Kdo je to?
Kdo je Rowan Atkinson? Životopis Rowan Atkinson, osobnosti, slavný člověk z kategorie herectví

Rowan Atkinson

Kdo je Rowan Atkinson? Životopis, informace, biografie, herectví

Rowan Sebastian Atkinson je anglický herec a komik, narozený ve městě Newcastle. Studoval na univerzitě v jeho rodném městě a dostudoval na Oxfordské univerzitě, kde získal magisterský titul v oboru elektrické inženýrství. Během studií na Oxfordu psal a předváděl humorné skeče. Poprvé se objevil v Edinburghu na festivalu Fringe, kde měl první komediální vystoupení. Začal více vystupovat v divadelních klubech a objevoval se také v komediální show na BBC Radio 3. V roce 1979 - 1982 se objevoval v BBC sketch comedy show Not the Nine O’Clock News, za kterou obdržel v roce 1981 cenu BAFTA za nejlepší zábavné představení. Stal se také nejmladším účinkujícím v one-man show vystoupeních West End. Zahrál si po boku Seana Conneryho ve vedlejší roli v akčním filmu Nikdy neříkej nikdy.
Průlom v kariéře přišel se seriálem Černá Zmije (1983), kde hrál Atkinson hlavní roli. Seriál měl celkem 4 série, poslední vyšla v roce 1989. Rokem 1990 se objevil Rowan Atkinson jako nezapomenutelný Mr. Bean. Tato role jej proslavila po celém světě. Seriál se dočkal také filmových zpracování, Mr. Bean: Největší filmová katastrofa z roku 1997 a v roce 2007 vznikl snímek Prázdniny pana Beana. Zahrál si také v britském komediálním seriálu Tenká modrá linie (1995), která měla jen 2 série. Hrál agenta v komedii Johny English, která se dočkala celkem 3 dílů (2003, 2011 a 2018).
V deníku The Observer se objevil v žebříčku top 50 nejvtipnějších britských herců. Obdržel ocenění CBE (nejvyšší ocenění britského impéria) za služby charitě a dramatu. Atkinson vlastní několik závodních aut a dokonce se zúčastnil jako host televizní show Top Gear.Kdo je Rowan Atkinson? Životopis Rowan Atkinson, osobnosti, slavný člověk z kategorie herectví

Hlavní data o osobě Rowan Atkinson

Národnost: anglická
Datum narození: 6. 1. 1955
Místo narození: Newcastle, Anglie

Sdílejte tuto stránku s osobností Rowan Atkinson se známými na Pinterestu, Redditu, Twitteru anebo na Facebooku.

 Sdílet na Redditu        Sdílet na Pinterestu     Sdílet na Twitteru      Sdílet na Facebooku 

Znáte termín Pesar? Znáte definici termínu Strdí? Vzpomenete si na definici slova Zádušní mše? Pamatujete si definici pojmu Veřejný statek?

Klíčová slova: herectví, kde se narodil Rowan Atkinson?, informace, osobnost, kdy se narodil Rowan Atkinson?, wiki, zajímavosti, národnost, popis, místo narození, Rowan Atkinson, datum narození, biografie, kdo je Rowan Atkinson?, herectví, vysvětlení

Pojem Rowan Atkinson je v kategorii Herectví, ilustrační obrázek

Další zdroje informací o slovu Rowan Atkinson

Zkusit najít termín Rowan Atkinson ve Wikislovníku

Vyhledat slovo Rowan Atkinson na Google obrázcích

Najít výraz Rowan Atkinson ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Zkusit najít pojem Rowan Atkinson ve vyhledávači Yahoo

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Rowan Atkinson ve Wikimedia Commons

Dál můžete zkusit hledat slovo Rowan Atkinson například ve Wikipedii, v nabídce zboží na Heureka.cz, ve videích na Youtube, ve ruském vyhledávači Yandex nebo v Google překladači.

Zkuste také následující odborné pojmy, osobnosti, termíny a hesla

Stručná biografie, resp. životopis osoby Rowan Atkinson

Na této webové stránce jste se dozvěděli Kdo je to Rowan Atkinson? Kdy se narodil Rowan Atkinson? Kde se narodil Rowan Atkinson? Rowan Atkinson patří do sekce Herectví

Text vytvořen pro server Superia.cz. Veškeré texty jsou bez záruky. Nemáme možnost pravidelné aktualizace článků. Můžete též zkusit najít informace osobnost, osobu, člověka Rowan Atkinson např. na stránkách projektu Wikipedia, kde naleznete podrobný text, resp. životopis. Jména některých osobností se shodují s jinými žijícími i nežijícími a to napříč obory. Hledejte proto osobnost Rowan Atkinson i v jiné kategorii než je herectví.