Kdo je to?
Kdo je to, byl Múza? Vysvětlení, význam, co znamená slovo Múza? Lidé, mytologie

Kdo je to Múza?

Jaký je význam slova Múza? Co to znamená?

Múzy byly v antické mytologii sestry. Bylo jich devět, jejich otcem byl nejvyšší bůh Zeus a matkou bohyně paměti Mnémosyné. Múzy byly bohyněmi jednotlivých druhů umění (i dnes se setkáme s označením múzická umění, např. v názvu vysoké školy JAMU). Mezi tyto sestry patřily: Thaleia (patronka komedie), Úrania (astronomie), Erató (milostná poezie), Terpsichoré (tanec), Polyhymnia (sborový zpěv), Kalliopé (epické básnictví), Kleió (dějepisectví), Euterpé (hudba), Melpomené (tragédie).Kdo je to, byl Múza? Vysvětlení, význam, co znamená slovo Múza? Lidé, mytologie

Líbí se vám definice kdo je to Múza? Pak se podělte s vašimi přáteli na specializovaných společenských sítích Twitter, Redditu nebo Facebook.

 Sdílet na Facebooku   Sdílet na Pinterestu      Sdílet na Redditu       Sdílet na Twitteru  

Víte co je Mantisa? Znáte pojem Svrab? Rozumíte pojmu Himalájská sůl? Vzpomenete si na definici slova Griliáš?

Klíčová slova: pojem, wiki, kdo je Múza?, co je to Múza?, definice, slovo, význam slova, termín, přesný výraz, heslo, etymologie, popis, původ slova, lexikon, kdo to je, synonymum

Pojem Múza je v kategorii Mytologie, ilustrační obrázek

Další zdroje informací

Vyhledat heslo Múza ve fulltextu Seznam.cz

Vyhledat pojem Múza ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Hledat termín Múza ve vyhledávači Yandex

Vyhledat slovo Múza na Google.cz

Dál můžete zkusit hledat slovo Múza například ve Wikipedii, v Google překladači, ve videích na Youtube, v evropském vyhledávači Qwant nebo v Lingea slovnících.

Další vybraná hesla, osobnosti, odborné termíny a pojmy

Význam slova, definice, pojem, vysvětlení co znamená Múza

Na stránce jste se mohli dozvědět: Kdo je to Múza? Kdo to byl Múza? Vysvětlení, co znamená výraz, resp. slovo Múza? Definice pojmu Múza je v kategorii mytologie. Výše uvedený text byl napsán redaktorkami Superia.cz. Informace uvedené na těchto stránkách jsou bez záruky. Nemáme prostředky na pravidelnou aktualizace textů. Pokuste se také najít pojem, slovo, termín, výraz například v internetové encyklopedii Wikipedia, kde naleznete podrobně vysvětlený popis. Nezapomeňte, že termíny a hesla mohou mít víc významů v závislosti na oboru a kontextu. Zkuste proto též hledat synonymum ke slovu Múza v jiné sekci než mytologie.

Víte, co znamená zkratka HPP, JOP nebo EIA? Odpověď můžete získat zde.