Kdo je to?
Kdo je Jan Čenský? Životopis Jan Čenský, osobnosti, slavný člověk z kategorie herectví

Kdo je Jan Čenský?

Kdo je Jan Čenský? Životopis, informace, biografie, herectví

Jan Čenský je český filmový herec, divadelní herec, moderátor televizních pořadů a dabér. Čenský se narodil v Praze, kde od dětství působil v hudebním Pražském mužském sboru FOK. Později se vyučil knihařem Kolínských tiskáren na pražské pobočce. Začal docházet na večerní kurzy na Lidové konzervatoři pro pracující, kde se připravoval na zkoušky pro přijetí na Státní konzervatoř.
Čenský byl přijat na Státní konzervatoř v Praze, kde vystudoval hudebně dramatický obor. Během studií hostoval v Realistickém divadle, v Národním divadle v Praze a v divadle v Kladně.
Poté absolvoval povinnou vojenskou službu v Uherském Hradišti. Odtud byl převelen do Prahy, kde pracoval jako konferenciér. Po absolvování vojenské služby získal angažmá v Divadle S. K. Neumanna. Od roku 1990 Jan Čenský působil pět let v Divadle Ta Fantastika. Poté se stal součástí kočovné herecké společnosti zájezdového divadla Václava Hanzlíčka pod agenturou Harlekýn.
Jako filmový herec je znám z filmů Princové jsou na draka (1980), O princezně, která ráčkovala (1986), Bumerang (1996), Zdivočelá země (1997), Bastardi 3 (2012), Špindl 2 (2019).
Je také znám ze seriálů Sanitka (1984), Dobrodružství kriminalistiky (1989), Nováci (1995), Život na zámku (1997), Ordinace v růžové zahradě (2013/21).
Jako dabér se proslavil propůjčením svého hlasu hlavnímu hrdinovi ze seriálu Odpadlík.Kdo je Jan Čenský? Životopis Jan Čenský, osobnosti, slavný člověk z kategorie herectví

Základní informace o osobě Jan Čenský

Národnost: česká
Datum narození: 1. 5. 1961
Místo narození: Praha, Československo

Líbí se stručný životopis s osobou Jan Čenský? Pak se podělte s vašimi kamarády, známými a přáteli na Redditu, Facebooku, Pinterestu nebo na jiných tzv. sociálních sítích.

 Sdílet na Redditu        Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    

Víte, co je to Pýcha? Znáte definici termínu Etika? Vzpomněli byste si na význam slova Ikona? Pamatujete si definici pojmu Pesimismus?

Klíčová slova: herectví, wikipedie, osobnosti, kdy se narodil Jan Čenský?, lexikon, biografie, život, Jan Čenský, místo narození, zajímavosti, narození, informace, národnost, kde se narodil Jan Čenský?, kdo je Jan Čenský?, Jan Čenský

Pojem Jan Čenský je v kategorii Herectví, ilustrační obrázek

Další informační zdroje

Hledejte bez špehování slovo Jan Čenský ve vyhledávači DuckDuckGo

Zkusit najít Jan Čenský ve Wikislovníku

Vyhledat slovo Jan Čenský ve fulltextu vyhledávače Info.com

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Jan Čenský ve Wikimedia Commons

Vyhledat termín Jan Čenský ve vyhledávači Yahoo

Dál můžete zkusit hledat slovo Jan Čenský například v Microsoft Bing, v nabídce zboží na Heureka.cz, ve ekologickém vyhledávači Ecosia, v Google obrázcích nebo v ABC slovníku cizích slov a synonym.

Doporučené pojmy, slova, osobnosti, odborné termíny a výrazy

Biografie, životopis, kdo je to Jan Čenský?

Na stránce jste se mohli dozvědět: Kdo je to Jan Čenský? Kdy se narodil Jan Čenský? Kde se narodil Jan Čenský? Jan Čenský se nachází v kategorii Herectví

Text vytvořen redaktory Superia.cz. Neručíme za eventuální chyby v textech. Nemáme prostředky na pravidelnou aktualizace textů. Můžete též vyzkoušet hledat osobnost, osobu, člověka Jan Čenský dejme tomu například v internetové encyklopedii Wikipedia, kde naleznete rozsáhlejší text, resp. životopis. Jména některých osobností se shodují s jinými žijícími i nežijícími a to napříč obory. Hledejte proto osobnost Jan Čenský i v jiné kategorii než je herectví.