Kdo je to?
Kdo byl Avicenna? Životopis Avicenna, slavní lidé, osobnosti z filozofie

Kdo je to Avicenna?

Kdo to byl Avicenna? Stručný životopis

Avicenna, jinak zkratkou celého vlastního jména Ibn Síná, byl perský učenec žijící v období středověku. Je jedním z nejznámějších představitelů islámu a autorem takřka 500 vědeckých spisů. Je označován také jako zakladatel moderní medicíny.
Avicennovy spisy se zabývají nejen medicínou a filozofií, ale jsou zaměřeny také na astronomii, psychologii, matematiku a další druhy věd. S jeho názory mnozí muslimové nesouhlasili, byly pro ně příliš pokrokové. Avicenna byl za své přesvědčení i pronásledován.Kdo byl Avicenna? Životopis Avicenna, slavní lidé, osobnosti z filozofie

Hlavní data o osobě Avicenna

Národnost: perská
Datum narození: 980
Datum úmrtí: 1037

Sdílejte tuto stránku s osobností Avicenna se známými na Twitteru, Pinterestu nebo Facebooku.

 Sdílet na Facebooku   Sdílet na Pinterestu      Sdílet na Redditu       Sdílet na Twitteru  

Víte, co je to Dysortografie? Víte co je FUP? Vzpomněli byste si na význam slova Ratejna? Vzpomněli byste si co označuje výraz Triak?

Klíčová slova: Avicenna, význam, filozofie, přesný význam, synonymum, popis, kdo to je, co je to Avicenna?, lexikon, význam pojmu, slovo, odborný výraz, etymologie, pojem, vysvětlení, formulace

Pojem Avicenna je v kategorii Filozofie, ilustrační obrázek

Odkazy na jiné weby a vyhledávače

Zkusit najít Avicenna ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Hledat termín Avicenna v ekologickém vyhledávači Ecosia.org

Vyhledat termín Avicenna ve fulltextu vyhledávače Info.com

Najít slovo Avicenna ve vyhledávači Yandex

Dál můžete zkusit hledat slovo Avicenna například ve Wikipedii, v nabídce zboží na Heureka.cz, v evropském vyhledávači Qwant, ve vyhledávači chránícího soukromí - DuckDuckGo nebo ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0.

Náhodné osobnosti, pojmy, výrazy, slova a odborné termíny

Stručná biografie, resp. životopis osoby Avicenna

Na této webové stránce jste se dozvěděli: Kdo je to Avicenna? Kdo to byl Avicenna? Kdy se narodil Avicenna? Kdy zemřel Avicenna? Avicenna je v kategorii filozofie. Text vytvořen redaktory Superia.cz. Veškeré texty jsou bez záruky. Věříme, že chápete, že texty nemohou být často aktualizovány. Zkuste najít osobnost, osobu, člověka Avicenna řekněme například na stránkách projektu Wikipedia, kde naleznete delší popis, resp. životopis. Jména některých osobností se shodují s jinými žijícími i nežijícími a to napříč obory. Hledejte proto osobnost Avicenna i v jiné kategorii než je filozofie.