Kdo je to?
Kdo je to Ahasver? Vysvětlení, význam, co znamená slovo, termín, pojem Ahasver? Lidé, náboženství

Kdo je to Ahasver?

Jaký je význam slova Ahasver? Co to znamená?

Ahasver je postava z židovsko-křesťanské mytologie, někdy bývá označován za Věčného Žida.
Podle legendy Ahasver nějakým způsobem ponížil Ježíše Krista, který šel na smrt. V různém pojetí příběhu se tato urážka liší - dle některých Ježíše uhodil, dle dalších se mu vysmíval nebo mu snad neumožnil si odpočinout, když nesl svůj kříž.
Ať tak či tak, je za toto své jednání Ahasver odsouzen k věčnému bloudění po světě, jeho duše nedojde klidu až do okamžiku Posledního soudu.
Jde o symbolickou postavu, která se objevuje v řadě literárních a uměleckých děl.Kdo je to Ahasver? Vysvětlení, význam, co znamená slovo, termín, pojem Ahasver? Lidé, náboženství

Velmi by nás potěšilo, pakliže byste sdíleli text Ahasver s vašimi známými a kamarády na Twitteru, Redditu nebo Facebooku.

  Sdílet na Twitteru      Sdílet na Facebooku   Sdílet na Redditu        Sdílet na Pinterestu  

Vzpomenete si na definici slova Bulina? Znáte termín Suflé? Vzpomněli byste si co znamená slovo Spektakulární? Víte, co je to Anekdota?

Klíčová slova: náboženství, vysvětlení, původ slova, náboženství, termín, přesný výraz, lexikon, informace, význam, wikipedie, definice, formulace, co znamená, heslo, wiki, přesný význam

Pojem Ahasver je v kategorii Náboženství, ilustrační obrázek

Zkuste se dozvědět víc informací v následujících odkazech

Hledat pojem Ahasver na Google.cz

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Ahasver ve Wikimedia Commons

Hledat videa s názvem Ahasver na Youtube

Najít termín Ahasver ve vyhledávači Yahoo

Najít pojem Ahasver ve vyhledávači Yandex

Dál můžete zkusit hledat slovo Ahasver například ve vyhledávači chránícího soukromí - DuckDuckGo, v projektu slovnik.cz, v Microsoft Bing, v Google obrázcích nebo v nabídce zboží na Heureka.cz.

Náhodných výběr osobností, odborných pojmů, termínů a slov

Co znamená Ahasver? Definice pojmu, význam a vysvětlení slova

Tyto stránky vám umožnili zjistit Kdo je to Ahasver? Vysvětlení, co znamená výraz, resp. slovo Ahasver? Definice pojmu Ahasver patří do sekce Náboženství

Sepsáno redaktory Superia.cz. Možnost chyb vyhrazena. Bohužel, častá aktualizace není v našich silách. Doporučujeme vyhledat výraz, text, termín, pojem kupříkladu v české Wikipedii, kde můžete najít podrobný popis. Pojmy, termíny a hesla mohou mít různé významy podle toho o jaký obor se jedná. Zkuste proto též hledat synonymum ke slovu Ahasver v jiné sekci než náboženství.