Kdo je to?
Kdo byl Marie Terezie? Životopis Marie Terezie, slavní lidé, osobnosti z panovníci

Kdo je to Marie Terezie?

Kdo to byl Marie Terezie? Stručný životopis

Marie Terezie byla jedinou vládkyní na českém trůně. Pocházela z rodu Habsburků a habsburské monarchii vládla celých 40 let. Během své vlády musela řešit celou řadu problémů, zapojila se např. do tzv. válek o rakouské dědictví. Měla 16 dětí a její synové Josef II. a Leopold II. ji postupně vystřídali na trůně. Její dcerou byla později nechvalně proslulá marnotratná a popravená francouzská královna Marie Antoinetta. Nejznámějším z počinů Marie Terezie bylo zavedení povinné školní docházky pro děti od 6 do 12 let.Kdo byl Marie Terezie? Životopis Marie Terezie, slavní lidé, osobnosti z panovníci

Hlavní informace o osobě Marie Terezie

Národnost: rakouská
Datum narození: 13.5.1717
Místo narození: Vídeň
Datum úmrtí: 29.11.1780

Budeme rádi, pokud budete tuto stručnou biografii s osobou Marie Terezie sdílet s kolegy na Redditu, Twitteru nebo Facebooku.

 Sdílet na Facebooku   Sdílet na Pinterestu      Sdílet na Redditu       Sdílet na Twitteru  

Víte co je Remise? Pamatujete si definici pojmu Konsolidace? Rozumíte pojmu Erytrocyty? Vzpomněli byste si co znamená slovo B2B?

Klíčová slova: pojem, vysvětlení, panovníci, definice, význam, etymologie, význam pojmu, heslo, co znamená, Marie Terezie, informace, kdo to je, přesný význam, popis, co je to Marie Terezie?, původ slova

Pojem Marie Terezie je v kategorii Panovníci, ilustrační obrázek

Doporučené zdroje informací k dalšímu studiu

Hledat videa s názvem Marie Terezie na Youtube

Vyhledat pojem Marie Terezie ve fulltextu Seznam.cz

Najít heslo Marie Terezie ve vyhledávači Yandex

Hledejte bez špehování slovo Marie Terezie ve vyhledávači DuckDuckGo

Dál můžete zkusit hledat slovo Marie Terezie například ve Wikipedii, v ABC slovníku cizích slov a synonym, v evropském vyhledávači Qwant, ve ekologickém vyhledávači Ecosia nebo v nabídce zboží na Heureka.cz.

Náhodných výběr z osobností, slov odborných termínů, pojmů a hesel

Biografie, životopis, kdo je to Marie Terezie?

Tyto webové stránky vám přinesly odpověď na otázku: Kdo je to Marie Terezie? Kdo to byl Marie Terezie? Kdy se narodil Marie Terezie? Kde se narodil Marie Terezie? Kdy zemřel Marie Terezie? Marie Terezie patří do sekce panovníci. Text napsán pro Superia.cz. Informace uvedené na těchto stránkách jsou bez záruky. Chápejte, že nemáme prostředky na pravidelnou aktualizaci. Pro aktuální informace zkuste hledat osobnost, osobu, člověka Marie Terezie kupř. v projektu Wikipedie, kde můžete najít rozsáhlejší popis, resp. životopis. Jména některých osobností se shodují s jinými žijícími i nežijícími a to napříč obory. Hledejte proto osobnost Marie Terezie i v jiné kategorii než je panovníci.

Víte, že rychlost vašeho hardware můžete změnit pomocí benchmarku?