Kdo je to?
Kdo je to, byl Rom? Vysvětlení, význam, co znamená slovo Rom? Lidé, národnost

Kdo je to Rom?

Co znamená a jaký je význam slova Rom?

Rom je osoba, která byla dříve označována jako Cikán. Na Mezinárodním romském sjezdu roku 1971 požadovali Romové, aby se pro jejich příslušníky nadále nepoužívalo označení Cikán, ale jen Rom. Sinstká větev se k tomuto požadavku nepřipojila a odmítla ho.
Důvodem pro změnu bylo to, že pojmenování cikán nevytvořili sami Romové, je hanlivé, a proto by žádný Rom nemel jeho užíváním snižovat vlastní kulturu.Kdo je to, byl Rom? Vysvětlení, význam, co znamená slovo Rom? Lidé, národnost

Líbí se vám definice kdo je to Rom? Pak se podělte s vašimi přáteli na Twitteru, Pinterestu nebo Facebooku.

 Sdílet na Facebooku   Sdílet na Pinterestu      Sdílet na Redditu       Sdílet na Twitteru  

Pamatujete si definici pojmu Předsudek? Víte co je BARF? Znáte termín Modurit? Vzpomněli byste si co označuje výraz Elipsoid?

Klíčová slova: etymologie, význam pojmu, přesný význam, význam slova, kdo je Rom?, pojem, synonymum, národnost, wiki, popis, formulace, Rom, informace, význam, slovo, původ slova

Pojem Rom je v kategorii Národnost, ilustrační obrázek

Další možné informační zdroje

Hledat slovo Rom ve Wikislovníku

Hledejte bez špehování slovo Rom ve vyhledávači DuckDuckGo

Vyhledat heslo Rom ve Wikipedii

Najít heslo Rom v ekologickém vyhledávači Ecosia.org

Dál můžete zkusit hledat slovo Rom například ve videích na Youtube, v Google překladači, v Microsoft Bing, ve vyhledávači Seznam.cz nebo v nabídce zboží na Heureka.cz.

Jiné zajímavé termíny, pojmy, hesla, slova, osobnosti, lidi

Význam slova, definice, pojem, vysvětlení co znamená Rom

Na stránce jste se mohli dozvědět: Kdo je to Rom? Kdo to byl Rom? Vysvětlení, co znamená výraz, resp. slovo Rom? Definice pojmu Rom je v kategorii národnost. Text vytvořen redaktory Superia.cz. Texty mohou obsahovat chyby. Bohužel, nestíháme pravidelně aktualizovat všechny texty. Zkuste najít pojem, termín, výraz, heslo například v projektu Wikipedia, kde naleznete podrobně vysvětlený popis. Berte prosím v úvahu, že stejná slova mohou mít více významů v závislosti na oboru a kontextu. Vyzkoušet tak můžete i příslušná homonyma a synonyma v jiných sekcích než národnost.