Kdo je to?
Kdo je to Horolezec? Vysvětlení, význam, co znamená slovo, termín, pojem Horolezec? Lidé, záliby

Horolezec

Jaký je význam slova Horolezec? Co to znamená?

Horolezec je jedinec, který se vydává do divoké přírody s cílem zdolat náročné horské vrcholy. K tomu potřebuje fyzickou sílu, vytrvalost, správnou techniku a schopnost rychlého rozhodování. Vybavení horolezce zahrnuje lanovky, cepíny, karabiny, helmy a speciální oblečení.
Mezi nejúspěšnější horolezce v historii řadíme legendy jako Reinhold Messner, který zdolal všechny 14 osmitisícovky, Sira Edmunda Hillaryho a Tenzinga Norgaye, kteří v roce 1953 jako první dosáhli vrcholu Mount Everestu.
Mezi novodobé horolezecké hrdiny řadíme horolezce nepálského původu Nirmala Purdžu, který se svým týmem zdolal všechny osmitisícové vrcholy v nejkratším čase ze všech horolezců v historii. Česká horolezkyně Klára Kolouchová jako první žena zdolala v roce 2019 druhou nejvyšší horu světa K2 (Čogori) právě s pomocí Nirmala Purdži.
Mezi významné světové závody v horolezectví patří Tour de Mont Blanc, kde horolezci zdolávají několik vrcholů v Alpách. Dalším známým závodem je také Red Bull X-Alps. Jedná se o extrémní soutěž, kde účastníci přelétávají a přecházejí Alpy jen pěšky a na paraglidu.
České horolezectví má své další hvězdy, jako je Libor Hroza, který patří k nejlepším světovým horolezcům. Zaměřuje se na speed climbing. Dále musíme představit Adama Ondru, jenž drží několik světových rekordů ve sportovním lezení. Mezi další známé české horolezce patří Josef Rakoncaj, Radek Jaroš nebo Leopold Sulovský.Kdo je to Horolezec? Vysvětlení, význam, co znamená slovo, termín, pojem Horolezec? Lidé, záliby

Líbí se vám definice kdo je to Horolezec? Pak se podělte s blízkými na Twitteru, Redditu nebo Facebooku.

 Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu        Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    

Znáte termín Acai berry? Znáte pojem Osteoporóza? Vzpomenete si na definici slova Zrychlení? Vzpomenete si na definici slova Univerzita?

Klíčová slova: co znamená, vysvětlení, formulace, původ slova, pojem, definice, přesný význam, etymologie, význam slova, přesný výraz, slovo, synonymum, Horolezec, popis, informace, wiki

Pojem Horolezec je v kategorii Záliby, ilustrační obrázek

Další informační zdroje o slovu Horolezec

Najít pojem Horolezec ve vyhledávači Yahoo

Hledat videa s názvem Horolezec na Youtube

Hledejte bez špehování slovo Horolezec ve vyhledávači DuckDuckGo

Zkusit najít výraz Horolezec na Google.cz

Zkusit najít pojem Horolezec ve fulltextu Seznam.cz

Dál můžete zkusit hledat slovo Horolezec například v obrázcích, videích a zvucích z projektu Wikimedia Commons, v Lingea slovnících, v metavyhledávači Info.com, ve Wikipedii nebo v nabídce zboží na Heureka.cz.

Další vybraná hesla, osobnosti, odborné termíny a pojmy

Význam slova, definice, pojem, vysvětlení co znamená Horolezec

Právě jste zjistili Kdo je to Horolezec? Vysvětlení, co znamená výraz, resp. slovo Horolezec? Definice pojmu Horolezec je v kategorii Záliby

Uvedený text byl přidán redaktory Superia.cz. Přes maximální snahu a opakovanou kontrolu mohou být některé informace nesprávné, nepřesné či neaktuální. Bohužel, naše možnosti updatů článků jsou omezené. Zkuste najít informace pojem, výraz,termín, heslo kupř. v internetové Wikipedii, kde můžete najít komplexní popis. Nezapomeňte, že termíny a hesla mohou mít víc významů v různých oborech lidské činnosti. Doporučujeme vám proto porozhlédnout se v jiných kategoriích (než Záliby).