Kdo je to?
Kdo je Alena Antalová? Životopis Alena Antalová, osobnosti, slavná žena z kategorie herectví

Alena Antalová

Kdo je Alena Antalová? Životopis, zajímavosti, informace, biografie, herectví

Alena Antalová je slovenská divadelní, filmová a seriálová herečka. Antalová se narodila v Bratislavě na Slovensku. V hlavním městě Slovenska studovala na bratislavské konzervatoři. Po maturitě na konzervatoři se přesunula do Brna, kde začala studovat muzikálové herectví na Divadelní Fakultě Janáčkovy akademie múzických umění (JAMU). Ještě během studií začala v roce 1994 hrát v Městském divadle Brno na činoherní scéně, a taky na hudební scéně. V brněnském divadle se objevila např. ve hře Lakomec, Mamma Mia, My Fair Lady, Peklo, Čarodějky z Eastwicku, Tři mušketýři, Mary Poppins, Chicago, Cyrano z Bergeracu, Cats, Děsnej pátek a další. Za hlavní roli v divadelní hře Mistr a Markétka získala Antalová cenu Thálie za rok 1999 v kategorii Talent roku do 33 let. Po sezóně 2010/2011 obdržela cenu pro nejoblíbenější herečku sezóny v anketě Křídla, kterou pořádá právě Městské divadlo Brno každoročně.
Antalová je známá také z televizních seriálů. Do povědomí diváků se dostala díky účinkování v seriálu České televize s názvem Četnické humoresky. V tomto seriálu si zahrála v několika epizodách v letech 2001, 2003 a 2007. Mezi jednu z jejích nejznámějších rolí patří postava Anny Jánské z první řady seriálu Pojišťovna štěstí stanice TV Nova. Dále se objevila v seriálu Jenny (2020).
Antalová se objevila také v televizních filmech Vtáčia princezná, Nastúp na svoj vlak (1990), Společník (2003), Léto s gentlemanem, Hodinářův učeň (2019) nebo Veterán (2020).
Antalová má se svým manželem celkem čtyři děti (Alena, Elena, Jan, Marie).Kdo je Alena Antalová? Životopis Alena Antalová, osobnosti, slavná žena z kategorie herectví

Základní informace o osobě Alena Antalová

Národnost: slovenská
Datum narození: 28. 7. 1972
Místo narození: Bratislava, Československo

Líbí se stručný životopis s osobou Alena Antalová? Pak se podělte s vašimi kamarády, známými a přáteli na Twitteru, Redditu nebo Facebooku.

 Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu        Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    

Rozumíte pojmu Kandela? Vzpomněli byste si co znamená slovo Tolerance? Znáte definici termínu Youngtimer? Víte co je Polyester?

Klíčová slova: biografie, život, kde se narodila Alena Antalová?, kdy se narodila Alena Antalová?, místo narození, lexikon, kdo je Alena Antalová?, životopis, Alena Antalová, vysvětlení, Alena Antalová, informace, herectví, zajímavosti, narození, herectví

Pojem Alena Antalová je v kategorii Herectví, ilustrační obrázek

Více informací o slovu Alena Antalová doporučujeme hledat v těchto zdrojích

Hledat videa s názvem Alena Antalová na Youtube

Hledat frázi Alena Antalová v ekologickém vyhledávači Ecosia.org

Vyhledat slovo Alena Antalová ve fulltextu vyhledávače Info.com

Najít termín Alena Antalová ve Wikipedii

Zkusit najít frázi Alena Antalová ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Dál můžete zkusit hledat slovo Alena Antalová například v Seznam.cz slovníku cizích slov, v Lingea slovnících, v metavyhledávači Info.com, ve fulltextu Google.cz nebo ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0.

Další vybraná hesla, osobnosti, odborné termíny a pojmy

Biografie, životopis, kdo je to Alena Antalová?

Na stránce jste se mohli dozvědět: Kdo je to Alena Antalová? Kdy se narodila Alena Antalová? Kde se narodila Alena Antalová? Alena Antalová patří do sekce Herectví

Text vytvořen pro Superia.cz. Naše stránky mají pouze informativní charakter, neručíme za tiskové chyby. Nemáme prostředky na pravidelnou aktualizace textů. Pro aktuální informace zkuste hledat osobnost, osobu, člověka Alena Antalová řekněme třeba v internetové encyklopedii Wikipedia, kde naleznete komplexní text, resp. životopis. Jména některých osobností se shodují s jinými žijícími i nežijícími a to napříč obory. Hledejte proto osobnost Alena Antalová i v jiné kategorii než je herectví.