Kdo je to?
Kdo byl Avicenna? Životopis Avicenna, slavní lidé, osobnosti z filozofie

Kdo je to Avicenna?

Kdo to byl Avicenna? Stručný životopis

Avicenna, jinak zkratkou celého vlastního jména Ibn Síná, byl perský učenec žijící v období středověku. Je jedním z nejznámějších představitelů islámu a autorem takřka 500 vědeckých spisů. Je označován také jako zakladatel moderní medicíny.
Avicennovy spisy se zabývají nejen medicínou a filozofií, ale jsou zaměřeny také na astronomii, psychologii, matematiku a další druhy věd. S jeho názory mnozí muslimové nesouhlasili, byly pro ně příliš pokrokové. Avicenna byl za své přesvědčení i pronásledován.Kdo byl Avicenna? Životopis Avicenna, slavní lidé, osobnosti z filozofie

Hlavní informace o osobě Avicenna

Národnost: perská
Datum narození: 980
Datum úmrtí: 1037

Budeme rádi, pokud budete tuto stručnou biografii s osobou Avicenna sdílet s přáteli a kamarády na sociálních sítích Twitter, Redditu nebo Facebook.

 Sdílet na Facebooku   Sdílet na Pinterestu      Sdílet na Redditu       Sdílet na Twitteru  

Víte, co je to Dysortografie? Víte, co je to Propolis? Vzpomněli byste si na význam slova Ratejna? Rozumíte pojmu Právní norma?

Klíčová slova: význam slova, co znamená, popis, synonymum, co je to Avicenna?, přesný výraz, pojem, formulace, vysvětlení, původ slova, heslo, kdo je Avicenna?, popis, význam pojmu, lexikon, slovo

Pojem Avicenna je v kategorii Filozofie, ilustrační obrázek

Další zdroje informací o slovu Avicenna

Hledat pojem Avicenna ve fulltextu vyhledávače Info.com

Vyhledat výraz Avicenna ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Hledat slovo Avicenna na Google.cz

Hledejte bez špehování slovo Avicenna ve vyhledávači DuckDuckGo

Dál můžete zkusit hledat slovo Avicenna například ve ruském vyhledávači Yandex, v nabídce zboží na Heureka.cz, ve videích na Youtube, v evropském vyhledávači Qwant nebo v Lingea slovnících.

Jaké osobnosti, pojmy, odborné termíny a hesla lidé hledají?

Životopis, kdo je Avicenna? Stručná biografie

Tyto stránky vám umožnily zjistit: Kdo je to Avicenna? Kdo to byl Avicenna? Kdy se narodil Avicenna? Kdy zemřel Avicenna? Avicenna se nachází v kategorii filozofie. Text vytvořen pro server Superia.cz Vyhrazujeme si možnost chyb v textech. Omluvte nás, že, nestíháme pravidelnou aktualizaci všechny textů. Zkuste též hledat osobnost, osobu, člověka Avicenna dejme tomu například v projektu Wikipedie, kde můžete najít rozsáhlejší popis, resp. životopis. Jména některých osobností se shodují s jinými žijícími i nežijícími a to napříč obory. Hledejte proto osobnost Avicenna i v jiné kategorii než je filozofie.