Kdo je to?
Kdo je Ursula Andress? Životopis Ursula Andress, osobnosti, slavná žena z kategorie herectví

Ursula Andress

Kdo je Ursula Andress? Životopis, zajímavosti, informace, biografie, herectví

Ursula Andress je švýcarská filmová a seriálová herečka, držitelka ceny Zlatý glóbus, první Bond girl a sex symbol 60. let 20. století. Andress se narodila ve švýcarském městě Ostermundigen v kantonu Bern do rodiny německého diplomata. Měla další 4 sestry a 1 bratra. Po střední škole studovala na univerzitě ve švýcarském Bernu a také v Ženevě. Po studiích se však odstěhovala do Paříže, kde se stala modelkou. V letech 1957-1966 žila s americkým hercem Johnem Derekem. Ten ji pomohl dostat se do filmu.
Ve filmu Andress debutovala již v roce 1954 v italském snímku Americano a Roma, Un. Zlom v její kariéře přišel roku 1962, kdy si zahrála první Bond girl jménem Honey Rider v bondovce Dr. No. Za tuto roli dokonce získala cenu Zlatý glóbus v kategorii Objev roku. Film herečce zajistil slávu a větší role v úspěšných filmech jako Čtyři z Texasu (1963), ve kterém se objevila po boku Franka Sinatry a Deana Martina, Muž z Hongkongu (1965) s Jeanem-Paulem Belmondem, Casino Royale (1967), kde si zahrála podruhé Bond girl a v legendárním filmu Souboj titánů (1981).
Andress si zahrála také v televizních seriálech Dee Time (1967) a Petr Veliký (1986).
Mezi její životní partnery patřili herci Jean-Paul Belmondo a Marlon Brando. Roku 1995 byla Andress časopisem Empire magazine zařazena mezi 100 nejvíce sexy hereček historie filmů.Kdo je Ursula Andress? Životopis Ursula Andress, osobnosti, slavná žena z kategorie herectví

Základní informace o osobě Ursula Andress

Národnost: švýcarská
Datum narození: 19. 3. 1936
Místo narození: Bern, Švýcarsko

Potěší nás, pokud budete sdílet tuto odpověď na otázku kdo je Ursula Andress? s vašimi přáteli na Twitteru, Redditu nebo Facebooku.

 Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu        Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    

Víte, co je to Devítiocasá kočka? Vzpomněli byste si co znamená slovo Pecorino? Vzpomněli byste si na význam slova Nemoc? Víte co je Lobbizmus?

Klíčová slova: narození, zajímavosti, osobnost, místo narození, herectví, vysvětlení, kde se narodila Ursula Andress?, Ursula Andress, kdy se narodila Ursula Andress?, herectví, Ursula Andress, biografie, osobnosti, lexikon, wiki, popis

Pojem Ursula Andress je v kategorii Herectví, ilustrační obrázek

Další informační zdroje

Najít výraz Ursula Andress na Google.cz

Hledat slovo Ursula Andress ve vyhledávači Yahoo

Hledejte bez špehování slovo Ursula Andress ve vyhledávači DuckDuckGo

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Ursula Andress ve Wikimedia Commons

Hledat videa s názvem Ursula Andress na Youtube

Dál můžete zkusit hledat slovo Ursula Andress například v Microsoft Bing, v projektu slovnik.cz, v evropském vyhledávači Qwant, ve Wikipedii nebo v ABC slovníku cizích slov a synonym.

Víte co znamenají tato slova, hesla, osobnosti, odborné termíny a pojmy?

Biografie, životopis, kdo je to Ursula Andress?

Nyní již víte Kdo je to Ursula Andress? Kdy se narodila Ursula Andress? Kde se narodila Ursula Andress? Ursula Andress je v kategorii Herectví

Text vytvořen pro Superia.cz. Přes veškerou pečlivost mohou texty chyby. Za případné faktické nebo pravopisné chyby se dopředu omlouváme. Chápejte, že nemáme prostředky na pravidelnou aktualizaci. Můžete též zkusit najít informace osobnost, osobu, člověka Ursula Andress řekněme třeba ve známé Wikipedii, kde naleznete komplexní text, resp. životopis. Jména některých osobností se shodují s jinými žijícími i nežijícími a to napříč obory. Hledejte proto osobnost Ursula Andress i v jiné kategorii než je herectví.