Kdo je to?
Kdo je Thomas Anders? Životopis Thomas Anders, osobnosti, slavný člověk z kategorie hudba

Thomas Anders

Kdo je Thomas Anders? Životopis, informace, biografie, hudba

Bernd Weidung neboli Thomas Anders (umělecké jméno) proslul především jako německý zpěvák popového dua Modern Talking. Věnuje se také skladatelství a hudební produkci. Se svojí pěveckou kariérou začal koketovat už na škole. Po několik let se neúspěšně snažil prosadit pod pseudonymem Schlager. Opravdového úspěchu se dočkal až v roce 1983, kdy založil duo Eurodisco Modern Talking s Dieterem Bohlenem. Duo se poprvé rozpadlo v roce 1987.
O rok později se ovšem dali opět dohromady a nazpívali několik nových, celosvětových hitů. Pak ale přišel rok 2003 a duo se opět rozpadlo. Jejich rozchod provázelo několik soudních sporů. Jejich jména byla protahována tiskem. Duo totiž během svého působení prodalo po celém světě 120 milionů desek, včetně četných prodejů certifikace.
Po dvou rozpadech Modern Talking se Anders pustil na sólovou dráhu. Svojí neutuchající pílí se z něho stala hudební ikona převážně ve východní Evropě. Nejvíce ocenění získal v Rusku, kde byl dokonce oceněn coby nejprodávanější umělec všech dob.
Anders se narodil jako prostřední dítě ze tří. Má staršího bratra a mladší sestru. Jeho matka provozovala večerku, otec pracoval jako státní úředník. Rodina byla hudebně založená. Malý Thomas chodil už jako malé dítě na hodiny klavíru a zpěvu. V šesti letech odehrál své první divadelní vystoupení. V desíti letech vyhrál pěveckou soutěž, které se účastnilo sto dětí. Cenou mu byla možnost vystupovat v místní hudební síni. Během tohoto angažmá vystupoval pod jménem Bernie von der Mosel.
Anders se v červenci 2000 oženil s Claudií Hess. O dva roky později se jim narodil syn Alexander Mick. Po rozpadu Modern Talking se Anders rozhodl odejít i s rodinou do USA. Jelikož tam byli neznámí, nedokázal se prosadit. Zkoušel i jiné styly hudby, ale opět neúspěšně. Proto se za účelem dalších vydání alb přestěhoval zpět do Německa.Kdo je Thomas Anders? Životopis Thomas Anders, osobnosti, slavný člověk z kategorie hudba

Hlavní informace o osobě Thomas Anders

Národnost: německá
Datum narození: 1. března 1963
Místo narození: Koblenz, západní Německo

Popis osobnosti Thomas Anders můžete sdílet s dalšími osobami na Facebooku, Twitteru, Pinterestu, Redditu nebo na jiné sociální síti.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru      Sdílet na Redditu        Sdílet na Pinterestu  

Víte co je Melasa? Vzpomněli byste si co označuje výraz Depozitář? Rozumíte pojmu Unisex? Znáte termín Genetický doping?

Klíčová slova: informace, Thomas Anders, národnost, narození, lexikon, Thomas Anders, wikipedie, wiki, vysvětlení, datum narození, kdy se narodil Thomas Anders?, biografie, kdo je Thomas Anders?, osobnosti, hudba, život

Pojem Thomas Anders je v kategorii Hudba, ilustrační obrázek

Další zdroje informací

Zkusit najít heslo Thomas Anders ve Wikislovníku

Hledat slovo Thomas Anders ve fulltextu Seznam.cz

Zkusit najít slovo Thomas Anders ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Vyhledat termín Thomas Anders ve vyhledávači Yandex

Hledat výraz Thomas Anders ve vyhledávači Qwant

Dál můžete zkusit hledat slovo Thomas Anders například v Google obrázcích, v Lingea slovnících, ve fulltextu Yahoo.com, ve fulltextu Google.cz nebo v projektu slovnik.cz.

Výběr náhodných osobností, odborných termínů, pojmů a hesel

Biografie, životopis, kdo je to Thomas Anders?

Tyto webové stránky vám přinesly odpověď na otázku Kdo je to Thomas Anders? Kdy se narodil Thomas Anders? Kde se narodil Thomas Anders? Thomas Anders je v sekci Hudba

Uvedený text byl přidán redaktory Superia.cz. Provozovatel neodpovídá za správnost, úplnost a aktuálnost tohoto obsahu. Berte v potaz, že uvedené texty nejsou pravidelně aktualizovány. Vyzkoušejte nalézt informace osobnost, osobu, člověka Thomas Anders řekněme třeba ve Wikipedii, kde můžete najít podrobnější text, resp. životopis. Jména některých osobností se shodují s jinými žijícími i nežijícími a to napříč obory. Hledejte proto osobnost Thomas Anders i v jiné kategorii než je hudba.