Kdo je to?
Kdo je to, byl Múza? Vysvětlení, význam, co znamená slovo Múza? Lidé, mytologie

Kdo je to Múza?

Jaký je význam slova Múza? Co to znamená?

Múzy byly v antické mytologii sestry. Bylo jich devět, jejich otcem byl nejvyšší bůh Zeus a matkou bohyně paměti Mnémosyné. Múzy byly bohyněmi jednotlivých druhů umění (i dnes se setkáme s označením múzická umění, např. v názvu vysoké školy JAMU). Mezi tyto sestry patřily: Thaleia (patronka komedie), Úrania (astronomie), Erató (milostná poezie), Terpsichoré (tanec), Polyhymnia (sborový zpěv), Kalliopé (epické básnictví), Kleió (dějepisectví), Euterpé (hudba), Melpomené (tragédie).Kdo je to, byl Múza? Vysvětlení, význam, co znamená slovo Múza? Lidé, mytologie

Velmi by nás potěšilo, pakliže byste sdíleli text Múza s vašimi známými a kamarády na Facebooku, Redditu, Pinterestu nebo Twitteru.

 Sdílet na Facebooku   Sdílet na Pinterestu      Sdílet na Redditu       Sdílet na Twitteru  

Víte co je Mantisa? Znáte pojem Laser game? Rozumíte pojmu Efedrin? Vzpomenete si na definici slova Bílá sobota?

Klíčová slova: heslo, přesný výraz, lexikon, definice, odborný výraz, slovo, kdo je Múza?, význam, informace, mytologie, popis, pojem, co je to Múza?, etymologie, termín, význam pojmu

Pojem Múza je v kategorii Mytologie, ilustrační obrázek

Další informační zdroje o slovu Múza

Najít pojem Múza ve fulltextu Seznam.cz

Hledat výraz Múza ve vyhledávači Qwant

Vyhledat pojem Múza ve Wikipedii

Hledat slovo Múza ve vyhledávači Yandex

Dál můžete zkusit hledat slovo Múza například v Microsoft Bing, v projektu slovnik.cz, ve ekologickém vyhledávači Ecosia, v obrázcích, videích a zvucích z projektu Wikimedia Commons nebo v Google překladači.

Často hledané pojmy, osobnosti, výrazy, odborné termíny a slova

Vysvětlení významu slova Múza, definice, vysvětlení pojmu

Právě jste se dozvěděli odpověď na otázku: Kdo je to Múza? Kdo to byl Múza? Vysvětlení, co znamená výraz, resp. slovo Múza? Definice pojmu Múza se nachází v sekci mytologie. Text vytvořen redaktory Superia.cz. Omlouváme se za možné chyby v textech. Není v našich silách pravidelně aktualizovat texty na tomto webu. Pokuste se též vyhledat výraz, text, termín, pojem dejme tomu třeba v české Wikipedii, kde můžete najít mnohem podrobnější text. Nezapomeňte, že termíny a hesla mohou mít víc významů v různém kontextu, v různých oborech. Zkuste proto hledat termín Múza hledat i v jiných kategoriích (než mytologie).

Víte, co znamená zkratka HPP, JOP nebo EIA? Odpověď můžete získat zde.