Kdo je to?
Kdo je to, byl Vandal? Vysvětlení, význam, co znamená slovo Vandal? Lidé, zločin

Kdo je to Vandal?

Co znamená a jaký je význam slova Vandal?

Vandal bylo označení pro příslušníka jednoho z germánských kmenů, který pocházel pravděpodobně z okolí Baltu nebo ze Skandinávie. Jazykem byla vandalština, patřící mezi indoevropské jazyky. Vandalové sídlili ve Slezsku a také např. na Slovensku. Při stěhování národů se rozšířili po Evropě a dostali se i do Afriky. V Itálii dobyli Vandalové Řím.
Prosluli shromažďováním majetku, především zlata a dalších klenotů. Pro jejich získáni se dopouštěli i zločinu. Vandalská moc a království se postupně zhroutily a jejich říše zanikla. Nezachovaly se po nich žádné památky, protože Vandalové neznali písemnictví.Kdo je to, byl Vandal? Vysvětlení, význam, co znamená slovo Vandal? Lidé, zločin

Sdílejte tuto stránku se slovem Vandal s přáteli prostřednictvím uvedených tlačítek na sociálních sítích Facebook nebo Twitter.

 Sdílet na Facebooku   Sdílet na Pinterestu      Sdílet na Redditu       Sdílet na Twitteru  

Rozumíte pojmu Herpes? Vzpomenete si na definici slova Sublime Text? Znáte definici termínu Anuita? Vzpomněli byste si na význam slova Rodina?

Klíčová slova: původ slova, význam, odborný výraz, etymologie, popis, termín, co znamená, co je to Vandal?, význam slova, synonymum, informace, přesný význam, pojem, heslo, formulace, význam pojmu

Pojem Vandal je v kategorii Zločin, ilustrační obrázek

Jiné informační zdroje o pojmu Vandal

Vyhledat termín Vandal ve Wikislovníku

Hledejte bez špehování slovo Vandal ve vyhledávači DuckDuckGo

Zkusit najít slovo Vandal ve fulltextu vyhledávače Info.com

Najít výraz Vandal ve vyhledávači Yandex

Dál můžete zkusit hledat slovo Vandal například ve ekologickém vyhledávači Ecosia, v Google překladači, ve Wikipedii, ve fulltextu Google.cz nebo ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0.

Jaké osobnosti, pojmy, odborné termíny a hesla lidé hledají?

Význam slova, definice, pojem, vysvětlení co znamená Vandal

Na stránce jste se mohli dozvědět: Kdo je to Vandal? Kdo to byl Vandal? Vysvětlení, co znamená výraz, resp. slovo Vandal? Definice pojmu Vandal je v kategorii zločin. Tento text byl napsán redaktory Superia.cz Informace uvedené na těchto stránkách jsou bez záruky. Nemáme prostředky na pravidelnou aktualizace textů. Můžete také vyzkoušet hledat výraz, slovo, definici, slovíčko třeba v populární Wikipedii, kde naleznete delší popis. Jednotlivé termíny, pojmy, slova mohou mít vícero významů podle toho o jaký obor se jedná. Zkuste proto hledat termín Vandal hledat i v jiných kategoriích (než zločin).

Znáte zkratky POV, SJM nebo FTW? Tyto a dalších 1000 jiných zkratek naleznete zde.