Kdo je to?
Kdo je to Překladatel? Vysvětlení, význam, co znamená slovo, termín, pojem Překladatel? Lidé, profese

Kdo je to Překladatel?

Co znamená a jaký je význam slova Překladatel?

Překladatel je takový člověk, který umí převést jeden jazyk do druhého, převážně písemně. Pokud by se jednalo o převod ústního projevu, neměl by se tento člověk označovat jako překladatel, ale jako tlumočník. Bývá také nazýván translátorem. V každém případě musí představitel této profese dobře ovládat jak svou mateřštinu, tak jazyk z kterého nebo do kterého překládá. Výhodou je bilingvnost.
Překladatel nemusí mít zvláštní vzdělání, jedná se o volnou živnost, u soudně ověřených překladů je nutné složení státní jazykové zkoušky.Kdo je to Překladatel? Vysvětlení, význam, co znamená slovo, termín, pojem Překladatel? Lidé, profese

Uvedený text můžete pochopitelně sdílet s vašimi přáteli na specializovaných společenských sítích Twitter, Redditu nebo Facebook.

 Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu        Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    

Rozumíte pojmu Pálení čarodejnic? Znáte pojem DPF? Znáte definici termínu Webhosting? Vzpomenete si na definici slova Pozdní sběr?

Klíčová slova: Překladatel, profese, profese, význam, wikipedie, definice, Překladatel, termín, přesný výraz, význam slova, informace, slovo, formulace, wiki, lexikon, význam pojmu

Pojem Překladatel je v kategorii Profese, ilustrační obrázek

Více informací o slovu Překladatel doporučujeme hledat v těchto zdrojích

Hledat heslo Překladatel na Google.cz

Hledat výraz Překladatel ve vyhledávači Yandex

Vyhledat slovo Překladatel ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Vyhledat výraz Překladatel ve vyhledávači Qwant

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Překladatel ve Wikimedia Commons

Dál můžete zkusit hledat slovo Překladatel například ve vyhledávači chránícího soukromí - DuckDuckGo, v Lingea slovnících, ve fulltextu Yahoo.com, ve Wikipedii nebo v Google překladači.

Vybrané odborné pojmy, osobnosti, termíny a slova

Význam slova, definice, pojem, vysvětlení co znamená Překladatel

Na stránce jste se mohli dozvědět: Kdo je to Překladatel? Vysvětlení, co znamená výraz, resp. slovo Překladatel? Definice pojmu Překladatel se nachází v kategorii Profese

Text vytvořen redaktory Superia.cz. Možnost chyb vyhrazena. Nemáme prostředky na pravidelnou aktualizace textů. Zkuste najít informace pojem, slovo, termín, výraz třeba v projektu Wikipedia, kde naleznete nejspíš podrobnější text. Jednotlivá slova můžou mít několik významů v závislosti na oboru a kontextu. Zkuste proto též hledat synonymum ke slovu Překladatel v jiné sekci než profese.