Kdo je to?
Kdo je Ursula Andress? Životopis Ursula Andress, osobnosti, slavná žena z kategorie herectví

Kdo je Ursula Andress?

Kdo je Ursula Andress? Životopis, informace, biografie, herectví

Ursula Andress je švýcarská filmová a seriálová herečka, držitelka ceny Zlatý glóbus, první Bond girl a sex symbol 60. let 20. století. Andress se narodila ve švýcarském městě Ostermundigen v kantonu Bern do rodiny německého diplomata. Měla další 4 sestry a 1 bratra. Po střední škole studovala na univerzitě ve švýcarském Bernu a také v Ženevě. Po studiích se však odstěhovala do Paříže, kde se stala modelkou. V letech 1957-1966 žila s americkým hercem Johnem Derekem. Ten ji pomohl dostat se do filmu.
Ve filmu Andress debutovala již v roce 1954 v italském snímku Americano a Roma, Un. Zlom v její kariéře přišel roku 1962, kdy si zahrála první Bond girl jménem Honey Rider v bondovce Dr. No. Za tuto roli dokonce získala cenu Zlatý glóbus v kategorii Objev roku. Film herečce zajistil slávu a větší role v úspěšných filmech jako Čtyři z Texasu (1963), ve kterém se objevila po boku Franka Sinatry a Deana Martina, Muž z Hongkongu (1965) s Jeanem-Paulem Belmondem, Casino Royale (1967), kde si zahrála podruhé Bond girl a v legendárním filmu Souboj titánů (1981).
Andress si zahrála také v televizních seriálech Dee Time (1967) a Petr Veliký (1986).
Mezi její životní partnery patřili herci Jean-Paul Belmondo a Marlon Brando. Roku 1995 byla Andress časopisem Empire magazine zařazena mezi 100 nejvíce sexy hereček historie filmů.Kdo je Ursula Andress? Životopis Ursula Andress, osobnosti, slavná žena z kategorie herectví

Hlavní data o osobě Ursula Andress

Národnost: švýcarská
Datum narození: 19. 3. 1936
Místo narození: Bern, Švýcarsko

Tento text (Ursula Andress) můžete samozřejmě sdílet s blízkými na Pinterestu, Redditu, Twitteru či Facebooku.

 Sdílet na Redditu         Sdílet na Twitteru      Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Facebooku 

Víte, co je to NASCAR? Vzpomněli byste si co znamená slovo Hlaholice? Vzpomněli byste si na význam slova Ekokůže? Víte co je Platový výměr?

Klíčová slova: životopis, wikipedie, herectví, biografie, herectví, Ursula Andress, kde se narodila Ursula Andress?, wiki, lexikon, zajímavosti, kdy se narodila Ursula Andress?, vysvětlení, informace, datum narození, Ursula Andress, kdo je Ursula Andress?

Pojem Ursula Andress je v kategorii Herectví, ilustrační obrázek

Linky na další online zdroje

Hledejte bez špehování slovo Ursula Andress ve vyhledávači DuckDuckGo

Najít termín Ursula Andress ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Hledat výraz Ursula Andress ve vyhledávači Qwant

Hledat slovo Ursula Andress ve vyhledávači Yandex

Hledat výraz Ursula Andress ve vyhledávači Yahoo

Dál můžete zkusit hledat slovo Ursula Andress například ve vyhledávači Seznam.cz, v nabídce zboží na Heureka.cz, v Google obrázcích, ve videích na Youtube nebo v Google překladači.

Víte co znamenají tato slova, hesla, osobnosti, odborné termíny a pojmy?

Biografie, životopis, kdo je to Ursula Andress?

Nyní již víte Kdo je to Ursula Andress? Kdy se narodila Ursula Andress? Kde se narodila Ursula Andress? Ursula Andress je v sekci Herectví

Tento text byl napsán redaktory Superia.cz. Texty mohou obsahovat chyby. Bohužel, nestíháme pravidelně aktualizovat všechny texty. Doporučujeme taktéž hledat informace osobnost, osobu, člověka Ursula Andress třeba na české Wikipedii, kde naleznete delší popis, resp. životopis. Jména některých osobností se shodují s jinými žijícími i nežijícími a to napříč obory. Hledejte proto osobnost Ursula Andress i v jiné kategorii než je herectví.