Kdo je to?
Kdo byl Avicenna? Životopis Avicenna, slavní lidé, osobnosti z filozofie

Kdo je to Avicenna?

Kdo to byl Avicenna? Stručný životopis

Avicenna, jinak zkratkou celého vlastního jména Ibn Síná, byl perský učenec žijící v období středověku. Je jedním z nejznámějších představitelů islámu a autorem takřka 500 vědeckých spisů. Je označován také jako zakladatel moderní medicíny.
Avicennovy spisy se zabývají nejen medicínou a filozofií, ale jsou zaměřeny také na astronomii, psychologii, matematiku a další druhy věd. S jeho názory mnozí muslimové nesouhlasili, byly pro ně příliš pokrokové. Avicenna byl za své přesvědčení i pronásledován.Kdo byl Avicenna? Životopis Avicenna, slavní lidé, osobnosti z filozofie

Základní údaje o osobě Avicenna

Národnost: perská
Datum narození: 980
Datum úmrtí: 1037

Zaujala vás biografie osobnosti Avicenna? Potom se podělte s blízkými prostřednictvím níže uvedených buttonků na sociálních sítích Facebook, Reddit, Pinterest nebo Twitter.

 Sdílet na Facebooku   Sdílet na Pinterestu      Sdílet na Redditu       Sdílet na Twitteru  

Víte, co je to Dysortografie? Znáte definici termínu Šungit? Vzpomněli byste si na význam slova Ratejna? Pamatujete si definici pojmu Ovar?

Klíčová slova: popis, formulace, definice, slovo, lexikon, význam slova, kdo je Avicenna?, co je to Avicenna?, původ slova, synonymum, co znamená, pojem, filozofie, termín, popis, přesný výraz

Pojem Avicenna je v kategorii Filozofie, ilustrační obrázek

Další informační zdroje o slovu Avicenna

Najít slovo Avicenna ve fulltextu Seznam.cz

Najít výraz Avicenna v ekologickém vyhledávači Ecosia.org

Hledat videa s názvem Avicenna na Youtube

Vyhledat pojem Avicenna na Google.cz

Dál můžete zkusit hledat slovo Avicenna například v Microsoft Bing, v projektu slovnik.cz, ve Wikipedii, v obrázcích, videích a zvucích z projektu Wikimedia Commons nebo v Google překladači.

Náhodná hesla, významy slov, odborné termíny, výrazy, pojmy, osobnosti

Biografie, životopis, kdo je to Avicenna?

Tyto webové stránky vám přinesly odpověď na otázku: Kdo je to Avicenna? Kdo to byl Avicenna? Kdy se narodil Avicenna? Kdy zemřel Avicenna? Avicenna patří do sekce filozofie. Výše uvedený text byl napsán redaktorkami Superia.cz. Uvedené informace jsou bez záruky. Bohužel, naše možnosti updatů článků jsou omezené. Pokuste se též vyhledat osobnost, osobu, člověka Avicenna dejme tomu například na stránkách Wikipedie, kde můžete najít mnohem podrobnější text, resp. životopis. Jména některých osobností se shodují s jinými žijícími i nežijícími a to napříč obory. Hledejte proto osobnost Avicenna i v jiné kategorii než je filozofie.