Kdo je to?
Kdo je Hugh Laurie? Životopis Hugh Laurie, osobnosti, slavný člověk z kategorie herectví

Kdo je Hugh Laurie?

Kdo je Hugh Laurie? Životopis, informace, biografie, herectví

James Hugh Calum Laurie je divadelní a filmový herec, kytarista a spisovatel. Pochází z města Oxford v Anglii, kde chodil do přípravné školy Dragon School. Po škole se přihlásil na univerzitu Eton, poté ale začal studovat archeologii a antropologii na Selwyn College v Cambridge. Na střední škole a později i na univerzitě závodně vesloval a dokonce se stal mistrem Anglie v roce 1977 (kategorie juniorů) a na světovém šampionátu skončil s anglickou reprezentací na 4. místě. Veslování zanechal ze zdravotních důvodů a začal se věnovat divadelnímu spolku Cambridge Footlights. Jeho herecký kolega byl Stephen Fry, se kterým Laurie později vytvořil komické duo. V ročníku 1980-81 se stal prezidentem spolku. Poprvé se Laurie objevil v televizi v několika epizodách britského sitcomu Černá Zmije.
V Americe se do povědomí dostal filmy 101 dalmatinů, s pokračováním 102 dalmatinů a tři pokračování rodinného filmu Myšák Stuart Little. Objevil se také v jedné epizodě seriálu Přátelé.
Zlom v kariéře přišel v roce 2004, kdy Laurie ztvárnil hlavní postavu v seriálu Dr. House. Seriál měl celkem 8 sérií (2012). Díky seriálu se dostal do Guinessovy knihy rekordů jako nejlépe placený herec v dramatickém seriálu. Za seriál obdržel cenu Zlatý Glóbus (2006, 2007), který získal i za postavu v seriálu Noční recepční (2017).
Hugh Laurie hraje od 6 let na klavír, kytaru a saxofon. V roce 2011 vydal své první bluesové album Let Them Talk a o dva roky později druhé album Didn’t It Rain. Dvakrát již koncertoval v ČR.
Je autorem knihy The Gun Seller (1996), která se stala bestsellerem. V roce 2018 mu královna Alžběta II. předala Řád Britského impéria (CBE). Herec se léčí s klinickou depresí.Kdo je Hugh Laurie? Životopis Hugh Laurie, osobnosti, slavný člověk z kategorie herectví

Hlavní informace o osobě Hugh Laurie

Národnost: anglická
Datum narození: 11. 6. 1959
Místo narození: Oxford, Anglie

Budeme rádi, pokud budete tuto stručnou biografii s osobou Hugh Laurie sdílet s kolegy na webových službách typu Pinterest, Facebook, Twitter nebo Reddit.

 Sdílet na Redditu        Sdílet na Pinterestu     Sdílet na Twitteru      Sdílet na Facebooku 

Pamatujete si definici pojmu Veganství? Znáte definici termínu Ozim? Znáte termín Islám? Pamatujete si definici pojmu Expirace?

Klíčová slova: informace, životopis, narození, osobnosti, wiki, wikipedie, místo narození, osobnost, biografie, lexikon, datum narození, život, vysvětlení, popis, kdo je Hugh Laurie?, kde se narodil Hugh Laurie?

Pojem Hugh Laurie je v kategorii Herectví, ilustrační obrázek

Odkazy na jiné weby

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Hugh Laurie ve Wikimedia Commons

Najít slovo Hugh Laurie ve fulltextu vyhledávače Info.com

Hledejte bez špehování slovo Hugh Laurie ve vyhledávači DuckDuckGo

Hledat videa s názvem Hugh Laurie na Youtube

Najít pojem Hugh Laurie ve fulltextu Seznam.cz

Dál můžete zkusit hledat slovo Hugh Laurie například ve Wikipedii, v ABC slovníku cizích slov a synonym, v Google obrázcích, v Microsoft Bing nebo v nabídce zboží na Heureka.cz.

Zkuste také následující odborné pojmy, osobnosti, termíny a hesla

Stručná biografie, resp. životopis osoby Hugh Laurie

Teď už znáte odpověď na otázku Kdo je to Hugh Laurie? Kdy se narodil Hugh Laurie? Kde se narodil Hugh Laurie? Hugh Laurie se nachází v sekci Herectví

Napsáno redaktory Superia.cz. Provozovatel neručí za úplnost, pravdivost či aktuálnost informací na těchto webových stránkách. Pochopte prosím, že nemáme prostředky na častou aktualizaci všech textů. Doporučujeme zkusit nalézt informace osobnost, osobu, člověka Hugh Laurie dejme tomu třeba v projektu Wikipedie, kde můžete najít nejspíše delší a podrobnější text, resp. životopis. Jména některých osobností se shodují s jinými žijícími i nežijícími a to napříč obory. Hledejte proto osobnost Hugh Laurie i v jiné kategorii než je herectví.