Kdo je to?
Kdo je to Ahasver? Vysvětlení, význam, co znamená slovo, termín, pojem Ahasver? Lidé, náboženství

Kdo je to Ahasver?

Co znamená a jaký je význam slova Ahasver?

Ahasver je postava z židovsko-křesťanské mytologie, někdy bývá označován za Věčného Žida.
Podle legendy Ahasver nějakým způsobem ponížil Ježíše Krista, který šel na smrt. V různém pojetí příběhu se tato urážka liší - dle některých Ježíše uhodil, dle dalších se mu vysmíval nebo mu snad neumožnil si odpočinout, když nesl svůj kříž.
Ať tak či tak, je za toto své jednání Ahasver odsouzen k věčnému bloudění po světě, jeho duše nedojde klidu až do okamžiku Posledního soudu.
Jde o symbolickou postavu, která se objevuje v řadě literárních a uměleckých děl.Kdo je to Ahasver? Vysvětlení, význam, co znamená slovo, termín, pojem Ahasver? Lidé, náboženství

Text můžete velmi jednoduše sdílet s přáteli na Facebooku, Redditu, Pinterestu nebo Twitteru.

 Sdílet na Facebooku   Sdílet na Pinterestu     Sdílet na Twitteru      Sdílet na Redditu      

Vzpomenete si na definici slova Bulina? Vzpomněli byste si na význam slova Růžovka? Vzpomněli byste si co znamená slovo Adenom? Znáte definici termínu Konspirace?

Klíčová slova: vysvětlení, význam pojmu, wiki, původ slova, informace, formulace, slovo, odborný výraz, význam, etymologie, wikipedie, co znamená, definice, termín, lexikon, význam slova

Pojem Ahasver je v kategorii Náboženství, ilustrační obrázek

Hledejte v dalších zdrojích

Najít slovo Ahasver ve vyhledávači Yahoo

Najít slovo Ahasver ve vyhledávači Qwant

Hledat videa s názvem Ahasver na Youtube

Zkusit najít Ahasver ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Hledat výraz Ahasver ve fulltextu vyhledávače Info.com

Dál můžete zkusit hledat slovo Ahasver například ve vyhledávači Seznam.cz, v Lingea slovnících, ve fulltextu Google.cz, v obrázcích, videích a zvucích z projektu Wikimedia Commons nebo ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0.

Náhodných výběr z osobností, slov odborných termínů, pojmů a hesel

Co znamená Ahasver? Definice pojmu, význam a vysvětlení slova

Teď už víte Kdo je to Ahasver? Vysvětlení, co znamená výraz, resp. slovo Ahasver? Definice pojmu Ahasver se nachází v sekci Náboženství

Výše uvedený text byl napsán redaktorkami Superia.cz. Provozovatel v žádném případě neručí za aktuálnost, správnost a přesnost údajů zveřejněných na stránkách. Pochopte prosím, že definice nemohou být pravidelně aktualizovány. Doporučujeme vyhledat informace pojem, definici, text, výraz dejme tomu na české Wikipedii, kde naleznete nejspíš komplexnější text. Berte v úvahu, že termíny mohou mít víc definic v různém kontextu, v různých oborech. Radíme proto zkusit hledat pojem Ahasver v dalších sekcích tohoto webu, v jiné kategorii než je náboženství.