Kdo je to?
Kdo je to Horolezec? Vysvětlení, význam, co znamená slovo, termín, pojem Horolezec? Lidé, záliby

Horolezec

Jaký je význam slova Horolezec? Co to znamená?

Horolezec je jedinec, který se vydává do divoké přírody s cílem zdolat náročné horské vrcholy. K tomu potřebuje fyzickou sílu, vytrvalost, správnou techniku a schopnost rychlého rozhodování. Vybavení horolezce zahrnuje lanovky, cepíny, karabiny, helmy a speciální oblečení.
Mezi nejúspěšnější horolezce v historii řadíme legendy jako Reinhold Messner, který zdolal všechny 14 osmitisícovky, Sira Edmunda Hillaryho a Tenzinga Norgaye, kteří v roce 1953 jako první dosáhli vrcholu Mount Everestu.
Mezi novodobé horolezecké hrdiny řadíme horolezce nepálského původu Nirmala Purdžu, který se svým týmem zdolal všechny osmitisícové vrcholy v nejkratším čase ze všech horolezců v historii. Česká horolezkyně Klára Kolouchová jako první žena zdolala v roce 2019 druhou nejvyšší horu světa K2 (Čogori) právě s pomocí Nirmala Purdži.
Mezi významné světové závody v horolezectví patří Tour de Mont Blanc, kde horolezci zdolávají několik vrcholů v Alpách. Dalším známým závodem je také Red Bull X-Alps. Jedná se o extrémní soutěž, kde účastníci přelétávají a přecházejí Alpy jen pěšky a na paraglidu.
České horolezectví má své další hvězdy, jako je Libor Hroza, který patří k nejlepším světovým horolezcům. Zaměřuje se na speed climbing. Dále musíme představit Adama Ondru, jenž drží několik světových rekordů ve sportovním lezení. Mezi další známé české horolezce patří Josef Rakoncaj, Radek Jaroš nebo Leopold Sulovský.Kdo je to Horolezec? Vysvětlení, význam, co znamená slovo, termín, pojem Horolezec? Lidé, záliby

Tento text samozřejmě můžete sdílet s kolegy, přáteli a partnery na Redditu, Twitteru nebo Facebooku.

 Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu         Sdílet na Twitteru      Sdílet na Facebooku 

Znáte termín Kamizola? Pamatujete si definici pojmu Umění? Vzpomenete si na definici slova Fraška? Vzpomněli byste si co znamená slovo Offsetová hypotéka?

Klíčová slova: záliby, přesný výraz, Horolezec, význam, slovo, etymologie, původ slova, odborný výraz, co znamená, definice, vysvětlení, synonymum, přesný význam, termín, lexikon, význam slova

Pojem Horolezec je v kategorii Záliby, ilustrační obrázek

Linky na další online zdroje

Vyhledat termín Horolezec ve Wikipedii

Najít termín Horolezec ve Wikislovníku

Hledat videa s názvem Horolezec na Youtube

Zkusit najít termín Horolezec ve fulltextu Seznam.cz

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Horolezec ve Wikimedia Commons

Dál můžete zkusit hledat slovo Horolezec například ve Wikislovníku, v ABC slovníku cizích slov a synonym, ve videích na Youtube, ve fulltextu Google.cz nebo ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0.

Náhodné osobnosti, pojmy, výrazy, slova a odborné termíny

Význam slova, definice, pojem, vysvětlení co znamená Horolezec

Text na tomto webu vám dal odpověď na otázku Kdo je to Horolezec? Vysvětlení, co znamená výraz, resp. slovo Horolezec? Definice pojmu Horolezec je v sekci Záliby

Kategorie záliby, výšivka žena, horolezec, ilustrační obrázek

Text vytvořen redaktory Superia.cz. Všechny údaje jsou bez záruky. V obsahu stránek mohou být pravopisné, faktické chyby i nepřesnosti. Některé informace již mohou být zastaralé nebo neaktuální. Doporučujeme vyhledat informace pojem, slovo, termín, definici kupř. v projektu Wikipedie, kde můžete najít rozsáhlejší popis. Berte prosím v úvahu, že pojmy mohou mít víc definic v různých oborech lidské činnosti. Vyzkoušejte proto hledání v jiných kategoriích (než záliby).