Kdo je to?
Kdo je Alena Antalová? Životopis Alena Antalová, osobnosti, slavná žena z kategorie herectví

Kdo je Alena Antalová?

Kdo je Alena Antalová? Životopis, informace, biografie, herectví

Alena Antalová je slovenská divadelní, filmová a seriálová herečka. Antalová se narodila v Bratislavě na Slovensku. V hlavním městě Slovenska studovala na bratislavské konzervatoři. Po maturitě na konzervatoři se přesunula do Brna, kde začala studovat muzikálové herectví na Divadelní Fakultě Janáčkovy akademie múzických umění (JAMU). Ještě během studií začala v roce 1994 hrát v Městském divadle Brno na činoherní scéně, a taky na hudební scéně. V brněnském divadle se objevila např. ve hře Lakomec, Mamma Mia, My Fair Lady, Peklo, Čarodějky z Eastwicku, Tři mušketýři, Mary Poppins, Chicago, Cyrano z Bergeracu, Cats, Děsnej pátek a další. Za hlavní roli v divadelní hře Mistr a Markétka získala Antalová cenu Thálie za rok 1999 v kategorii Talent roku do 33 let. Po sezóně 2010/2011 obdržela cenu pro nejoblíbenější herečku sezóny v anketě Křídla, kterou pořádá právě Městské divadlo Brno každoročně.
Antalová je známá také z televizních seriálů. Do povědomí diváků se dostala díky účinkování v seriálu České televize s názvem Četnické humoresky. V tomto seriálu si zahrála v několika epizodách v letech 2001, 2003 a 2007. Mezi jednu z jejích nejznámějších rolí patří postava Anny Jánské z první řady seriálu Pojišťovna štěstí stanice TV Nova. Dále se objevila v seriálu Jenny (2020).
Antalová se objevila také v televizních filmech Vtáčia princezná, Nastúp na svoj vlak (1990), Společník (2003), Léto s gentlemanem, Hodinářův učeň (2019) nebo Veterán (2020).
Antalová má se svým manželem celkem čtyři děti (Alena, Elena, Jan, Marie).Kdo je Alena Antalová? Životopis Alena Antalová, osobnosti, slavná žena z kategorie herectví

Hlavní informace o osobě Alena Antalová

Národnost: slovenská
Datum narození: 28. 7. 1972
Místo narození: Bratislava, Československo

Popis osobnosti Alena Antalová můžete sdílet s přáteli a kamarády na Pinterestu, Facebooku nebo Twitteru.

 Sdílet na Facebooku   Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu         Sdílet na Twitteru    

Rozumíte pojmu Paddleboard? Znáte pojem Mešní víno? Znáte definici termínu Pluh? Vzpomenete si na definici slova Šoková terapie?

Klíčová slova: život, Alena Antalová, popis, datum narození, narození, informace, herectví, wikipedie, Alena Antalová, osobnost, životopis, kde se narodila Alena Antalová?, osobnosti, vysvětlení, wiki, místo narození

Pojem Alena Antalová je v kategorii Herectví, ilustrační obrázek

Linky na jiné informační zdroje

Zkusit najít výraz Alena Antalová ve fulltextu vyhledávače Info.com

Hledejte bez špehování slovo Alena Antalová ve vyhledávači DuckDuckGo

Vyhledat výraz Alena Antalová ve vyhledávači Yahoo

Hledat termín Alena Antalová na Google.cz

Hledat videa s názvem Alena Antalová na Youtube

Dál můžete zkusit hledat slovo Alena Antalová například v obrázcích, videích a zvucích z projektu Wikimedia Commons, v projektu slovnik.cz, ve ruském vyhledávači Yandex, v evropském vyhledávači Qwant nebo v Google překladači.

Náhodné definice slov, pojmů a odborných termínů, osobnosti

Stručná biografie, resp. životopis osoby Alena Antalová

Teď už znáte odpověď na otázku Kdo je to Alena Antalová? Kdy se narodila Alena Antalová? Kde se narodila Alena Antalová? Alena Antalová je v kategorii Herectví

Text napsán pro Superia.cz. Neručíme za eventuální chyby v textech. Věříme, že chápete, že texty nemohou být často aktualizovány. Můžete též vyzkoušet hledat informace osobnost, osobu, člověka Alena Antalová např. na webovkách projektu Wikipedia, kde můžete najít podrobnější text, resp. životopis. Jména některých osobností se shodují s jinými žijícími i nežijícími a to napříč obory. Hledejte proto osobnost Alena Antalová i v jiné kategorii než je herectví.