Kdo je to?
Kdo byl Avicenna? Životopis Avicenna, slavní lidé, osobnosti z filozofie

Kdo je to Avicenna?

Kdo to byl Avicenna? Stručný životopis

Avicenna, jinak zkratkou celého vlastního jména Ibn Síná, byl perský učenec žijící v období středověku. Je jedním z nejznámějších představitelů islámu a autorem takřka 500 vědeckých spisů. Je označován také jako zakladatel moderní medicíny.
Avicennovy spisy se zabývají nejen medicínou a filozofií, ale jsou zaměřeny také na astronomii, psychologii, matematiku a další druhy věd. S jeho názory mnozí muslimové nesouhlasili, byly pro ně příliš pokrokové. Avicenna byl za své přesvědčení i pronásledován.Kdo byl Avicenna? Životopis Avicenna, slavní lidé, osobnosti z filozofie

Základní informace o osobě Avicenna

Národnost: perská
Datum narození: 980
Datum úmrtí: 1037

Líbí se stručný životopis s osobou Avicenna? Pak se podělte s vašimi kamarády, známými a přáteli na specializovaných společenských sítích Twitter, Redditu nebo Facebook.

 Sdílet na Facebooku   Sdílet na Pinterestu      Sdílet na Redditu       Sdílet na Twitteru  

Víte, co je to Slunovrat? Znáte pojem Banka? Vzpomněli byste si na význam slova Rukola? Vzpomenete si na definici slova IrfanView?

Klíčová slova: kdo je Avicenna?, lexikon, synonymum, formulace, původ slova, přesný výraz, co je to Avicenna?, kdo to je, popis, význam pojmu, heslo, pojem, přesný význam, co znamená, význam, odborný výraz

Pojem Avicenna je v kategorii Filozofie, ilustrační obrázek

Doporučené zdroje informací k dalšímu studiu

Vyhledat výraz Avicenna ve vyhledávači Yandex

Najít slovo Avicenna ve Wikipedii

Vyhledat pojem Avicenna ve Wikislovníku

Zkusit najít frázi Avicenna na Google.cz

Dál můžete zkusit hledat slovo Avicenna například v obrázcích, videích a zvucích z projektu Wikimedia Commons, v ABC slovníku cizích slov a synonym, ve vyhledávači Seznam.cz, v Seznam.cz slovníku cizích slov nebo v projektu slovnik.cz.

Náhodných výběr z osobností, slov odborných termínů, pojmů a hesel

Stručná biografie, resp. životopis osoby Avicenna

Na této webové stránce jste se dozvěděli: Kdo je to Avicenna? Kdo to byl Avicenna? Kdy se narodil Avicenna? Kdy zemřel Avicenna? Avicenna je v kategorii filozofie. Uvedený text byl přidán redaktory Superia.cz. Provozovatel neručí za správnost a aktuálnost zde uvedených informací. Nemáme možnost pravidelné aktualizace článků. Můžete též zkusit najít osobnost, osobu, člověka Avicenna dejme tomu např. v projektu Wikipedia, kde naleznete podrobnější popis, resp. životopis. Jména některých osobností se shodují s jinými žijícími i nežijícími a to napříč obory. Hledejte proto osobnost Avicenna i v jiné kategorii než je filozofie.