Kdo je to?
Kdo je Josef Pospíšil? Životopis Josef Pospíšil, osobnosti, slavný člověk z kategorie hudba

Josef Pospíšil

Kdo je Josef Pospíšil? Životopis, zajímavosti, informace, biografie, hudba

Josef Pospíšil je rozhlasový, televizní a pódiový moderátor, scénárista, muzikant a publicista. Narodil se 19. května 1951 ve Šťáhlavech na jihovýchod od Plzně.
Stojí za Agenturou Harmonika Pospíšil, která zprostředkovává hudební pořady zaměřené a dechovou, lidovou a folklórní muziku. Po jednotlivých pořadů si Josef Pospíšil zve baviče, herce, zpěváky, textaře či skladatele a pyšní se tím, že dokáže připravit danou akci „na klíč“ podle zadání pořadatelů.
Velmi úzce spolupracuje s Folklorním sdružením České republiky, se Sdružením dechových orchestrů České republiky i s jinými umělci. Dokáže si zajistit vlastní aparaturu a je schopný moderovat v mnoha jazycích včetně němčiny, angličtiny a ruštiny. Jeho služby je možné si najmou na soukromé akce jako jsou svatby, firemní večírky či rodinné oslavy.
Mezi jeho „děti“ také patří například Plzeňský Pepíci čili hudební duo, v němž po boku Milana ´Benedikta´ Karpíška interpretuje staré pražské písně z repertoáru Václava Bláhy, Karla Vacka, Jaromíra Vejvody, Rudolfa Piskáčka či Karla Hašlera a dalších. Plzeňský Pepíci vystupovali nejen v mnoha městech na území České republiky, ale navštívili i celou řadu evropských měst a dostalo se jim také příležitosti vystupovat na půdě USA a Kolumbii.
V éteru Českého rozhlasu je možné Josefa Pospíšila zaslechnout zejména díky jeho populární netradiční malé dechovce Original PILSNER URQUELL Musikanten-Šťáhlavská šestka.
Od roku 1996 až do jejich rozvodu vystupovali společně manželé Josef a Renata Pospíšilovi. Jejich repertoár byl velmi široký a zahrnoval jak tradiční lidové písně, tak i muzikálové a operetní melodie či světové evergreeny). Renata v současnosti vystupuje po boku jejich společné dcery, která nese jméno po matce.Kdo je Josef Pospíšil? Životopis Josef Pospíšil, osobnosti, slavný člověk z kategorie hudba

Hlavní informace o osobě Josef Pospíšil

Národnost: česká
Datum narození: 19. května 1951
Místo narození: Šťáhlavy

Popis osobnosti Josef Pospíšil můžete sdílet s vašimi kamarády na veřejných sociálních sítích (Facebook, Pinterest, Reddit či Twitter).

 Sdílet na Redditu         Sdílet na Twitteru      Sdílet na Facebooku   Sdílet na Pinterestu  

Pamatujete si definici pojmu EBITDA? Pamatujete si definici pojmu Outlook? Znáte termín Sektorová daň? Vzpomněli byste si co znamená slovo Omluvný list?

Klíčová slova: zajímavosti, narození, Josef Pospíšil, hudba, datum narození, životopis, wiki, wikipedie, život, kde se narodil Josef Pospíšil?, lexikon, národnost, informace, vysvětlení, kdo je Josef Pospíšil?, popis

Pojem Josef Pospíšil je v kategorii Hudba, ilustrační obrázek

Zkuste zjistit více informací o slovu Josef Pospíšil v následujících zdrojích

Hledejte bez špehování slovo Josef Pospíšil ve vyhledávači DuckDuckGo

Hledat heslo Josef Pospíšil ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Zkusit najít Josef Pospíšil ve Wikipedii

Hledat videa s názvem Josef Pospíšil na Youtube

Zkusit najít slovo Josef Pospíšil ve fulltextu Seznam.cz

Dál můžete zkusit hledat slovo Josef Pospíšil například v Google obrázcích, v Google překladači, ve videích na Youtube, ve fulltextu Yahoo.com nebo v nabídce zboží na Heureka.cz.

Vybrané odborné pojmy, slova, osobnosti, termíny

Životopis, kdo je Josef Pospíšil? Stručná biografie

Teďka již bezesporu víte Kdo je to Josef Pospíšil? Kdy se narodil Josef Pospíšil? Kde se narodil Josef Pospíšil? Josef Pospíšil je v sekci Hudba

Kategorie hudba, sluchátka růžová, josef Pospíšil, ilustrační obrázek

Text vytvořen redaktory Superia.cz. Informace obsažené na našich webových stránkách byly pečlivě zkontrolovány. I přesto však nepřebíráme odpovědnost za případné chyby. Bohužel, častá aktualizace není v našich silách. Můžete též zkusit najít informace osobnost, osobu, člověka Josef Pospíšil dejme tomu třeba na webovkách projektu Wikipedia, kde můžete najít podrobnější text, resp. životopis. Jména některých osobností se shodují s jinými žijícími i nežijícími a to napříč obory. Hledejte proto osobnost Josef Pospíšil i v jiné kategorii než je hudba.