Kdo je to?
Kdo byl Avicenna? Životopis Avicenna, slavní lidé, osobnosti z filozofie

Kdo je to Avicenna?

Kdo to byl Avicenna? Stručný životopis

Avicenna, jinak zkratkou celého vlastního jména Ibn Síná, byl perský učenec žijící v období středověku. Je jedním z nejznámějších představitelů islámu a autorem takřka 500 vědeckých spisů. Je označován také jako zakladatel moderní medicíny.
Avicennovy spisy se zabývají nejen medicínou a filozofií, ale jsou zaměřeny také na astronomii, psychologii, matematiku a další druhy věd. S jeho názory mnozí muslimové nesouhlasili, byly pro ně příliš pokrokové. Avicenna byl za své přesvědčení i pronásledován.Kdo byl Avicenna? Životopis Avicenna, slavní lidé, osobnosti z filozofie

Hlavní informace o osobě Avicenna

Národnost: perská
Datum narození: 980
Datum úmrtí: 1037

Budeme rádi, pokud budete tuto stručnou biografii s osobou Avicenna sdílet s vašimi kamarády, známými a přáteli na sociálních sítích Twitter, Facebook, Pinterest a Reddit.

 Sdílet na Facebooku   Sdílet na Pinterestu      Sdílet na Redditu       Sdílet na Twitteru  

Víte, co je to Dyslipidémie? Rozumíte pojmu Fraktál? Vzpomněli byste si na význam slova Kostní dřeň? Znáte pojem Kokain?

Klíčová slova: Avicenna, co znamená, význam slova, formulace, definice, heslo, kdo je Avicenna?, filozofie, popis, kdo to je, odborný výraz, popis, pojem, termín, význam pojmu, etymologie

Pojem Avicenna je v kategorii Filozofie, ilustrační obrázek

Další zdroje informací o slovu Avicenna

Hledat termín Avicenna ve fulltextu Seznam.cz

Zkusit najít slovo Avicenna ve vyhledávači Qwant

Hledat výraz Avicenna ve fulltextu vyhledávače Info.com

Hledat slovo Avicenna ve Wikipedii

Dál můžete zkusit hledat slovo Avicenna například ve ruském vyhledávači Yandex, ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0, ve ekologickém vyhledávači Ecosia, ve vyhledávači chránícího soukromí - DuckDuckGo nebo v Lingea slovnících.

Doporučené odborné pojmy, osobnosti, termíny, výrazy a hesla

Stručná biografie, resp. životopis osoby Avicenna

Právě jste se dozvěděli odpověď na otázku: Kdo je to Avicenna? Kdo to byl Avicenna? Kdy se narodil Avicenna? Kdy zemřel Avicenna? Avicenna se nachází v sekci filozofie. Text vytvořen pro server Superia.cz Provozovatel neručí za správnost a aktuálnost zde uvedených informací. Litujem, že není v našich silách provádět pravidelně aktualizace všech textů. Pro aktuální informace zkuste hledat osobnost, osobu, člověka Avicenna dejme tomu např. v projektu Wikipedie, kde můžete najít rozsáhlejší popis, resp. životopis. Jména některých osobností se shodují s jinými žijícími i nežijícími a to napříč obory. Hledejte proto osobnost Avicenna i v jiné kategorii než je filozofie.