Kdo je to?
Kdo je to, byl Vandal? Vysvětlení, význam, co znamená slovo Vandal? Lidé, zločin

Kdo je to Vandal?

Co znamená a jaký je význam slova Vandal?

Vandal bylo označení pro příslušníka jednoho z germánských kmenů, který pocházel pravděpodobně z okolí Baltu nebo ze Skandinávie. Jazykem byla vandalština, patřící mezi indoevropské jazyky. Vandalové sídlili ve Slezsku a také např. na Slovensku. Při stěhování národů se rozšířili po Evropě a dostali se i do Afriky. V Itálii dobyli Vandalové Řím.
Prosluli shromažďováním majetku, především zlata a dalších klenotů. Pro jejich získáni se dopouštěli i zločinu. Vandalská moc a království se postupně zhroutily a jejich říše zanikla. Nezachovaly se po nich žádné památky, protože Vandalové neznali písemnictví.Kdo je to, byl Vandal? Vysvětlení, význam, co znamená slovo Vandal? Lidé, zločin

Definici slova Vandal můžete sdílet s kolegy na Twitteru, Redditu nebo Facebooku.

 Sdílet na Facebooku   Sdílet na Pinterestu      Sdílet na Redditu       Sdílet na Twitteru  

Rozumíte pojmu Pangamin? Vzpomněli byste si co znamená slovo Hysterektomie? Znáte definici termínu Aura? Víte co je Embolie?

Klíčová slova: popis, informace, co znamená, zločin, lexikon, odborný výraz, význam slova, co je to Vandal?, termín, význam, kdo to je, přesný výraz, heslo, původ slova, synonymum, Vandal

Pojem Vandal je v kategorii Zločin, ilustrační obrázek

Další zdroje informací

Hledat videa s názvem Vandal na Youtube

Vyhledat pojem Vandal ve fulltextu vyhledávače Info.com

Najít heslo Vandal na Google.cz

Hledat výraz Vandal v ekologickém vyhledávači Ecosia.org

Dál můžete zkusit hledat slovo Vandal například ve Wikislovníku, ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0, v obrázcích, videích a zvucích z projektu Wikimedia Commons, ve vyhledávači chránícího soukromí - DuckDuckGo nebo v ABC slovníku cizích slov a synonym.

Zkuste také následující odborné pojmy, osobnosti, termíny a hesla

Význam slova, definice, pojem, vysvětlení co znamená Vandal

Tyto webové stránky vám přinesly odpověď na otázku: Kdo je to Vandal? Kdo to byl Vandal? Vysvětlení, co znamená výraz, resp. slovo Vandal? Definice pojmu Vandal patří do sekce zločin. Sepsáno redaktory Superia.cz Texty mohou obsahovat chyby. Doufáme, že chápete, že není v našich silách provádět pravidelnou aktualizaci všech pojmů. Můžete též zkusit najít pojem, slovo, termín, definici například na webovkách projektu Wikipedia, kde můžete najít nejspíš delší text. Jednotlivá slova můžou mít několik významů v závislosti na oboru a kontextu. Zkuste proto hledat termín Vandal hledat i v jiných kategoriích (než zločin).

Znáte zkratky POV, SJM nebo FTW? Tyto a dalších 1000 jiných zkratek naleznete zde.