Kdo je to?
Kdo je to Ahasver? Vysvětlení, význam, co znamená slovo, termín, pojem Ahasver? Lidé, náboženství

Ahasver

Co znamená a jaký je význam slova Ahasver?

Ahasver je postava z židovsko-křesťanské mytologie, někdy bývá označován za Věčného Žida.
Podle legendy Ahasver nějakým způsobem ponížil Ježíše Krista, který šel na smrt. V různém pojetí příběhu se tato urážka liší - dle některých Ježíše uhodil, dle dalších se mu vysmíval nebo mu snad neumožnil si odpočinout, když nesl svůj kříž.
Ať tak či tak, je za toto své jednání Ahasver odsouzen k věčnému bloudění po světě, jeho duše nedojde klidu až do okamžiku Posledního soudu.
Jde o symbolickou postavu, která se objevuje v řadě literárních a uměleckých děl.Kdo je to Ahasver? Vysvětlení, význam, co znamená slovo, termín, pojem Ahasver? Lidé, náboženství

Sdílejte uvedený text s vašimi kamarády, známými a přáteli prostřednictvím sociálních sítích Facebook, Pinterest, Reddit nebo Twitter.

 Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru      Sdílet na Redditu      

Vzpomenete si na definici slova Mašlovačka? Víte, co je to Prachovka? Vzpomněli byste si co znamená slovo Suspenze? Rozumíte pojmu Hlaholice?

Klíčová slova: lexikon, přesný výraz, synonymum, formulace, význam pojmu, přesný význam, slovo, přesný výraz, odborný výraz, informace, původ slova, etymologie, náboženství, vysvětlení, heslo, Ahasver

Pojem Ahasver je v kategorii Náboženství, ilustrační obrázek

Zkuste se dozvědět víc informací v následujících odkazech

Hledat videa s názvem Ahasver na Youtube

Hledat termín Ahasver ve fulltextu vyhledávače Info.com

Hledat pojem Ahasver v ekologickém vyhledávači Ecosia.org

Najít heslo Ahasver ve Wikislovníku

Vyhledat heslo Ahasver ve Wikipedii

Dál můžete zkusit hledat slovo Ahasver například ve vyhledávači Seznam.cz, v ABC slovníku cizích slov a synonym, v Google obrázcích, ve ruském vyhledávači Yandex nebo ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0.

Výběr osobností, pojmů, výrazů, odborných termínů a slov

Co znamená Ahasver? Definice pojmu, význam a vysvětlení slova

Text na tomto webu vám dal odpověď na otázku Kdo je to Ahasver? Vysvětlení, co znamená výraz, resp. slovo Ahasver? Definice pojmu Ahasver je v kategorii Náboženství

Uvedený text byl přidán redaktory Superia.cz. Vyhrazujeme si možnost chyb v uvedených textech. Nemáme možnost soustavné aktualizace všech textů. Doporučujeme vyhledat informace výraz,heslo, text, pojem dejme tomu v internetové encyklopedii Wikipedia, kde naleznete rozsáhlejší text. Nezapomeňte, že slova a termíny mohou mít víc významů v různém kontextu, v různých oborech. Proto prosím zapátrejte i v jiných kategoriích než je Náboženství.