Kdo je to?
Kdo je Ladislav Trojan? Životopis Ladislav Trojan, osobnosti, slavný člověk z kategorie herectví

Ladislav Trojan

Kdo je Ladislav Trojan? Životopis, zajímavosti, informace, biografie, herectví

Ladislav Trojan je český filmový, seriálový a divadelní herec, otec herce Ivana Trojana a režiséra Ondřeje Trojana. Trojan se narodil v Praze a již v dětství ochotnicky hrál divadlo a věnoval se baletu. Po základní škole vystudoval gymnázium. Po úspěšné maturitě se přihlásil na herectví na pražské DAMU. Jako čerstvý absolvent DAMU získal první angažmá v pražském Realistickém divadle (Švandovo divadlo na Smíchově), kde působil celkem sedm let. Odtud se poté přemístil do Městských divadel pražských. Třetí a poslední angažmá získal v Divadle Na Fidlovačce.
Trojan debutoval ve filmu Stříbrný vítr v roce 1954. Od té doby ztvárnil role ve více než 180 filmech. Zahrál si v úspěšných filmech jako Práče (1960), Dům v Kaprové ulici (1965), Markéta Lazarová (1967), Na kolejích čeká vrah (1970), Tajemství velikého vypravěče, Růže a prsten (1971), Můj brácha má prima bráchu (1975), Parta hic (1976), Princ a Večernice (1978), Vrchní, prchni! (1980), Smrt krásných srnců (1987), Kamarád do deště (1988), Vlastníci (2019) a další.
Ladislava Trojana mohou diváci znát z televizních seriálů F. L. Věk (1970-1971), 30 případů majora Zemana (1975 a 1978), Rozpaky kuchaře Svatopluka (1984), Křeček v noční košili (1987), Rodáci (1988), Dobrodružství kriminalistiky (1989 a 1993), Arabela se vrací aneb Rumburak králem Říše pohádek (1993), Světla pasáže (2007), Zázraky života (2010 a 2012).
Na České televizi moderoval dětský pořad Kouzelná školka jako děda Láda (2011-2018).
Trojan je ženatý s Olgou Trojanovou. Během života se jim narodili dva synové (Ivan a Ondřej). Ivan Trojan je známý český herec a Ondřej Trojan pracuje jako filmový režisér.Kdo je Ladislav Trojan? Životopis Ladislav Trojan, osobnosti, slavný člověk z kategorie herectví

Hlavní data o osobě Ladislav Trojan

Národnost: česká
Datum narození: 1. 8. 1932
Místo narození: Praha, Československo

Tento text (Ladislav Trojan) můžete samozřejmě sdílet s přáteli prostřednictvím níže uvedených buttonků na sociálních sítích Facebook, Reddit, Pinterest nebo Twitter.

 Sdílet na Facebooku   Sdílet na Pinterestu     Sdílet na Twitteru      Sdílet na Redditu      

Znáte definici termínu Padoucnice? Znáte definici termínu Polyamorie? Vzpomněli byste si co označuje výraz Vanilka? Pamatujete si definici pojmu Er-forma?

Klíčová slova: narození, národnost, kdy se narodil Ladislav Trojan?, herectví, biografie, popis, osobnost, vysvětlení, kdo je Ladislav Trojan?, wikipedie, informace, Ladislav Trojan, wiki, životopis, kde se narodil Ladislav Trojan?, Ladislav Trojan

Pojem Ladislav Trojan je v kategorii Herectví, ilustrační obrázek

Hledejte v dalších zdrojích

Vyhledat výraz Ladislav Trojan ve Wikislovníku

Zkusit najít frázi Ladislav Trojan na Google obrázcích

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Ladislav Trojan ve Wikimedia Commons

Zkusit najít frázi Ladislav Trojan na Google.cz

Najít výraz Ladislav Trojan v ekologickém vyhledávači Ecosia.org

Dál můžete zkusit hledat slovo Ladislav Trojan například ve vyhledávači chránícího soukromí - DuckDuckGo, v Lingea slovnících, ve Wikipedii, ve vyhledávači Seznam.cz nebo v Google překladači.

Tipy na další významy slov, osobnosti, pojmy a termíny

Životopis, kdo je Ladislav Trojan? Stručná biografie

Teď už víte Kdo je to Ladislav Trojan? Kdy se narodil Ladislav Trojan? Kde se narodil Ladislav Trojan? Ladislav Trojan je v kategorii Herectví

Text vytvořen pro server Superia.cz. Provozovatel neručí za aktuálnost a úplnost informací. V textech mohou být věcné a technické nepřesnosti a gramatické či typografické chyby. Pochopte prosím, že definice nemohou být pravidelně aktualizovány. Můžete také vyzkoušet hledat informace osobnost, osobu, člověka Ladislav Trojan dejme tomu například na české Wikipedii, kde naleznete nejspíše mnohem podrobnější text, resp. životopis. Jména některých osobností se shodují s jinými žijícími i nežijícími a to napříč obory. Hledejte proto osobnost Ladislav Trojan i v jiné kategorii než je herectví.