Kdo je to?
Kdo byl Avicenna? Životopis Avicenna, slavní lidé, osobnosti z filozofie

Kdo je to Avicenna?

Kdo to byl Avicenna? Stručný životopis

Avicenna, jinak zkratkou celého vlastního jména Ibn Síná, byl perský učenec žijící v období středověku. Je jedním z nejznámějších představitelů islámu a autorem takřka 500 vědeckých spisů. Je označován také jako zakladatel moderní medicíny.
Avicennovy spisy se zabývají nejen medicínou a filozofií, ale jsou zaměřeny také na astronomii, psychologii, matematiku a další druhy věd. S jeho názory mnozí muslimové nesouhlasili, byly pro ně příliš pokrokové. Avicenna byl za své přesvědčení i pronásledován.Kdo byl Avicenna? Životopis Avicenna, slavní lidé, osobnosti z filozofie

Základní informace o osobě Avicenna

Národnost: perská
Datum narození: 980
Datum úmrtí: 1037

Potěší nás, pokud budete sdílet tuto odpověď na otázku kdo je Avicenna? s vašimi přáteli na webových službách typu Pinterest, Facebook, Twitter nebo Reddit.

 Sdílet na Facebooku   Sdílet na Pinterestu      Sdílet na Redditu       Sdílet na Twitteru  

Víte, co je to Dyslipidémie? Pamatujete si definici pojmu Zemská kůra? Vzpomněli byste si na význam slova Kostní dřeň? Vzpomněli byste si co znamená slovo Salmonela?

Klíčová slova: popis, přesný výraz, kdo je Avicenna?, popis, filozofie, synonymum, informace, slovo, definice, etymologie, vysvětlení, význam slova, termín, heslo, Avicenna, pojem

Pojem Avicenna je v kategorii Filozofie, ilustrační obrázek

Zkuste zjistit více informací o slovu Avicenna v následujících zdrojích

Vyhledat pojem Avicenna ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Vyhledat slovo Avicenna ve fulltextu Seznam.cz

Hledat frázi Avicenna ve Wikipedii

Najít pojem Avicenna ve Wikislovníku

Dál můžete zkusit hledat slovo Avicenna například v Seznam.cz slovníku cizích slov, v Lingea slovnících, ve videích na Youtube, ve fulltextu Google.cz nebo v nabídce zboží na Heureka.cz.

Jiné zajímavé termíny, pojmy, hesla, slova, osobnosti, lidi

Biografie, životopis, kdo je to Avicenna?

Na stránce jste se mohli dozvědět: Kdo je to Avicenna? Kdo to byl Avicenna? Kdy se narodil Avicenna? Kdy zemřel Avicenna? Avicenna je v kategorii filozofie. Text napsán pro Superia.cz. Texty mohou obsahovat chyby. Bohužel, nestíháme pravidelně aktualizovat všechny texty. Můžete též vyzkoušet hledat osobnost, osobu, člověka Avicenna řekněme třeba v projektu Wikipedia.cz, kde naleznete komplexní text, resp. životopis. Jména některých osobností se shodují s jinými žijícími i nežijícími a to napříč obory. Hledejte proto osobnost Avicenna i v jiné kategorii než je filozofie.