Kdo je to?
Kdo je to, byl Rom? Vysvětlení, význam, co znamená slovo Rom? Lidé, národnost

Kdo je to Rom?

Co znamená a jaký je význam slova Rom?

Rom je osoba, která byla dříve označována jako Cikán. Na Mezinárodním romském sjezdu roku 1971 požadovali Romové, aby se pro jejich příslušníky nadále nepoužívalo označení Cikán, ale jen Rom. Sinstká větev se k tomuto požadavku nepřipojila a odmítla ho.
Důvodem pro změnu bylo to, že pojmenování cikán nevytvořili sami Romové, je hanlivé, a proto by žádný Rom nemel jeho užíváním snižovat vlastní kulturu.Kdo je to, byl Rom? Vysvětlení, význam, co znamená slovo Rom? Lidé, národnost

Tento text (Rom) můžete sdílet se známými na specializovaných společenských sítích Twitter, Redditu nebo Facebook.

 Sdílet na Facebooku   Sdílet na Pinterestu      Sdílet na Redditu       Sdílet na Twitteru  

Pamatujete si definici pojmu Předsudek? Znáte pojem Superhrubá mzda? Znáte termín Modurit? Vzpomenete si na definici slova Pašmína?

Klíčová slova: termín, kdo to je, etymologie, národnost, synonymum, vysvětlení, přesný výraz, wiki, slovo, pojem, lexikon, formulace, popis, co je to Rom?, význam slova, význam pojmu

Pojem Rom je v kategorii Národnost, ilustrační obrázek

Hledejte v dalších online informačních zdrojích

Zkusit najít Rom na Google.cz

Zkusit najít slovo Rom ve Wikipedii

Hledat termín Rom ve Wikislovníku

Hledejte bez špehování slovo Rom ve vyhledávači DuckDuckGo

Dál můžete zkusit hledat slovo Rom například v Seznam.cz slovníku cizích slov, v projektu slovnik.cz, ve videích na Youtube, ve ekologickém vyhledávači Ecosia nebo v ABC slovníku cizích slov a synonym.

Vybrané odborné pojmy, osobnosti, termíny a slova

Vysvětlení významu slova Rom, definice, vysvětlení pojmu

Na této webové stránce jste se dozvěděli: Kdo je to Rom? Kdo to byl Rom? Vysvětlení, co znamená výraz, resp. slovo Rom? Definice pojmu Rom je v kategorii národnost. Tento text byl napsán redaktory Superia.cz Veškeré texty jsou bez záruky. Věříme, že chápete, že texty nemohou být často aktualizovány. Můžete také vyzkoušet hledat výraz, slovo, definici, slovíčko řekněme například v české verzi Wikipedia.cz, kde naleznete delší popis. Nezapomeňte, že termíny a hesla mohou mít víc významů podle toho o jaký obor se jedná. Zkuste hledání odborného pojmu Rom i v jiné kategorii než je sekce národnost.