Kdo je to?
Kdo je to Hrabě Monte Cristo? Vysvětlení, význam, co znamená slovo, termín, pojem Hrabě Monte Cristo? Lidé, fikce

Kdo je to Hrabě Monte Cristo?

Jaký je význam slova Hrabě Monte Cristo? Co to znamená?

Hrabě Monte Cristo (česky někdy i Christo) je hlavní postava stejnojmenného románu francouzského spisovatele Alexandra Dumase staršího. Román Hrabě Monte Cristo (francouzsky Le Comte de Monte-Cristo) je jedním z nejznámějších a nejoblíbenějších literárních děl 19. století a můžeme říci, že je minimálně stejně oblíben jako jiné Dumasovo dílo - Tři mušketýři.
Hrabě Monte Cristo, jehož původní jméno je Edmond Dantès, je mladý námořník, kterého zradili jeho přátelé a byl falešně obviněn ze zrady. Je uvězněn v pevnosti If na ostrově Elba, kde trpí nespravedlivým vězením po mnoho let. Během svého věznění nejprve přemýšlí o sebevraždě, ale pak se seznámí s jiným vězněm, knězem Fariou, který mu ukáže cestu nejen k odplatě, ale i k bohatství. Protože však kněž je smrtelně nemocen, musí Dantès uprchnout sám.
Po útěku z vězení objevuje Dantès poklad na opuštěném ostrově Montecristo a začíná pracovat na svém plánu pomsty proti těm, kteří mu ublížili. Přijímá novou identitu a stává se hrabětem Monte Christo. Přestává žít jako starý Dantès, naopak zaplétá intriky a ovlivňuje události tak, aby zničily životy těm, kteří se podíleli na jeho pádu.
Kdybychom se měli na postavu hraběte Monte Christo podívat do hloubky, uvidíme přerod z čestného člověka na člověka, která se snaží o odplatu za jakoukoliv cenu. Je velmi inteligentní, má strategické myšlení, schopnost dlouhodobě plánovat i čekat na příležitost. Jeho cesta k pomstě, bohatství a moci je však také lemována vnitřními konflikty a dilematy, které v něm vyvolává naučené morální chování.
Jako literární postava je hrabě Monte Christo nezapomenutelný, a proto také často nejen překládán, ale i jinak literárně zpracováván, zfilmován či zdramatizován. Odehrává se v něm totiž věčný (a nekonečný) boj mezi spravedlností a odplatou a mezi dobrými a špatnými lidskými vlastnostmi.Kdo je to Hrabě Monte Cristo? Vysvětlení, význam, co znamená slovo, termín, pojem Hrabě Monte Cristo? Lidé, fikce

Zaujala vás definice slova Hrabě Monte Cristo? Pak se o tuto stránku podělte s kamarády na Twitteru, Redditu, Facebooku nebo jinde.

 Sdílet na Redditu        Sdílet na Pinterestu     Sdílet na Twitteru      Sdílet na Facebooku 

Víte, co je to Kultivátor? Víte co je Ovar? Vzpomněli byste si na význam slova Karob? Vzpomněli byste si co označuje výraz Nádivka?

Klíčová slova: fikce, přesný význam, wikipedie, odborný výraz, etymologie, Hrabě Monte Cristo, Hrabě Monte Cristo, informace, wiki, význam, formulace, význam slova, slovo, heslo, původ slova, přesný výraz

Pojem Hrabě Monte Cristo je v kategorii Fikce, ilustrační obrázek

Odkazy na jiné online zdroje a weby

Najít pojem Hrabě Monte Cristo ve vyhledávači Qwant

Najít pojem Hrabě Monte Cristo ve vyhledávači Yahoo

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Hrabě Monte Cristo ve Wikimedia Commons

Hledat videa s názvem Hrabě Monte Cristo na Youtube

Zkusit najít slovo Hrabě Monte Cristo ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Dál můžete zkusit hledat slovo Hrabě Monte Cristo například ve Wikislovníku, v Lingea slovnících, v Seznam.cz slovníku cizích slov, ve Wikipedii nebo v nabídce zboží na Heureka.cz.

Náhodné osobnosti, pojmy, výrazy, slova a odborné termíny

Význam slova, definice, pojem, vysvětlení co znamená Hrabě Monte Cristo

Právě jste zjistili Kdo je to Hrabě Monte Cristo? Vysvětlení, co znamená výraz, resp. slovo Hrabě Monte Cristo? Definice pojmu Hrabě Monte Cristo je v kategorii Fikce

Tento text byl napsán redaktory Superia.cz. Pečlivě jsme prošli a zkontrolovali všechny naše texty. I přesto je možné, že jsme některou chybu přehlédli. Doufáme, že chápete, že není v našich silách provádět pravidelnou aktualizaci všech pojmů. Doporučujeme taktéž hledat informace pojem, text, definici, řekněme třeba na stránkách Wikipedie, kde můžete najít nejspíše podrobnější text. Ke každému slovo může existovat víc definic v různých oborech lidské činnosti. Zkuste proto vyhledávání nebo se podívejte do jiných kategorií než je Fikce.