Kdo je to?
Kdo je Jan Čenský? Životopis Jan Čenský, osobnosti, slavný člověk z kategorie herectví

Jan Čenský

Kdo je Jan Čenský? Životopis, zajímavosti, informace, biografie, herectví

Jan Čenský je český filmový herec, divadelní herec, moderátor televizních pořadů a dabér. Čenský se narodil v Praze, kde od dětství působil v hudebním Pražském mužském sboru FOK. Později se vyučil knihařem Kolínských tiskáren na pražské pobočce. Začal docházet na večerní kurzy na Lidové konzervatoři pro pracující, kde se připravoval na zkoušky pro přijetí na Státní konzervatoř.
Čenský byl přijat na Státní konzervatoř v Praze, kde vystudoval hudebně dramatický obor. Během studií hostoval v Realistickém divadle, v Národním divadle v Praze a v divadle v Kladně.
Poté absolvoval povinnou vojenskou službu v Uherském Hradišti. Odtud byl převelen do Prahy, kde pracoval jako konferenciér. Po absolvování vojenské služby získal angažmá v Divadle S. K. Neumanna. Od roku 1990 Jan Čenský působil pět let v Divadle Ta Fantastika. Poté se stal součástí kočovné herecké společnosti zájezdového divadla Václava Hanzlíčka pod agenturou Harlekýn.
Jako filmový herec je znám z filmů Princové jsou na draka (1980), O princezně, která ráčkovala (1986), Bumerang (1996), Zdivočelá země (1997), Bastardi 3 (2012), Špindl 2 (2019).
Je také znám ze seriálů Sanitka (1984), Dobrodružství kriminalistiky (1989), Nováci (1995), Život na zámku (1997), Ordinace v růžové zahradě (2013/21).
Jako dabér se proslavil propůjčením svého hlasu hlavnímu hrdinovi ze seriálu Odpadlík.Kdo je Jan Čenský? Životopis Jan Čenský, osobnosti, slavný člověk z kategorie herectví

Hlavní data o osobě Jan Čenský

Národnost: česká
Datum narození: 1. 5. 1961
Místo narození: Praha, Československo

Tento text (Jan Čenský) můžete samozřejmě sdílet s vašimi sledujícími na vašich účtech sociálních sítích jako je Pinterest, Reddit, Facebook anebo Twitter.

  Sdílet na Twitteru      Sdílet na Redditu        Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Facebooku 

Víte, co je to Voál? Víte co je ChatGPT? Vzpomněli byste si na význam slova Šrapnel? Vzpomněli byste si co označuje výraz Lanolin?

Klíčová slova: datum narození, herectví, Jan Čenský, kdo je Jan Čenský?, kdy se narodil Jan Čenský?, wiki, zajímavosti, herectví, informace, biografie, narození, místo narození, wikipedie, životopis, život, osobnost

Pojem Jan Čenský je v kategorii Herectví, ilustrační obrázek

Další možné informační zdroje

Hledat výraz Jan Čenský ve vyhledávači Yandex

Zkusit najít heslo Jan Čenský ve Wikipedii

Najít termín Jan Čenský ve Wikislovníku

Zkusit najít termín Jan Čenský ve fulltextu vyhledávače Info.com

Hledejte bez špehování slovo Jan Čenský ve vyhledávači DuckDuckGo

Dál můžete zkusit hledat slovo Jan Čenský například ve ekologickém vyhledávači Ecosia, ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0, v Seznam.cz slovníku cizích slov, ve Wikislovníku nebo v ABC slovníku cizích slov a synonym.

Často hledaná hesla, osobnosti, odborné termíny, pojmy, slova

Stručná biografie, resp. životopis osoby Jan Čenský

Z předchozího textu jste se dozvěděli Kdo je to Jan Čenský? Kdy se narodil Jan Čenský? Kde se narodil Jan Čenský? Jan Čenský patří do kategorie Herectví

Kategorie herectví, žena sedící, jan Čenský, ilustrační obrázek

Text byl sepsán pro server Superia.cz. Na informace uvedené na těchto stránkách neposkytujeme záruku. Texty mohou obsahovat nepřesnosti a chyby za které se předem omlouváme. Není v našich silách pravidelně aktualizovat texty na tomto webu. Můžete se pokusit také najít informace osobnost, osobu, člověka Jan Čenský např. na české Wikipedii, kde naleznete podrobný text, resp. životopis. Jména některých osobností se shodují s jinými žijícími i nežijícími a to napříč obory. Hledejte proto osobnost Jan Čenský i v jiné kategorii než je herectví.