Kdo je to?
Kdo je to Poustevník? Vysvětlení, význam, co znamená slovo, termín, pojem Poustevník? Lidé, vlastnosti

Kdo je to Poustevník?

Jaký je význam slova Poustevník? Co to znamená?

Poustevník je označení pro mnicha, který odešel od ostatních lidí na nějaké velmi opuštěné místo, kde žil sám. Takové místo pak bylo označováno jako poustevna. Cílem odloučení od ostatních lidí byla duchovní očista, modlitby a sdílení Boha.
Poustevníci nejsou výhradou určitého náboženství, lze se s nimi setkat jak v křesťanství, tak v islámu, judaizmu i hinduizmu. Poustevník žil v chatrči nebo v jeskyni, živil se tím, co se mu podařilo sehnat, z almužen nebo z prodeje rukodělných výrobků nebo vlastních výpěstků. Někdy poustevníkům přispívala i vrchnost.Kdo je to Poustevník? Vysvětlení, význam, co znamená slovo, termín, pojem Poustevník? Lidé, vlastnosti

Velmi by nás potěšilo, pakliže byste sdíleli text Poustevník s vašimi kamarády na Twitteru, Redditu, Facebooku nebo jinde.

 Sdílet na Facebooku   Sdílet na Redditu        Sdílet na Pinterestu     Sdílet na Twitteru    

Vzpomněli byste si co označuje výraz Čertův dráp? Víte co je Balíkovna? Znáte pojem Baklava? Vzpomněli byste si co označuje výraz Dodací list?

Klíčová slova: formulace, lexikon, význam, přesný výraz, Poustevník, Poustevník, co znamená, přesný význam, slovo, vlastnosti, význam slova, vysvětlení, odborný výraz, pojem, popis, význam pojmu

Pojem Poustevník je v kategorii Vlastnosti, ilustrační obrázek

Pro další informace o termínu Poustevník zkuste tyto odkazy

Hledat pojem Poustevník ve Wikipedii

Zkusit najít Poustevník ve fulltextu Seznam.cz

Najít slovo Poustevník v ekologickém vyhledávači Ecosia.org

Najít výraz Poustevník na Google.cz

Vyhledat pojem Poustevník ve vyhledávači Qwant

Dál můžete zkusit hledat slovo Poustevník například v obrázcích, videích a zvucích z projektu Wikimedia Commons, v nabídce zboží na Heureka.cz, v Google obrázcích, ve Wikislovníku nebo ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0.

Výběr náhodných osobností, odborných termínů, pojmů a hesel

Vysvětlení významu slova Poustevník, definice, vysvětlení pojmu

Právě jste se dozvěděli odpověď na otázku Kdo je to Poustevník? Vysvětlení, co znamená výraz, resp. slovo Poustevník? Definice pojmu Poustevník patří do kategorie Vlastnosti

Text vytvořen pro server Superia.cz. Chyby vyhrazeny. Neručíme za faktickou přednost a aktuálnost informací. Litujem, že není v našich silách provádět pravidelně aktualizace všech textů. Zkuste též hledat pojem, slovo, termín, heslo, definici, výraz řekněme například v projektu Wikipedia, kde můžete najít podrobný popis. Ke každému slovo může existovat víc definic vzhledem k tomu, že se používají v rozdílných oborech lidské činnosti. Nezbývá, než vám doporučit hledání v jiných kategoriích než je Vlastnosti.