Kdo je to?
Kdo byl Dana Medřická? Životopis Dana Medřická, slavní lidé, osobnosti z herectví

Kdo je to Dana Medřická?

Kdo to byl Dana Medřická? Stručný životopis

Dana Medřická byla populární herečka, matka herce Václava Vydry. Herecká studia sice nedokončila, ale do divadla velice brzy nastoupila, nejdříve v Brně, později v Plzni a v Praze. Od roku 1945 zde působila v Městském divadle na Královských Vinohradech. Velmi úspěšná byla v roli slávky v Měsíci nad řekou, kterou ztvárnila jak v divadle, tak ve filmu. Hrála v Městských divadlech pražských i v Národním divadle a vytvořila celou řadu nezapomenutelných postav tragického i komického charakteru. K dalším významným rolím patřila hlavní role v Matce Kuráži nebo Erži Orbánová v Kočičí hře.
Dana Medřická hrála i ve filmu nebo v seriálech F. L. Věk, Taková normální rodinka, Nemocnice na kraji města či drama Romeo a Julie na konci listopadu.Kdo byl Dana Medřická? Životopis Dana Medřická, slavní lidé, osobnosti z herectví

Hlavní informace o osobě Dana Medřická

Národnost: česká
Datum narození: 11. července 1920
Místo narození: Praha
Datum úmrtí: 21. ledna 1983

Popis osobnosti Dana Medřická můžete sdílet s kolegy na Pinterestu, Redditu, Twitteru či Facebooku.

 Sdílet na Facebooku   Sdílet na Pinterestu      Sdílet na Redditu       Sdílet na Twitteru  

Vzpomněli byste si co znamená slovo Floskule? Vzpomenete si na definici slova Rodinný dům? Víte, co je to Fax? Vzpomněli byste si na význam slova Rádius?

Klíčová slova: co je to Dana Medřická?, Dana Medřická, odborný výraz, původ slova, slovo, vysvětlení, etymologie, termín, význam, formulace, herectví, wiki, přesný význam, kdo to je, lexikon, co znamená

Pojem Dana Medřická je v kategorii Herectví, ilustrační obrázek

Zkuste zjistit více informací o slovu Dana Medřická v následujících zdrojích

Hledat frázi Dana Medřická ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Najít slovo Dana Medřická ve vyhledávači Qwant

Vyhledat termín Dana Medřická ve fulltextu vyhledávače Info.com

Hledat heslo Dana Medřická ve fulltextu Seznam.cz

Dál můžete zkusit hledat slovo Dana Medřická například ve ekologickém vyhledávači Ecosia, v ABC slovníku cizích slov a synonym, ve videích na Youtube, ve vyhledávači chránícího soukromí - DuckDuckGo nebo v nabídce zboží na Heureka.cz.

Výběr pojmů, slov, hesel, termínů, výrazů, osobností

Biografie, životopis, kdo je to Dana Medřická?

Tyto webové stránky vám přinesly odpověď na otázku: Kdo je to Dana Medřická? Kdo to byl Dana Medřická? Kdy se narodil Dana Medřická? Kde se narodil Dana Medřická? Kdy zemřel Dana Medřická? Dana Medřická patří do sekce herectví. Text napsán pro Superia.cz. Texty mohou obsahovat chyby. Doufáme, že chápete, že není v našich silách provádět pravidelnou aktualizaci všech pojmů. Můžete též vyzkoušet hledat osobnost, osobu, člověka Dana Medřická řekněme třeba ve Wikipedii, kde můžete najít podrobnější text, resp. životopis. Jména některých osobností se shodují s jinými žijícími i nežijícími a to napříč obory. Hledejte proto osobnost Dana Medřická i v jiné kategorii než je herectví.