Kdo je to?
Kdo byla Dana Medřická? Životopis Dana Medřická, osobnosti, slavná žena z kategorie herectví

Dana Medřická

Kdo byla Dana Medřická? Životopis, zajímavosti, informace, biografie, herectví

Dana Medřická byla populární herečka, matka herce Václava Vydry. Herecká studia sice nedokončila, ale do divadla velice brzy nastoupila, nejdříve v Brně, později v Plzni a v Praze. Od roku 1945 zde působila v Městském divadle na Královských Vinohradech. Velmi úspěšná byla v roli slávky v Měsíci nad řekou, kterou ztvárnila jak v divadle, tak ve filmu. Hrála v Městských divadlech pražských i v Národním divadle a vytvořila celou řadu nezapomenutelných postav tragického i komického charakteru. K dalším významným rolím patřila hlavní role v Matce Kuráži nebo Erži Orbánová v Kočičí hře.
Dana Medřická hrála i ve filmu nebo v seriálech F. L. Věk, Taková normální rodinka, Nemocnice na kraji města či drama Romeo a Julie na konci listopadu.Kdo byla Dana Medřická? Životopis Dana Medřická, osobnosti, slavná žena z kategorie herectví

Základní informace o osobě Dana Medřická

Národnost: česká
Datum narození: 11. července 1920
Místo narození: Praha
Datum úmrtí: 21. ledna 1983

Potěší nás, pokud budete sdílet tuto odpověď na otázku kdo je Dana Medřická? s vašimi kamarády, známými a přáteli na společených (komunitních, sociálních) webech jako je Facebook, Reddit, síť X (Twitter) nebo Pinterest.

 Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu         Sdílet na Twitteru      Sdílet na Facebooku 

Vzpomněli byste si co znamená slovo Rodinný dům? Vzpomněli byste si co označuje výraz Jaderná velmoc? Víte, co je to Okroška? Znáte termín Podmáslí?

Klíčová slova: popis, biografie, životopis, osobnost, národnost, kde se narodila Dana Medřická?, datum úmrtí, život, datum narození, zajímavosti, nežijící, kdo je Dana Medřická?, lexikon, kdo to je, vysvětlení, osobnosti

Pojem Dana Medřická je v kategorii Herectví, ilustrační obrázek

Další zdroje informací o slovu Dana Medřická

Vyhledat heslo Dana Medřická ve fulltextu Seznam.cz

Najít termín Dana Medřická v ekologickém vyhledávači Ecosia.org

Hledat videa s názvem Dana Medřická na Youtube

Zkusit najít Dana Medřická na Google obrázcích

Hledat pojem Dana Medřická ve vyhledávači Yahoo

Dál můžete zkusit hledat slovo Dana Medřická například ve videích na Youtube, v Lingea slovnících, v Seznam.cz slovníku cizích slov, ve vyhledávači chránícího soukromí - DuckDuckGo nebo ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0.

Víte co znamenají tato slova, hesla, osobnosti, odborné termíny a pojmy?

Stručná biografie, resp. životopis osoby Dana Medřická

Nyní již víte Kdo byla Dana Medřická? Kdy se narodila Dana Medřická? Kde se narodila Dana Medřická? Kdy zemřela Dana Medřická? Dana Medřická se nachází v kategorii Herectví

Uvedený text sepsán reaktory Superia.cz. Provozovatel neručí za to, že informace uvedené na portálu, nebo na stránkách na které portál odkazuje, jsou správné, úplné a aktuální. Nemáme možnost pravidelné aktualizace článků. Doporučujeme taktéž hledat informace osobnost, osobu, člověka Dana Medřická např. ve známé Wikipedii, kde naleznete komplexní text, resp. životopis. Jména některých osobností se shodují s jinými žijícími i nežijícími a to napříč obory. Hledejte proto osobnost Dana Medřická i v jiné kategorii než je herectví.