Kdo je to?
Kdo je Josef Pospíšil? Životopis Josef Pospíšil, osobnosti, slavný člověk z kategorie hudba

Josef Pospíšil

Kdo je Josef Pospíšil? Životopis, informace, biografie, hudba

Josef Pospíšil je rozhlasový, televizní a pódiový moderátor, scénárista, muzikant a publicista. Narodil se 19. května 1951 ve Šťáhlavech na jihovýchod od Plzně.
Stojí za Agenturou Harmonika Pospíšil, která zprostředkovává hudební pořady zaměřené a dechovou, lidovou a folklórní muziku. Po jednotlivých pořadů si Josef Pospíšil zve baviče, herce, zpěváky, textaře či skladatele a pyšní se tím, že dokáže připravit danou akci „na klíč“ podle zadání pořadatelů.
Velmi úzce spolupracuje s Folklorním sdružením České republiky, se Sdružením dechových orchestrů České republiky i s jinými umělci. Dokáže si zajistit vlastní aparaturu a je schopný moderovat v mnoha jazycích včetně němčiny, angličtiny a ruštiny. Jeho služby je možné si najmou na soukromé akce jako jsou svatby, firemní večírky či rodinné oslavy.
Mezi jeho „děti“ také patří například Plzeňský Pepíci čili hudební duo, v němž po boku Milana ´Benedikta´ Karpíška interpretuje staré pražské písně z repertoáru Václava Bláhy, Karla Vacka, Jaromíra Vejvody, Rudolfa Piskáčka či Karla Hašlera a dalších. Plzeňský Pepíci vystupovali nejen v mnoha městech na území České republiky, ale navštívili i celou řadu evropských měst a dostalo se jim také příležitosti vystupovat na půdě USA a Kolumbii.
V éteru Českého rozhlasu je možné Josefa Pospíšila zaslechnout zejména díky jeho populární netradiční malé dechovce Original PILSNER URQUELL Musikanten-Šťáhlavská šestka.
Od roku 1996 až do jejich rozvodu vystupovali společně manželé Josef a Renata Pospíšilovi. Jejich repertoár byl velmi široký a zahrnoval jak tradiční lidové písně, tak i muzikálové a operetní melodie či světové evergreeny). Renata v současnosti vystupuje po boku jejich společné dcery, která nese jméno po matce.Kdo je Josef Pospíšil? Životopis Josef Pospíšil, osobnosti, slavný člověk z kategorie hudba

Hlavní informace o osobě Josef Pospíšil

Národnost: česká
Datum narození: 19. května 1951
Místo narození: Šťáhlavy

Popis osobnosti Josef Pospíšil můžete sdílet s dalšími osobami na sociálních sítích Twitter, Redditu nebo Facebook.

 Sdílet na Pinterestu     Sdílet na Twitteru      Sdílet na Redditu        Sdílet na Facebooku 

Pamatujete si definici pojmu Monarchie? Vzpomněli byste si na význam slova Inbus? Znáte termín Ultimátum? Znáte definici termínu Krokvice?

Klíčová slova: zajímavosti, narození, osobnost, wiki, lexikon, informace, vysvětlení, wikipedie, hudba, život, popis, datum narození, národnost, biografie, místo narození, osobnosti

Pojem Josef Pospíšil je v kategorii Hudba, ilustrační obrázek

Jiné informační zdroje o frázi Josef Pospíšil

Najít výraz Josef Pospíšil na Google obrázcích

Zkusit najít slovo Josef Pospíšil ve fulltextu Seznam.cz

Hledejte bez špehování slovo Josef Pospíšil ve vyhledávači DuckDuckGo

Najít slovo Josef Pospíšil ve Wikislovníku

Hledat videa s názvem Josef Pospíšil na Youtube

Dál můžete zkusit hledat slovo Josef Pospíšil například v evropském vyhledávači Qwant, ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0, v obrázcích, videích a zvucích z projektu Wikimedia Commons, ve ekologickém vyhledávači Ecosia nebo v Google překladači.

Vybrané odborné pojmy, osobnosti, termíny a slova

Stručná biografie, resp. životopis osoby Josef Pospíšil

Teď už znáte odpověď na otázku Kdo je to Josef Pospíšil? Kdy se narodil Josef Pospíšil? Kde se narodil Josef Pospíšil? Josef Pospíšil je v kategorii Hudba

Text napsán pro Superia.cz. Žádným způsobem neručíme za informace nebo obsah uvedený na těchto internetových stránkách. Návštěvníci, omluvte nás prosím, že nestíháme pravidelně aktualizovat texty. Zkuste též hledat informace osobnost, osobu, člověka Josef Pospíšil např. ve Wikipedii, kde můžete najít podrobnější text, resp. životopis. Jména některých osobností se shodují s jinými žijícími i nežijícími a to napříč obory. Hledejte proto osobnost Josef Pospíšil i v jiné kategorii než je hudba.