Kdo je to?
Kdo je to, byl Rom? Vysvětlení, význam, co znamená slovo Rom? Lidé, národnost

Kdo je to Rom?

Co znamená a jaký je význam slova Rom?

Rom je osoba, která byla dříve označována jako Cikán. Na Mezinárodním romském sjezdu roku 1971 požadovali Romové, aby se pro jejich příslušníky nadále nepoužívalo označení Cikán, ale jen Rom. Sinstká větev se k tomuto požadavku nepřipojila a odmítla ho.
Důvodem pro změnu bylo to, že pojmenování cikán nevytvořili sami Romové, je hanlivé, a proto by žádný Rom nemel jeho užíváním snižovat vlastní kulturu.Kdo je to, byl Rom? Vysvětlení, význam, co znamená slovo Rom? Lidé, národnost

Velmi by nás potěšilo, pakliže byste sdíleli text Rom s blízkými na Redditu, Twitteru nebo Facebooku.

 Sdílet na Facebooku   Sdílet na Pinterestu      Sdílet na Redditu       Sdílet na Twitteru  

Pamatujete si definici pojmu Chřipka? Pamatujete si definici pojmu Rodinný dům? Znáte termín Obezita? Vzpomněli byste si co znamená slovo Kondenzované mléko?

Klíčová slova: definice, význam pojmu, informace, Rom, přesný význam, popis, etymologie, slovo, původ slova, termín, vysvětlení, heslo, význam slova, popis, kdo to je, přesný výraz

Pojem Rom je v kategorii Národnost, ilustrační obrázek

Více informací o slovu Rom doporučujeme hledat v těchto zdrojích

Hledat frázi Rom v ekologickém vyhledávači Ecosia.org

Hledat videa s názvem Rom na Youtube

Vyhledat pojem Rom ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Rom ve Wikimedia Commons

Dál můžete zkusit hledat slovo Rom například ve ruském vyhledávači Yandex, v Google překladači, ve Wikislovníku, ve Wikipedii nebo ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0.

Náhodných výběr z osobností, slov odborných termínů, pojmů a hesel

Význam slova, definice, pojem, vysvětlení co znamená Rom

Tyto webové stránky vám přinesly odpověď na otázku: Kdo je to Rom? Kdo to byl Rom? Vysvětlení, co znamená výraz, resp. slovo Rom? Definice pojmu Rom patří do sekce národnost. Text napsán pro Superia.cz. Informace uvedené na těchto stránkách jsou bez záruky. Chápejte, že nemáme prostředky na pravidelnou aktualizaci. Zkuste též najít pojem, text, definici, řekněme třeba v projektu Wikipedia, kde můžete najít nejspíše podrobnější text. Pojmy, termíny a hesla mohou mít různé významy podle různých oborů. Vyzkoušejte proto i příslušná synonyma a homonyma v jiných sekcích než národnost.