Kdo je to?
Kdo byla Dana Medřická? Životopis Dana Medřická, osobnosti, slavná žena z kategorie herectví

Kdo byla Dana Medřická?

Kdo byla Dana Medřická? Životopis, informace, biografie, herectví

Dana Medřická byla populární herečka, matka herce Václava Vydry. Herecká studia sice nedokončila, ale do divadla velice brzy nastoupila, nejdříve v Brně, později v Plzni a v Praze. Od roku 1945 zde působila v Městském divadle na Královských Vinohradech. Velmi úspěšná byla v roli slávky v Měsíci nad řekou, kterou ztvárnila jak v divadle, tak ve filmu. Hrála v Městských divadlech pražských i v Národním divadle a vytvořila celou řadu nezapomenutelných postav tragického i komického charakteru. K dalším významným rolím patřila hlavní role v Matce Kuráži nebo Erži Orbánová v Kočičí hře.
Dana Medřická hrála i ve filmu nebo v seriálech F. L. Věk, Taková normální rodinka, Nemocnice na kraji města či drama Romeo a Julie na konci listopadu.Kdo byla Dana Medřická? Životopis Dana Medřická, osobnosti, slavná žena z kategorie herectví

Základní informace o osobě Dana Medřická

Národnost: česká
Datum narození: 11. července 1920
Místo narození: Praha
Datum úmrtí: 21. ledna 1983

Potěší nás, pokud budete sdílet tuto odpověď na otázku kdo je Dana Medřická? s vašimi kamarády na Twitteru, Redditu, Facebooku nebo jinde.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru      Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu      

Vzpomněli byste si co znamená slovo Kult osobnosti? Vzpomněli byste si na význam slova Elektronická peněženka? Víte, co je to Sankce? Znáte definici termínu Čistý obrat?

Klíčová slova: životopis, lexikon, kde se narodila Dana Medřická?, národnost, Dana Medřická, popis, herectví, wiki, narození, informace, herectví, místo narození, datum narození, Dana Medřická, osobnost, wikipedie

Pojem Dana Medřická je v kategorii Herectví, ilustrační obrázek

Odkazy na jiné online zdroje a weby

Zkusit najít slovo Dana Medřická na Google.cz

Hledat heslo Dana Medřická ve Wikislovníku

Vyhledat termín Dana Medřická ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Najít heslo Dana Medřická v ekologickém vyhledávači Ecosia.org

Hledat videa s názvem Dana Medřická na Youtube

Dál můžete zkusit hledat slovo Dana Medřická například ve vyhledávači Seznam.cz, v projektu slovnik.cz, v evropském vyhledávači Qwant, v obrázcích, videích a zvucích z projektu Wikimedia Commons nebo ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0.

Často hledaná hesla, osobnosti, odborné termíny, pojmy, slova

Biografie, životopis, kdo je to Dana Medřická?

Na stránce jste se mohli dozvědět: Kdo byla Dana Medřická? Kdy se narodila Dana Medřická? Kde se narodila Dana Medřická? Kdy zemřela Dana Medřická? Dana Medřická se nachází v sekci Herectví

Tento text byl napsán redaktory Superia.cz. Přes neustálou opakovanou kontrolu mohou být v textech chyby za něž se předem omlouváme. Doufáme, že chápete, že není v našich silách provádět pravidelnou aktualizaci všech pojmů. Zkuste najít informace osobnost, osobu, člověka Dana Medřická kupř. v projektu Wikipedia.cz, kde naleznete podrobnější popis, resp. životopis. Jména některých osobností se shodují s jinými žijícími i nežijícími a to napříč obory. Hledejte proto osobnost Dana Medřická i v jiné kategorii než je herectví.