Kdo je to?
Kdo byl Marie Terezie? Životopis Marie Terezie, osobnosti, slavný člověk z kategorie panovníci

Kdo byl Marie Terezie?

Kdo byl Marie Terezie? Životopis, informace, biografie, panovníci

Marie Terezie byla jedinou vládkyní na českém trůně. Pocházela z rodu Habsburků a habsburské monarchii vládla celých 40 let. Během své vlády musela řešit celou řadu problémů, zapojila se např. do tzv. válek o rakouské dědictví. Měla 16 dětí a její synové Josef II. a Leopold II. ji postupně vystřídali na trůně. Její dcerou byla později nechvalně proslulá marnotratná a popravená francouzská královna Marie Antoinetta. Nejznámějším z počinů Marie Terezie bylo zavedení povinné školní docházky pro děti od 6 do 12 let.Kdo byl Marie Terezie? Životopis Marie Terezie, osobnosti, slavný člověk z kategorie panovníci

Základní informace o osobě Marie Terezie

Národnost: rakouská
Datum narození: 13.5.1717
Místo narození: Vídeň
Datum úmrtí: 29.11.1780

Líbí se stručný životopis s osobou Marie Terezie? Pak se podělte s vašimi známými a kamarády na sociálních sítích Twitter, Redditu nebo Facebook.

 Sdílet na Facebooku   Sdílet na Redditu        Sdílet na Pinterestu     Sdílet na Twitteru    

Víte co je Listérie? Znáte termín Alergen? Rozumíte pojmu Daňový rezident? Víte, co je to Nádvoří?

Klíčová slova: biografie, osobnost, Marie Terezie, datum úmrtí, panovníci, Kdy zemřel Marie Terezie, nežijící, lexikon, kdo je Marie Terezie?, kdy se narodil Marie Terezie?, panovníci, Marie Terezie, wikipedie, osobnosti, kdo to je, kde se narodil Marie Terezie?

Pojem Marie Terezie je v kategorii Panovníci, ilustrační obrázek

Další zdroje informací

Zkusit najít slovo Marie Terezie ve Wikipedii

Hledejte bez špehování slovo Marie Terezie ve vyhledávači DuckDuckGo

Hledat výraz Marie Terezie ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Najít heslo Marie Terezie ve vyhledávači Qwant

Dál můžete zkusit hledat slovo Marie Terezie například ve fulltextu Google.cz, v Google překladači, v Seznam.cz slovníku cizích slov, ve videích na Youtube nebo v nabídce zboží na Heureka.cz.

Náhodných výběr z osobností, slov odborných termínů, pojmů a hesel

Biografie, životopis, kdo je to Marie Terezie?

Na stránce jste se mohli dozvědět: Kdo byl Marie Terezie? Kdy se narodil Marie Terezie? Kde se narodil Marie Terezie? Kdy zemřel Marie Terezie? Marie Terezie je v kategorii Panovníci

Uvedený text byl přidán redaktory Superia.cz. Provozovatel neodpovídá za správnost, úplnost a aktuálnost tohoto obsahu. Berte v potaz, že uvedené texty nejsou pravidelně aktualizovány. Pokuste se také najít osobnost, osobu, člověka Marie Terezie třeba v projektu Wikipedia, kde naleznete nejspíš podrobnější text, resp. životopis. Jména některých osobností se shodují s jinými žijícími i nežijícími a to napříč obory. Hledejte proto osobnost Marie Terezie i v jiné kategorii než je panovníci.

Víte, že rychlost vašeho hardware můžete změnit pomocí benchmarku?