Kdo je to?
Kdo je to Lída Rakušanová? Životopis Lída Rakušanová, lidé, osobnosti z novináři

Kdo je to Lída Rakušanová?

Kdo je to Lída Rakušanová? Stručný životopis

Ludmila (Lída) Rakušanová je česká novinářka, spisovatelka a bývalá hlasatelka Rádia Svobodná Evropa.
Rakušanová emigrovala z Československa po sovětské okupaci v roce 1968. Spolu s manželem získali v Německu politický azyl. Díky tomu mohla v Mnichově vystudovat univerzitu a také začít spolupracovat s dalšími československými exulanty.
Od roku 1975 se začala objevovat na Rádiu Svobodná Evropa, kde se věnovala politickým i kulturním tématům a postupně se stala jedním z jeho nejvýraznějších hlasů.
Po sametové revoluci se z exilu vrátila a i nadále se věnovala žurnalistice jak v Česku, tak v Německu. Na domácí půdě spolupracovala s Českou televizí i s Českým rozhlasem, jako šéfredaktorka vedla od roku 2004 Deník. V tomtéž roce se stala prezidentkou Asociace Evropských novinářů. Je autorkou knih Svobodná v Evropě a Václav a Dagmar Havlovi.Kdo je to Lída Rakušanová? Životopis Lída Rakušanová, lidé, osobnosti z novináři

Hlavní informace o osobě Lída Rakušanová

Národnost: česká
Datum narození: 26. května 1947
Místo narození: České Budějovice, Československo

Popis osobnosti Lída Rakušanová můžete sdílet s kolegy na Twitteru, Redditu, Facebooku nebo jinde.

 Sdílet na Facebooku   Sdílet na Pinterestu      Sdílet na Redditu       Sdílet na Twitteru  

Vzpomněli byste si co označuje výraz Podzim? Víte co je Factoring? Znáte pojem Patetický? Vzpomněli byste si co označuje výraz Totalita?

Klíčová slova: informace, kdo to je, přesný výraz, význam, definice, pojem, odborný výraz, popis, vysvětlení, formulace, novináři, popis, význam pojmu, slovo, význam slova, heslo

Pojem Lída Rakušanová je v kategorii Novináři, ilustrační obrázek

Hledejte v dalších zdrojích

Hledat výraz Lída Rakušanová ve Wikislovníku

Vyhledat heslo Lída Rakušanová v ekologickém vyhledávači Ecosia.org

Vyhledat pojem Lída Rakušanová na Google.cz

Najít termín Lída Rakušanová ve fulltextu vyhledávače Info.com

Dál můžete zkusit hledat slovo Lída Rakušanová například v obrázcích, videích a zvucích z projektu Wikimedia Commons, v Lingea slovnících, ve vyhledávači chránícího soukromí - DuckDuckGo, ve vyhledávači Seznam.cz nebo v Google překladači.

Jiné zajímavé termíny, pojmy, hesla, slova, osobnosti, lidi

Biografie, životopis, kdo je to Lída Rakušanová?

Tyto webové stránky vám přinesly odpověď na otázku: Kdo je to Lída Rakušanová? Kdo to byl Lída Rakušanová? Kdy se narodil Lída Rakušanová? Kde se narodil Lída Rakušanová? Lída Rakušanová patří do sekce novináři. Text vytvořen pro server Superia.cz Texty mohou obsahovat chyby. Doufáme, že chápete, že není v našich silách provádět pravidelnou aktualizaci všech pojmů. Pokuste se také najít osobnost, osobu, člověka Lída Rakušanová třeba ve Wikipedii, kde můžete najít o mnoho podrobnější text, resp. životopis. Jména některých osobností se shodují s jinými žijícími i nežijícími a to napříč obory. Hledejte proto osobnost Lída Rakušanová i v jiné kategorii než je novináři.