Kdo je to?
Kdo je to, byl Rom? Vysvětlení, význam, co znamená slovo Rom? Lidé, národnost

Kdo je to Rom?

Co znamená a jaký je význam slova Rom?

Rom je osoba, která byla dříve označována jako Cikán. Na Mezinárodním romském sjezdu roku 1971 požadovali Romové, aby se pro jejich příslušníky nadále nepoužívalo označení Cikán, ale jen Rom. Sinstká větev se k tomuto požadavku nepřipojila a odmítla ho.
Důvodem pro změnu bylo to, že pojmenování cikán nevytvořili sami Romové, je hanlivé, a proto by žádný Rom nemel jeho užíváním snižovat vlastní kulturu.Kdo je to, byl Rom? Vysvětlení, význam, co znamená slovo Rom? Lidé, národnost

Potěší nás, pokud budete sdílet tuto odpověď na otázku kdo je to Rom? s vašimi kamarády, známými a přáteli na specializovaných společenských sítích Twitter, Redditu nebo Facebook.

 Sdílet na Facebooku   Sdílet na Pinterestu      Sdílet na Redditu       Sdílet na Twitteru  

Pamatujete si definici pojmu Nadzvuková rychlost? Znáte pojem Colostrum? Znáte termín Shyb? Vzpomenete si na definici slova Referát?

Klíčová slova: kdo to je, význam, co znamená, přesný význam, kdo je Rom?, informace, přesný výraz, popis, vysvětlení, slovo, pojem, význam pojmu, wiki, popis, lexikon, synonymum

Pojem Rom je v kategorii Národnost, ilustrační obrázek

Další informační zdroje

Zkusit najít Rom ve fulltextu vyhledávače Info.com

Zkusit najít slovo Rom ve vyhledávači Qwant

Hledat frázi Rom ve Wikislovníku

Hledat videa s názvem Rom na Youtube

Dál můžete zkusit hledat slovo Rom například ve Wikipedii, v Google překladači, v obrázcích, videích a zvucích z projektu Wikimedia Commons, ve ruském vyhledávači Yandex nebo v ABC slovníku cizích slov a synonym.

Často hledaná hesla, osobnosti, odborné termíny, pojmy, slova

Vysvětlení významu slova Rom, definice, vysvětlení pojmu

Na této webové stránce jste se dozvěděli: Kdo je to Rom? Kdo to byl Rom? Vysvětlení, co znamená výraz, resp. slovo Rom? Definice pojmu Rom je v kategorii národnost. Text vytvořen pro server Superia.cz Omlouváme se za možné chyby v textech. Pochopte prosím, že nemáme prostředky na častou aktualizaci všech textů. Zkuste hledat pojem, definici, text, výraz dejme tomu např. ve známé Wikipedii, kde naleznete podrobnější popis. Nezapomeňte, že termíny a hesla mohou mít víc významů v různých oborech lidské činnosti. Doporučujeme vám proto zkusit i jinou sekci než je kategorie národnost.