Kdo je to?
Kdo je to, byl Bohoslovec? Vysvětlení, význam, co znamená slovo Bohoslovec? Lidé, křesťanství

Kdo je to Bohoslovec?

Jaký je význam slova Bohoslovec? Co to znamená?

Bohoslovec bylo původní označení pro teologa. Katolická církev poněkud změnila význam tohoto slova, které se pak používá pro pojmenování studenta teologie, který studuje na bohoslovecké fakultě nebo v kněžském semináři a připravuje se tak na práci kněze.
Seminář vzdělává bohoslovce ve všech směrech, v ohledu intelektuálním i duchovním. Jinou možnost studia má bohoslovec, zvolí – li si roli řeholníka v některém z klášterů. Zde se více zaměřuje na duchovní přípravu a život v komunitě.Kdo je to, byl Bohoslovec? Vysvětlení, význam, co znamená slovo Bohoslovec? Lidé, křesťanství

Sdílejte tuto stránku se slovem Bohoslovec s přáteli na Twitteru, Pinterestu nebo Facebooku.

 Sdílet na Facebooku   Sdílet na Pinterestu      Sdílet na Redditu       Sdílet na Twitteru  

Pamatujete si definici pojmu Bazilika? Víte co je Status quo? Znáte termín Enzym? Vzpomněli byste si co označuje výraz Metastáza?

Klíčová slova: heslo, informace, definice, vysvětlení, formulace, popis, co znamená, význam, pojem, co je to Bohoslovec?, odborný výraz, termín, přesný výraz, křesťanství, Bohoslovec, kdo je Bohoslovec?

Pojem Bohoslovec je v kategorii Křesťanství, ilustrační obrázek

Odkazy na jiné online zdroje a weby

Hledat termín Bohoslovec ve fulltextu Seznam.cz

Vyhledat pojem Bohoslovec ve vyhledávači Yandex

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Bohoslovec ve Wikimedia Commons

Hledat slovo Bohoslovec ve vyhledávači Qwant

Dál můžete zkusit hledat slovo Bohoslovec například ve videích na Youtube, v Lingea slovnících, v Seznam.cz slovníku cizích slov, ve ekologickém vyhledávači Ecosia nebo v Google překladači.

Další osobnosti, lidé, pojmy, významy slov, hesla, výrazy

Význam slova, definice, pojem, vysvětlení co znamená Bohoslovec

Na stránce jste se mohli dozvědět: Kdo je to Bohoslovec? Kdo to byl Bohoslovec? Vysvětlení, co znamená výraz, resp. slovo Bohoslovec? Definice pojmu Bohoslovec je v kategorii křesťanství. Tento text byl napsán redaktory Superia.cz Uvedené informace jsou bez záruky. Berte v potaz, že uvedené texty nejsou pravidelně aktualizovány. Zkuste též najít výraz, slovo, definici, slovíčko například na stránkách projektu Wikipedia, kde naleznete o něco delší text. Berte prosím v úvahu, že stejná slova mohou mít více významů v závislosti na oboru a kontextu. Vyzkoušejte proto i příslušná synonyma a homonyma v jiných sekcích než křesťanství.