Kdo je to?
Kdo je to Zdeněk Hřib? Životopis Zdeněk Hřib, lidé, osobnosti z politici

Kdo je to Zdeněk Hřib?

Kdo je to Zdeněk Hřib? Stručný životopis

Zdeněk Hřib je politik, primátor Prahy a bývalý lékař. V Praze vystudoval všeobecné lékařství, ale poté pracoval převážně na manažerských pozicích. V roce 2008 vedl oddělení informatiky ve Státním ústavu pro kontrolu léčiv. Jako konzultant pracoval pro společnost Solitea Business Solutions a podílel se na vzniku systému eRecept. V roce 2012 se stal ředitelem Institutu pro aplikovaný výzkum, edukaci a řízení ve zdravotnictví.
Popularitu získal Hřib díky politické kariéře, která je spojená s Pirátskou stranou. V roce 2013 se zaregistroval jako příznivec a v roce 2017 se stal členem strany. V komunálních volbách roku 2018 vedl pražskou pirátskou kandidátku. Piráti skončili druzí a uzavřeli koalici s hnutím Praha sobě a uskupením stran kolem TOP09. Díky tomu se Hřib stal primátorem hlavního města Prahy. V této funkci se chce zaměřovat na dostupnější bydlení, ekologické projekty nebo na budování infrastruktury. Pod jeho vedením začala výstavba metra D a zrychlily přípravy na dostavbu vnějšího městského okruhu. Vládnoucí koalice není bez problémů a objevují se rozpory hlavně mezi Hřibem a Jiřím Pospíšilem z TOP09. Vedle toho má Hřib konflikty také s premiérem Andrejem Babišem. V minulých letech kritizoval Babišův plán postavit v Letňanech nákladnou a rozsáhlou vládní čtvrť, v posledním období kritizuje hlavně vládní postup během pandemie covidu-19. Hřib jako pražský primátor aktivně zasahuje do mezinárodní politiky. Spory s Čínou vedly k vypovězení partnerské smlouvy mezi Prahou a Pekingem a došlo naopak k podpisu partnerství s městem Tchaj-pej, hlavním městem Tchaj-wanu. V roce 2020 společnost Politico zařadila Hřiba mezi 28 nejvlivnějších osobností Evropy.Kdo je to Zdeněk Hřib? Životopis Zdeněk Hřib, lidé, osobnosti z politici

Základní informace o osobě Zdeněk Hřib

Národnost: česká
Datum narození: 21. května 1981
Místo narození: Slavičín

Líbí se stručný životopis s osobou Zdeněk Hřib? Pak se podělte s vašimi kamarády, známými a přáteli na Pinterestu, Redditu, Twitteru anebo na Facebooku.

 Sdílet na Facebooku   Sdílet na Pinterestu      Sdílet na Redditu       Sdílet na Twitteru  

Znáte termín Krajní levice? Znáte definici termínu Pověst? Vzpomenete si na definici slova Tavná pistole? Pamatujete si definici pojmu Rezistor?

Klíčová slova: Zdeněk Hřib, co znamená, slovo, etymologie, termín, lexikon, popis, význam pojmu, formulace, vysvětlení, původ slova, odborný výraz, co je to Zdeněk Hřib?, politici, heslo, definice

Pojem Zdeněk Hřib je v kategorii Politici, ilustrační obrázek

Další informační zdroje o slovu Zdeněk Hřib

Vyhledat výraz Zdeněk Hřib ve fulltextu vyhledávače Info.com

Hledat videa s názvem Zdeněk Hřib na Youtube

Vyhledat termín Zdeněk Hřib na Google.cz

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Zdeněk Hřib ve Wikimedia Commons

Dál můžete zkusit hledat slovo Zdeněk Hřib například v Microsoft Bing, v Lingea slovnících, ve Wikislovníku, ve Wikipedii nebo v ABC slovníku cizích slov a synonym.

Často hledané pojmy, osobnosti, výrazy, odborné termíny a slova

Stručná biografie, resp. životopis osoby Zdeněk Hřib

Na této webové stránce jste se dozvěděli: Kdo je to Zdeněk Hřib? Kdo to byl Zdeněk Hřib? Kdy se narodil Zdeněk Hřib? Kde se narodil Zdeněk Hřib? Zdeněk Hřib je v kategorii politici. Výše uvedený text byl napsán redaktorkami Superia.cz. Veškeré texty jsou bez záruky. Věříme, že chápete, že texty nemohou být často aktualizovány. Zkuste též hledat osobnost, osobu, člověka Zdeněk Hřib dejme tomu třeba v internetové encyklopedii Wikipedia, kde naleznete rozsáhlejší text, resp. životopis. Jména některých osobností se shodují s jinými žijícími i nežijícími a to napříč obory. Hledejte proto osobnost Zdeněk Hřib i v jiné kategorii než je politici.