a zvucích z projektu Wikimedia Commons nebo v projektu slovnik.cz.

Výběr z náhodných odborných pojmů, osobností, hesel, termínů

Význam slova, definice, pojem, vysvětlení co znamená Poustevník

Text na této internetové stránce vám umožnil zjistit Kdo je to Poustevník? Vysvětlení, co znamená výraz, resp. slovo Poustevník? Definice pojmu Poustevník je v kategorii Vlastnosti

Kategorie vlastnosti, smutná dívka, poustevník, ilustrační obrázek

Text napsán pro Superia.cz. Neručíme za správnost a úplnost informací na Webových stránkách uvedených. Informace uvedené zde mohou být zastaralé či neaktuální. Texty neaktualizujeme pravidelně. Zkuste též hledat informace výraz,heslo, text, pojem třeba v internetové encyklopedii Wikipedia, kde naleznete nejspíš podrobnější text. Berte v úvahu, že termíny mohou mít víc definic v závislosti na oboru a kontextu. Zkuste najít odborný termín i v jiné sekci než v vlastnosti.