Kdo je to?
Kdo je to, byl Múza? Vysvětlení, význam, co znamená slovo Múza? Lidé, mytologie

Kdo je to Múza?

Jaký je význam slova Múza? Co to znamená?

Múzy byly v antické mytologii sestry. Bylo jich devět, jejich otcem byl nejvyšší bůh Zeus a matkou bohyně paměti Mnémosyné. Múzy byly bohyněmi jednotlivých druhů umění (i dnes se setkáme s označením múzická umění, např. v názvu vysoké školy JAMU). Mezi tyto sestry patřily: Thaleia (patronka komedie), Úrania (astronomie), Erató (milostná poezie), Terpsichoré (tanec), Polyhymnia (sborový zpěv), Kalliopé (epické básnictví), Kleió (dějepisectví), Euterpé (hudba), Melpomené (tragédie).Kdo je to, byl Múza? Vysvětlení, význam, co znamená slovo Múza? Lidé, mytologie

Definici slova Múza můžete sdílet s přáteli a kamarády na Twitteru, Redditu, Pinterestu, Facebooku nebo na jiných, zde neuvedených sociálních sítích.

 Sdílet na Facebooku   Sdílet na Pinterestu      Sdílet na Redditu       Sdílet na Twitteru  

Víte co je Mantisa? Znáte termín Kreatin? Rozumíte pojmu Himalájská sůl? Víte, co je to Defenestrace?

Klíčová slova: co znamená, mytologie, termín, Múza, etymologie, lexikon, kdo to je, odborný výraz, význam slova, slovo, popis, pojem, co je to Múza?, formulace, význam, synonymum

Pojem Múza je v kategorii Mytologie, ilustrační obrázek

Více informací o pojmu Múza lze najít v následujících zdrojích

Hledat pojem Múza ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Najít heslo Múza ve vyhledávači Qwant

Vyhledat heslo Múza ve Wikipedii

Zkusit najít slovo Múza ve Wikislovníku

Dál můžete zkusit hledat slovo Múza například ve vyhledávači Seznam.cz, v projektu slovnik.cz, v obrázcích, videích a zvucích z projektu Wikimedia Commons, ve ruském vyhledávači Yandex nebo ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0.

Náhodných výběr osobností, odborných termínů, pojmů a hesel

Co znamená Múza? Definice pojmu, význam a vysvětlení slova

Tyto stránky vám umožnily zjistit: Kdo je to Múza? Kdo to byl Múza? Vysvětlení, co znamená výraz, resp. slovo Múza? Definice pojmu Múza se nachází v kategorii mytologie. Tento text byl napsán redaktory Superia.cz Možnost chyb vyhrazena. Pochopte prosím, že definice nemohou být pravidelně aktualizovány. Pokuste se vyhledat pojem, slovo, termín, heslo, definici, výraz dejme tomu například na webovkách projektu Wikipedia, kde můžete najít rozsáhlejší popis. Berte na vědomí, že pojmy mohou mít více významů v různých oborech lidské činnosti. Doporučujeme vám proto zkusit i jinou sekci než je kategorie mytologie.

Víte, co znamená zkratka HPP, JOP nebo EIA? Odpověď můžete získat zde.