Kdo je to?
Kdo je Radek Holub? Životopis Radek Holub, osobnosti, slavný člověk z kategorie herectví

Radek Holub

Kdo je Radek Holub? Životopis, zajímavosti, informace, biografie, herectví

Radek Holub je český herec.
Na divadle začínal v divadelním spolku Kašpar a následně v Divadle Na zábradlí. V současné době účinkuje v řadě divadel - například v Činoherním klubu nebo v Divadle Na Jezerce.
Ve filmu se začal prosazovat počátkem 90. let. Hlavní roli ztvárnil v dramatu Kráva (1992) a následovala vedlejší role v populárním Hřebejkově filmu Šakalí léta (1993). Po roce 2000 hrál například v detektivce Vyvraždění rodiny Greenů (2002), válečném dramatu Operace Silver A (2007) nebo oceňovaném dramatu Karamazovi (2008). Vedlejší role hrál i ve známých dramatech Habermanův mlýn (2010) a Toman (2018). Poměrně často se také objevuje v pohádkách.
Z jeho seriálového účinkování je zřejmě nejznámější jeho role ve Zdivočelé zemi. Objevil se i v projektu České století a zahrál si v seriálech České televize Čtvrtá hvězda a První republika. V roce 2021 se představil v jedné z hlavních rolí v komediálním seriálu Osada.
Jeho manželkou je herečka Barbora Hrzánová.Kdo je Radek Holub? Životopis Radek Holub, osobnosti, slavný člověk z kategorie herectví

Hlavní data o osobě Radek Holub

Národnost: česká
Datum narození: 22. srpna 1968
Místo narození: Praha

Sdílejte tuto stránku s osobností Radek Holub s přáteli na Twitteru, Redditu, Facebooku nebo jinde.

  Sdílet na Twitteru      Sdílet na Facebooku   Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu      

Vzpomněli byste si co označuje výraz Rašple? Víte co je Baráž? Znáte pojem Šestinedělí? Vzpomněli byste si co označuje výraz Jurta?

Klíčová slova: herectví, národnost, lexikon, místo narození, biografie, život, herectví, kdy se narodil Radek Holub?, wikipedie, Radek Holub, informace, wiki, kde se narodil Radek Holub?, vysvětlení, životopis, osobnost

Pojem Radek Holub je v kategorii Herectví, ilustrační obrázek

Odkazy na jiné weby a vyhledávače

Hledat výraz Radek Holub ve fulltextu vyhledávače Info.com

Hledat heslo Radek Holub v ekologickém vyhledávači Ecosia.org

Hledejte bez špehování slovo Radek Holub ve vyhledávači DuckDuckGo

Zkusit najít frázi Radek Holub ve vyhledávači Yahoo

Zkusit najít pojem Radek Holub ve fulltextu Seznam.cz

Dál můžete zkusit hledat slovo Radek Holub například ve ruském vyhledávači Yandex, ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0, ve Wikislovníku, v Seznam.cz slovníku cizích slov nebo v Lingea slovnících.

Jaké osobnosti, pojmy, odborné termíny a hesla lidé hledají?

Biografie, životopis, kdo je to Radek Holub?

Z předchozího textu jste se dozvěděli Kdo je to Radek Holub? Kdy se narodil Radek Holub? Kde se narodil Radek Holub? Radek Holub patří do kategorie Herectví

Kategorie herectví, kapučíno kudrny, radek Holub, ilustrační obrázek

Text byl sepsán pro server Superia.cz. Na informace uvedené na těchto stránkách neposkytujeme záruku. Texty mohou obsahovat nepřesnosti a chyby za které se předem omlouváme. Informace uvedené zde mohou být zastaralé či neaktuální. Texty neaktualizujeme pravidelně. Můžete také vyzkoušet hledat informace osobnost, osobu, člověka Radek Holub řekněme třeba na stránkách projektu Wikipedia, kde naleznete podrobný text, resp. životopis. Jména některých osobností se shodují s jinými žijícími i nežijícími a to napříč obory. Hledejte proto osobnost Radek Holub i v jiné kategorii než je herectví.