Kdo je to?
Kdo je Alena Antalová? Životopis Alena Antalová, osobnosti, slavná žena z kategorie herectví

Kdo je Alena Antalová?

Kdo je Alena Antalová? Životopis, informace, biografie, herectví

Alena Antalová je slovenská divadelní, filmová a seriálová herečka. Antalová se narodila v Bratislavě na Slovensku. V hlavním městě Slovenska studovala na bratislavské konzervatoři. Po maturitě na konzervatoři se přesunula do Brna, kde začala studovat muzikálové herectví na Divadelní Fakultě Janáčkovy akademie múzických umění (JAMU). Ještě během studií začala v roce 1994 hrát v Městském divadle Brno na činoherní scéně, a taky na hudební scéně. V brněnském divadle se objevila např. ve hře Lakomec, Mamma Mia, My Fair Lady, Peklo, Čarodějky z Eastwicku, Tři mušketýři, Mary Poppins, Chicago, Cyrano z Bergeracu, Cats, Děsnej pátek a další. Za hlavní roli v divadelní hře Mistr a Markétka získala Antalová cenu Thálie za rok 1999 v kategorii Talent roku do 33 let. Po sezóně 2010/2011 obdržela cenu pro nejoblíbenější herečku sezóny v anketě Křídla, kterou pořádá právě Městské divadlo Brno každoročně.
Antalová je známá také z televizních seriálů. Do povědomí diváků se dostala díky účinkování v seriálu České televize s názvem Četnické humoresky. V tomto seriálu si zahrála v několika epizodách v letech 2001, 2003 a 2007. Mezi jednu z jejích nejznámějších rolí patří postava Anny Jánské z první řady seriálu Pojišťovna štěstí stanice TV Nova. Dále se objevila v seriálu Jenny (2020).
Antalová se objevila také v televizních filmech Vtáčia princezná, Nastúp na svoj vlak (1990), Společník (2003), Léto s gentlemanem, Hodinářův učeň (2019) nebo Veterán (2020).
Antalová má se svým manželem celkem čtyři děti (Alena, Elena, Jan, Marie).Kdo je Alena Antalová? Životopis Alena Antalová, osobnosti, slavná žena z kategorie herectví

Základní údaje o osobě Alena Antalová

Národnost: slovenská
Datum narození: 28. 7. 1972
Místo narození: Bratislava, Československo

Zaujala vás biografie osobnosti Alena Antalová? Potom se podělte s vašimi známými a kamarády na sociálních sítích Twitter, Redditu nebo Facebook.

 Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru      Sdílet na Redditu      

Rozumíte pojmu Úrok? Znáte termín Aceton? Znáte definici termínu Osifikace? Víte, co je to Twitter?

Klíčová slova: životopis, Alena Antalová, národnost, osobnosti, datum narození, herectví, wiki, život, popis, vysvětlení, kdy se narodila Alena Antalová?, biografie, osobnost, Alena Antalová, kde se narodila Alena Antalová?, zajímavosti

Pojem Alena Antalová je v kategorii Herectví, ilustrační obrázek

Doporučené zdroje informací k dalšímu studiu

Hledat videa s názvem Alena Antalová na Youtube

Najít slovo Alena Antalová ve vyhledávači Yahoo

Hledat výraz Alena Antalová v ekologickém vyhledávači Ecosia.org

Najít pojem Alena Antalová ve Wikipedii

Zkusit najít pojem Alena Antalová na Google.cz

Dál můžete zkusit hledat slovo Alena Antalová například v evropském vyhledávači Qwant, v nabídce zboží na Heureka.cz, ve Wikislovníku, ve vyhledávači chránícího soukromí - DuckDuckGo nebo v ABC slovníku cizích slov a synonym.

Často hledané pojmy, osobnosti, výrazy, odborné termíny a slova

Biografie, životopis, kdo je to Alena Antalová?

Právě jste zjistili Kdo je to Alena Antalová? Kdy se narodila Alena Antalová? Kde se narodila Alena Antalová? Alena Antalová patří do sekce Herectví

Uvedený text byl přidán redaktory Superia.cz. Informace uvedené na těchto stránkách jsou bez záruky. Bohužel, naše možnosti updatů článků jsou omezené. Zkuste najít osobnost, osobu, člověka Alena Antalová kupř. na stránkách Wikipedie, kde můžete najít komplexní popis, resp. životopis. Jména některých osobností se shodují s jinými žijícími i nežijícími a to napříč obory. Hledejte proto osobnost Alena Antalová i v jiné kategorii než je herectví.