Kdo je to?
Kdo byl Avicenna? Životopis Avicenna, osobnosti, slavný člověk z kategorie filozofie

Kdo byl Avicenna?

Kdo byl Avicenna? Životopis, informace, biografie, filozofie

Avicenna, jinak zkratkou celého vlastního jména Ibn Síná, byl perský učenec žijící v období středověku. Je jedním z nejznámějších představitelů islámu a autorem takřka 500 vědeckých spisů. Je označován také jako zakladatel moderní medicíny.
Avicennovy spisy se zabývají nejen medicínou a filozofií, ale jsou zaměřeny také na astronomii, psychologii, matematiku a další druhy věd. S jeho názory mnozí muslimové nesouhlasili, byly pro ně příliš pokrokové. Avicenna byl za své přesvědčení i pronásledován.Kdo byl Avicenna? Životopis Avicenna, osobnosti, slavný člověk z kategorie filozofie

Hlavní data o osobě Avicenna

Národnost: perská
Datum narození: 980
Datum úmrtí: 1037

Tento text (Avicenna) můžete samozřejmě sdílet s vašimi kamarády, známými a přáteli na sociálních sítích Twitter, Redditu nebo Facebook.

  Sdílet na Twitteru      Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Facebooku   Sdílet na Redditu      

Víte, co je to Slunovrat? Znáte definici termínu Arkýř? Vzpomněli byste si na význam slova Notifikace? Pamatujete si definici pojmu Systém?

Klíčová slova: vysvětlení, wiki, nežijící, kdy se narodil Avicenna?, datum narození, národnost, Avicenna, Kdy zemřel Avicenna, osobnost, kdo to je, národnost, životopis, život, zajímavosti, wikipedie, biografie

Pojem Avicenna je v kategorii Filozofie, ilustrační obrázek

Zkuste zjistit více informací o slovu Avicenna v následujících zdrojích

Vyhledat pojem Avicenna v ekologickém vyhledávači Ecosia.org

Zkusit najít slovo Avicenna na Google obrázcích

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Avicenna ve Wikimedia Commons

Najít termín Avicenna ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Hledat slovo Avicenna ve vyhledávači Qwant

Dál můžete zkusit hledat slovo Avicenna například ve fulltextu Yahoo.com, ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0, ve Wikislovníku, ve videích na Youtube nebo v Lingea slovnících.

Často hledané výrazy, osobnosti, termíny a odborné pojmy

Životopis, kdo je Avicenna? Stručná biografie

Teď už víte Kdo byl Avicenna? Kdy se narodil Avicenna? Kdy zemřel Avicenna? Avicenna se nachází v kategorii Filozofie

Sepsáno redaktory Superia.cz. Přes neustálou opakovanou kontrolu mohou být v textech chyby za něž se předem omlouváme. Nemáme možnost soustavné aktualizace všech textů. Zkuste najít osobnost, osobu, člověka Avicenna dejme tomu v české verzi Wikipedia.cz, kde naleznete nejspíš komplexnější text, resp. životopis. Jména některých osobností se shodují s jinými žijícími i nežijícími a to napříč obory. Hledejte proto osobnost Avicenna i v jiné kategorii než je filozofie.