Kdo je to?
Kdo je Rowan Atkinson? Životopis Rowan Atkinson, osobnosti, slavný člověk z kategorie herectví

Kdo je Rowan Atkinson?

Kdo je Rowan Atkinson? Životopis, informace, biografie, herectví

Rowan Sebastian Atkinson je anglický herec a komik, narozený ve městě Newcastle. Studoval na univerzitě v jeho rodném městě a dostudoval na Oxfordské univerzitě, kde získal magisterský titul v oboru elektrické inženýrství. Během studií na Oxfordu psal a předváděl humorné skeče. Poprvé se objevil v Edinburghu na festivalu Fringe, kde měl první komediální vystoupení. Začal více vystupovat v divadelních klubech a objevoval se také v komediální show na BBC Radio 3. V roce 1979 - 1982 se objevoval v BBC sketch comedy show Not the Nine O’Clock News, za kterou obdržel v roce 1981 cenu BAFTA za nejlepší zábavné představení. Stal se také nejmladším účinkujícím v one-man show vystoupeních West End. Zahrál si po boku Seana Conneryho ve vedlejší roli v akčním filmu Nikdy neříkej nikdy.
Průlom v kariéře přišel se seriálem Černá Zmije (1983), kde hrál Atkinson hlavní roli. Seriál měl celkem 4 série, poslední vyšla v roce 1989. Rokem 1990 se objevil Rowan Atkinson jako nezapomenutelný Mr. Bean. Tato role jej proslavila po celém světě. Seriál se dočkal také filmových zpracování, Mr. Bean: Největší filmová katastrofa z roku 1997 a v roce 2007 vznikl snímek Prázdniny pana Beana. Zahrál si také v britském komediálním seriálu Tenká modrá linie (1995), která měla jen 2 série. Hrál agenta v komedii Johny English, která se dočkala celkem 3 dílů (2003, 2011 a 2018).
V deníku The Observer se objevil v žebříčku top 50 nejvtipnějších britských herců. Obdržel ocenění CBE (nejvyšší ocenění britského impéria) za služby charitě a dramatu. Atkinson vlastní několik závodních aut a dokonce se zúčastnil jako host televizní show Top Gear.Kdo je Rowan Atkinson? Životopis Rowan Atkinson, osobnosti, slavný člověk z kategorie herectví

Základní informace o osobě Rowan Atkinson

Národnost: anglická
Datum narození: 6. 1. 1955
Místo narození: Newcastle, Anglie

Potěší nás, pokud budete sdílet tuto odpověď na otázku kdo je Rowan Atkinson? se známými na Twitteru, Redditu nebo Facebooku.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru      Sdílet na Redditu        Sdílet na Pinterestu  

Znáte termín Bliny? Vzpomněli byste si na význam slova Genmaiča? Vzpomenete si na definici slova Ginkgo biloba? Znáte definici termínu Hospic?

Klíčová slova: kde se narodil Rowan Atkinson?, Rowan Atkinson, wikipedie, vysvětlení, herectví, kdy se narodil Rowan Atkinson?, wiki, popis, životopis, osobnosti, kdo je Rowan Atkinson?, osobnost, informace, místo narození, život, lexikon

Pojem Rowan Atkinson je v kategorii Herectví, ilustrační obrázek

Zkuste zjistit více informací o slovu Rowan Atkinson v následujících zdrojích

Vyhledat pojem Rowan Atkinson ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Zkusit najít frázi Rowan Atkinson ve vyhledávači Yandex

Hledat termín Rowan Atkinson ve vyhledávači Qwant

Najít výraz Rowan Atkinson ve fulltextu vyhledávače Info.com

Dál můžete zkusit hledat slovo Rowan Atkinson například ve fulltextu Google.cz, v projektu slovnik.cz, v obrázcích, videích a zvucích z projektu Wikimedia Commons, ve videích na Youtube nebo ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0.

Náhodné definice slov, pojmů a odborných termínů, osobnosti

Životopis, kdo je Rowan Atkinson? Stručná biografie

Text na tomto webu vám dal odpověď na otázku Kdo je to Rowan Atkinson? Kdy se narodil Rowan Atkinson? Kde se narodil Rowan Atkinson? Rowan Atkinson je v kategorii Herectví

Sepsáno redaktory Superia.cz. Možnost chyb vyhrazena. Nemáme možnost soustavné aktualizace všech textů. Zkuste hledat osobnost, osobu, člověka Rowan Atkinson dejme tomu třeba ve známé Wikipedii, kde naleznete komplexní text, resp. životopis. Jména některých osobností se shodují s jinými žijícími i nežijícími a to napříč obory. Hledejte proto osobnost Rowan Atkinson i v jiné kategorii než je herectví.