Kdo je to?
Kdo je Rowan Atkinson? Životopis Rowan Atkinson, osobnosti, slavný člověk z kategorie herectví

Kdo je Rowan Atkinson?

Kdo je Rowan Atkinson? Životopis, informace, biografie, herectví

Rowan Sebastian Atkinson je anglický herec a komik, narozený ve městě Newcastle. Studoval na univerzitě v jeho rodném městě a dostudoval na Oxfordské univerzitě, kde získal magisterský titul v oboru elektrické inženýrství. Během studií na Oxfordu psal a předváděl humorné skeče. Poprvé se objevil v Edinburghu na festivalu Fringe, kde měl první komediální vystoupení. Začal více vystupovat v divadelních klubech a objevoval se také v komediální show na BBC Radio 3. V roce 1979 - 1982 se objevoval v BBC sketch comedy show Not the Nine O’Clock News, za kterou obdržel v roce 1981 cenu BAFTA za nejlepší zábavné představení. Stal se také nejmladším účinkujícím v one-man show vystoupeních West End. Zahrál si po boku Seana Conneryho ve vedlejší roli v akčním filmu Nikdy neříkej nikdy.
Průlom v kariéře přišel se seriálem Černá Zmije (1983), kde hrál Atkinson hlavní roli. Seriál měl celkem 4 série, poslední vyšla v roce 1989. Rokem 1990 se objevil Rowan Atkinson jako nezapomenutelný Mr. Bean. Tato role jej proslavila po celém světě. Seriál se dočkal také filmových zpracování, Mr. Bean: Největší filmová katastrofa z roku 1997 a v roce 2007 vznikl snímek Prázdniny pana Beana. Zahrál si také v britském komediálním seriálu Tenká modrá linie (1995), která měla jen 2 série. Hrál agenta v komedii Johny English, která se dočkala celkem 3 dílů (2003, 2011 a 2018).
V deníku The Observer se objevil v žebříčku top 50 nejvtipnějších britských herců. Obdržel ocenění CBE (nejvyšší ocenění britského impéria) za služby charitě a dramatu. Atkinson vlastní několik závodních aut a dokonce se zúčastnil jako host televizní show Top Gear.Kdo je Rowan Atkinson? Životopis Rowan Atkinson, osobnosti, slavný člověk z kategorie herectví

Základní údaje o osobě Rowan Atkinson

Národnost: anglická
Datum narození: 6. 1. 1955
Místo narození: Newcastle, Anglie

Velmi by nás potěšilo, pakliže byste sdíleli text Rowan Atkinson s partnery, kolegy a kamarády na Redditu, Twitteru nebo Facebooku.

 Sdílet na Redditu        Sdílet na Pinterestu     Sdílet na Twitteru      Sdílet na Facebooku 

Znáte termín Bliny? Vzpomněli byste si co označuje výraz SSL? Vzpomenete si na definici slova Kýla? Znáte termín Topinambur?

Klíčová slova: lexikon, místo narození, popis, wikipedie, národnost, biografie, wiki, herectví, Rowan Atkinson, zajímavosti, kdo je Rowan Atkinson?, vysvětlení, informace, kde se narodil Rowan Atkinson?, narození, osobnosti

Pojem Rowan Atkinson je v kategorii Herectví, ilustrační obrázek

Jiné doporučené zdroje informací

Najít termín Rowan Atkinson ve vyhledávači Yandex

Hledat pojem Rowan Atkinson ve Wikipedii

Zkusit najít termín Rowan Atkinson ve fulltextu Seznam.cz

Hledat termín Rowan Atkinson na Google.cz

Hledejte bez špehování slovo Rowan Atkinson ve vyhledávači DuckDuckGo

Dál můžete zkusit hledat slovo Rowan Atkinson například v evropském vyhledávači Qwant, v nabídce zboží na Heureka.cz, v Seznam.cz slovníku cizích slov, ve fulltextu Yahoo.com nebo v Google překladači.

Zkuste také následující odborné pojmy, osobnosti, termíny a hesla

Životopis, kdo je Rowan Atkinson? Stručná biografie

Tyto stránky vám umožnili zjistit Kdo je to Rowan Atkinson? Kdy se narodil Rowan Atkinson? Kde se narodil Rowan Atkinson? Rowan Atkinson se nachází v kategorii Herectví

Text byl sepsán pro server Superia.cz. Informace jsou bez záruky, provozovatel neručí za správnost a aktuálnost informací v textech. Omluvte nás, že, nestíháme pravidelnou aktualizaci všechny textů. Zkuste též hledat informace osobnost, osobu, člověka Rowan Atkinson kupříkladu v české Wikipedii, kde můžete najít podrobný popis, resp. životopis. Jména některých osobností se shodují s jinými žijícími i nežijícími a to napříč obory. Hledejte proto osobnost Rowan Atkinson i v jiné kategorii než je herectví.