Kdo je to?
Kdo je Zdeněk Hřib? Životopis Zdeněk Hřib, osobnosti, slavný člověk z kategorie politici

Kdo je Zdeněk Hřib?

Kdo je Zdeněk Hřib? Životopis, informace, biografie, politici

Zdeněk Hřib je politik, primátor Prahy a bývalý lékař. V Praze vystudoval všeobecné lékařství, ale poté pracoval převážně na manažerských pozicích. V roce 2008 vedl oddělení informatiky ve Státním ústavu pro kontrolu léčiv. Jako konzultant pracoval pro společnost Solitea Business Solutions a podílel se na vzniku systému eRecept. V roce 2012 se stal ředitelem Institutu pro aplikovaný výzkum, edukaci a řízení ve zdravotnictví.
Popularitu získal Hřib díky politické kariéře, která je spojená s Pirátskou stranou. V roce 2013 se zaregistroval jako příznivec a v roce 2017 se stal členem strany. V komunálních volbách roku 2018 vedl pražskou pirátskou kandidátku. Piráti skončili druzí a uzavřeli koalici s hnutím Praha sobě a uskupením stran kolem TOP09. Díky tomu se Hřib stal primátorem hlavního města Prahy. V této funkci se chce zaměřovat na dostupnější bydlení, ekologické projekty nebo na budování infrastruktury. Pod jeho vedením začala výstavba metra D a zrychlily přípravy na dostavbu vnějšího městského okruhu. Vládnoucí koalice není bez problémů a objevují se rozpory hlavně mezi Hřibem a Jiřím Pospíšilem z TOP09. Vedle toho má Hřib konflikty také s premiérem Andrejem Babišem. V minulých letech kritizoval Babišův plán postavit v Letňanech nákladnou a rozsáhlou vládní čtvrť, v posledním období kritizuje hlavně vládní postup během pandemie covidu-19. Hřib jako pražský primátor aktivně zasahuje do mezinárodní politiky. Spory s Čínou vedly k vypovězení partnerské smlouvy mezi Prahou a Pekingem a došlo naopak k podpisu partnerství s městem Tchaj-pej, hlavním městem Tchaj-wanu. V roce 2020 společnost Politico zařadila Hřiba mezi 28 nejvlivnějších osobností Evropy.Kdo je Zdeněk Hřib? Životopis Zdeněk Hřib, osobnosti, slavný člověk z kategorie politici

Základní údaje o osobě Zdeněk Hřib

Národnost: česká
Datum narození: 21. května 1981
Místo narození: Slavičín

Velmi by nás potěšilo, pakliže byste sdíleli text Zdeněk Hřib s vašimi přáteli na Pinterestu nebo na Facebooku či Twitteru.

 Sdílet na Redditu        Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru      Sdílet na Pinterestu  

Znáte termín Krajní levice? Víte, co je to Karenční doba? Vzpomenete si na definici slova Kolísavý tlak? Rozumíte pojmu Sacharidy?

Klíčová slova: popis, politici, Zdeněk Hřib, místo narození, kde se narodil Zdeněk Hřib?, osobnosti, wiki, kdy se narodil Zdeněk Hřib?, život, kdo je Zdeněk Hřib?, lexikon, Zdeněk Hřib, narození, osobnost, informace, biografie

Pojem Zdeněk Hřib je v kategorii Politici, ilustrační obrázek

Další informace o pojmu Zdeněk Hřib hledejte v níže uvedených zdrojích

Hledat slovo Zdeněk Hřib na Google.cz

Hledat termín Zdeněk Hřib ve Wikipedii

Vyhledat termín Zdeněk Hřib ve fulltextu vyhledávače Info.com

Zkusit najít frázi Zdeněk Hřib ve vyhledávači Qwant

Hledat slovo Zdeněk Hřib na Google obrázcích

Dál můžete zkusit hledat slovo Zdeněk Hřib například ve Wikislovníku, v nabídce zboží na Heureka.cz, ve ekologickém vyhledávači Ecosia, ve vyhledávači Seznam.cz nebo v projektu slovnik.cz.

Další vybraná hesla, osobnosti, odborné termíny a pojmy

Životopis, kdo je Zdeněk Hřib? Stručná biografie

Tyto stránky vám umožnili zjistit Kdo je to Zdeněk Hřib? Kdy se narodil Zdeněk Hřib? Kde se narodil Zdeněk Hřib? Zdeněk Hřib je v sekci Politici

Sepsáno redaktory Superia.cz. Neručíme za pravdivost uvedených informací. Bohužel, častá aktualizace není v našich silách. Zkuste hledat osobnost, osobu, člověka Zdeněk Hřib kupříkladu v české Wikipedii, kde můžete najít podrobný popis, resp. životopis. Jména některých osobností se shodují s jinými žijícími i nežijícími a to napříč obory. Hledejte proto osobnost Zdeněk Hřib i v jiné kategorii než je politici.