Kdo je to?
Kdo byl Marie Terezie? Životopis Marie Terezie, slavní lidé, osobnosti z panovníci

Kdo je to Marie Terezie?

Kdo to byl Marie Terezie? Stručný životopis

Marie Terezie byla jedinou vládkyní na českém trůně. Pocházela z rodu Habsburků a habsburské monarchii vládla celých 40 let. Během své vlády musela řešit celou řadu problémů, zapojila se např. do tzv. válek o rakouské dědictví. Měla 16 dětí a její synové Josef II. a Leopold II. ji postupně vystřídali na trůně. Její dcerou byla později nechvalně proslulá marnotratná a popravená francouzská královna Marie Antoinetta. Nejznámějším z počinů Marie Terezie bylo zavedení povinné školní docházky pro děti od 6 do 12 let.Kdo byl Marie Terezie? Životopis Marie Terezie, slavní lidé, osobnosti z panovníci

Základní informace o osobě Marie Terezie

Národnost: rakouská
Datum narození: 13.5.1717
Místo narození: Vídeň
Datum úmrtí: 29.11.1780

Potěší nás, pokud budete sdílet tuto odpověď na otázku kdo je Marie Terezie? s vašimi kamarády na Facebooku, Twitteru, Pinterestu, Redditu nebo na jiné sociální síti.

 Sdílet na Facebooku   Sdílet na Pinterestu      Sdílet na Redditu       Sdílet na Twitteru  

Víte co je Remise? Víte, co je to Permafrost? Rozumíte pojmu Erytrocyty? Rozumíte pojmu Kratiknot?

Klíčová slova: popis, co znamená, wiki, kdo to je, formulace, přesný význam, panovníci, lexikon, význam slova, definice, synonymum, popis, pojem, odborný výraz, přesný výraz, význam pojmu

Pojem Marie Terezie je v kategorii Panovníci, ilustrační obrázek

Pro další informace o termínu Marie Terezie zkuste tyto odkazy

Vyhledat pojem Marie Terezie ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Najít heslo Marie Terezie ve Wikislovníku

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Marie Terezie ve Wikimedia Commons

Hledat videa s názvem Marie Terezie na Youtube

Dál můžete zkusit hledat slovo Marie Terezie například ve Wikipedii, ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0, ve vyhledávači Seznam.cz, ve ruském vyhledávači Yandex nebo v projektu slovnik.cz.

Náhodných výběr osobností, odborných termínů, pojmů a hesel

Životopis, kdo je Marie Terezie? Stručná biografie

Text na tomto webu vám dal odpověď na otázku: Kdo je to Marie Terezie? Kdo to byl Marie Terezie? Kdy se narodil Marie Terezie? Kde se narodil Marie Terezie? Kdy zemřel Marie Terezie? Marie Terezie je v sekci panovníci. Tento text byl napsán redaktory Superia.cz Možnost chyb vyhrazena. Omluvte nás, že, nestíháme pravidelnou aktualizaci všechny textů. Můžete též vyzkoušet hledat osobnost, osobu, člověka Marie Terezie dejme tomu třeba v projektu Wikipedia.cz, kde naleznete komplexní text, resp. životopis. Jména některých osobností se shodují s jinými žijícími i nežijícími a to napříč obory. Hledejte proto osobnost Marie Terezie i v jiné kategorii než je panovníci.

Víte, že rychlost vašeho hardware můžete změnit pomocí benchmarku?