Kdo je to?
Kdo je to Rom? Vysvětlení, význam, co znamená slovo, termín, pojem Rom? Lidé, národnost

Kdo je to Rom?

Co znamená a jaký je význam slova Rom?

Rom je osoba, která byla dříve označována jako Cikán. Na Mezinárodním romském sjezdu roku 1971 požadovali Romové, aby se pro jejich příslušníky nadále nepoužívalo označení Cikán, ale jen Rom. Sinstká větev se k tomuto požadavku nepřipojila a odmítla ho.
Důvodem pro změnu bylo to, že pojmenování cikán nevytvořili sami Romové, je hanlivé, a proto by žádný Rom nemel jeho užíváním snižovat vlastní kulturu.Kdo je to Rom? Vysvětlení, význam, co znamená slovo, termín, pojem Rom? Lidé, národnost

Uvedený text s definicí slova Rom můžete samozřejmě sdílet s vašimi kamarády na webových službách typu Pinterest, Facebook, Twitter nebo Reddit.

 Sdílet na Redditu         Sdílet na Twitteru      Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Facebooku 

Pamatujete si definici pojmu Energetický štítek? Víte co je Parkán? Znáte termín Kustovnice? Vzpomněli byste si co označuje výraz Implementace?

Klíčová slova: význam, synonymum, význam slova, co znamená, význam pojmu, informace, etymologie, Rom, národnost, wikipedie, národnost, přesný výraz, heslo, definice, původ slova, popis

Pojem Rom je v kategorii Národnost, ilustrační obrázek

Odkazy na jiné weby

Najít heslo Rom na Google obrázcích

Hledat heslo Rom ve vyhledávači Qwant

Najít slovo Rom ve Wikislovníku

Najít heslo Rom na Google.cz

Hledejte bez špehování slovo Rom ve vyhledávači DuckDuckGo

Dál můžete zkusit hledat slovo Rom například ve videích na Youtube, ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0, ve Wikipedii, ve ekologickém vyhledávači Ecosia nebo v Google překladači.

Náhodných výběr z osobností, slov odborných termínů, pojmů a hesel

Vysvětlení významu slova Rom, definice, vysvětlení pojmu

Právě nyní již víte Kdo je to Rom? Vysvětlení, co znamená výraz, resp. slovo Rom? Definice pojmu Rom je v sekci Národnost

Napsáno redaktory Superia.cz. Provozovatel neručí za správnost a aktuálnost zde uvedených informací. Pochopte prosím, že nemáme prostředky na častou aktualizaci všech textů. Zkuste též hledat informace výraz, definici, slovo, termín dejme tomu např. v projektu Wikipedia.cz, kde naleznete podrobnější popis. Berte prosím v potaz, že jednotlivá slova mohou mít víc definic podle různých oborů. Vyzkoušet tak můžete i příslušná homonyma a synonyma v jiných sekcích než národnost.