Kdo je to?
Kdo je to Vandal? Vysvětlení, význam, co znamená slovo, termín, pojem Vandal? Lidé, zločin

Vandal

Jaký je význam slova Vandal? Co to znamená?

Vandal bylo označení pro příslušníka jednoho z germánských kmenů, který pocházel pravděpodobně z okolí Baltu nebo ze Skandinávie. Jazykem byla vandalština, patřící mezi indoevropské jazyky. Vandalové sídlili ve Slezsku a také např. na Slovensku. Při stěhování národů se rozšířili po Evropě a dostali se i do Afriky. V Itálii dobyli Vandalové Řím.
Prosluli shromažďováním majetku, především zlata a dalších klenotů. Pro jejich získáni se dopouštěli i zločinu. Vandalská moc a království se postupně zhroutily a jejich říše zanikla. Nezachovaly se po nich žádné památky, protože Vandalové neznali písemnictví.Kdo je to Vandal? Vysvětlení, význam, co znamená slovo, termín, pojem Vandal? Lidé, zločin

Budeme rádi, pokud budete definici slova Vandal sdílet s kamarády na různých sociálních sítích – Facebooku, Pinterestu, Redditu nebo Twitteru.

 Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Facebooku   Sdílet na Redditu         Sdílet na Twitteru    

Rozumíte pojmu Moluska? Vzpomněli byste si na význam slova Art deco? Znáte definici termínu Černá čísla? Znáte definici termínu Run na banku?

Klíčová slova: vysvětlení, Vandal, význam, slovo, definice, heslo, přesný význam, význam slova, pojem, popis, formulace, etymologie, co znamená, informace, Vandal, odborný výraz

Pojem Vandal je v kategorii Zločin, ilustrační obrázek

Více informací o slovu Vandal doporučujeme hledat v těchto zdrojích

Zkusit najít termín Vandal na Google obrázcích

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Vandal ve Wikimedia Commons

Najít výraz Vandal ve Wikipedii

Zkusit najít frázi Vandal ve fulltextu vyhledávače Info.com

Zkusit najít termín Vandal na Google.cz

Dál můžete zkusit hledat slovo Vandal například ve fulltextu Yahoo.com, v nabídce zboží na Heureka.cz, v Google obrázcích, ve vyhledávači Seznam.cz nebo v ABC slovníku cizích slov a synonym.

Výběr pojmů, slov, hesel, termínů, výrazů, osobností

Význam slova, definice, pojem, vysvětlení co znamená Vandal

Právě jste zjistili Kdo je to Vandal? Vysvětlení, co znamená výraz, resp. slovo Vandal? Definice pojmu Vandal patří do sekce Zločin

Text napsán pro Superia.cz. Informace jsou bez záruky, provozovatel neručí za správnost a aktuálnost informací v textech. Nemáme prostředky na pravidelnou aktualizace textů. Můžete též zkusit najít informace výraz, text, termín, pojem třeba na stránkách Wikipedie, kde můžete najít podrobný popis. Nezapomeňte prosím, že každé heslo může mít víc definic v různých oborech lidské činnosti. Zkuste hledání i v jiné sekci webu než v zločin.

Znáte zkratky POV, SJM nebo FTW? Tyto a dalších 1000 jiných zkratek naleznete zde.