Kdo je to?
Kdo byl Avicenna? Životopis Avicenna, osobnosti, slavný člověk z kategorie filozofie

Kdo byl Avicenna?

Kdo byl Avicenna? Životopis, informace, biografie, filozofie

Avicenna, jinak zkratkou celého vlastního jména Ibn Síná, byl perský učenec žijící v období středověku. Je jedním z nejznámějších představitelů islámu a autorem takřka 500 vědeckých spisů. Je označován také jako zakladatel moderní medicíny.
Avicennovy spisy se zabývají nejen medicínou a filozofií, ale jsou zaměřeny také na astronomii, psychologii, matematiku a další druhy věd. S jeho názory mnozí muslimové nesouhlasili, byly pro ně příliš pokrokové. Avicenna byl za své přesvědčení i pronásledován.Kdo byl Avicenna? Životopis Avicenna, osobnosti, slavný člověk z kategorie filozofie

Hlavní informace o osobě Avicenna

Národnost: perská
Datum narození: 980
Datum úmrtí: 1037

Budeme rádi, pokud budete tuto stručnou biografii s osobou Avicenna sdílet s kolegy na sociálních sítích jako je Facebook a Twitter.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru      Sdílet na Redditu        Sdílet na Pinterestu  

Víte, co je to Slunovrat? Vzpomenete si na definici slova Celé číslo? Vzpomněli byste si na význam slova Konkurence? Vzpomněli byste si na význam slova Pandemický zákon?

Klíčová slova: lexikon, wiki, datum narození, filozofie, informace, filozofie, wikipedie, biografie, životopis, osobnost, popis, kdy se narodil Avicenna?, kdo to je, národnost, život, kdo je Avicenna?

Pojem Avicenna je v kategorii Filozofie, ilustrační obrázek

Pro více informací o heslu Avicenna zkuste navštívit tyto odkazy

Hledat výraz Avicenna na Google obrázcích

Vyhledat heslo Avicenna ve vyhledávači Yahoo

Vyhledat výraz Avicenna ve vyhledávači Yandex

Hledejte bez špehování slovo Avicenna ve vyhledávači DuckDuckGo

Zkusit najít Avicenna v ekologickém vyhledávači Ecosia.org

Dál můžete zkusit hledat slovo Avicenna například v evropském vyhledávači Qwant, v Google překladači, v obrázcích, videích a zvucích z projektu Wikimedia Commons, ve Wikislovníku nebo v nabídce zboží na Heureka.cz.

Výběr pojmů, slov, hesel, termínů, výrazů, osobností

Stručná biografie, resp. životopis osoby Avicenna

Teď už znáte odpověď na otázku Kdo byl Avicenna? Kdy se narodil Avicenna? Kdy zemřel Avicenna? Avicenna se nachází v sekci Filozofie

Text napsán pro Superia.cz. Neručíme za pravdivost uvedených informací. Upozorňujeme, že informace na tomto webu mohou být neaktuální či zastaralé. Doporučujeme zkusit nalézt informace osobnost, osobu, člověka Avicenna např. v projektu Wikipedie, kde můžete najít podrobnější text, resp. životopis. Jména některých osobností se shodují s jinými žijícími i nežijícími a to napříč obory. Hledejte proto osobnost Avicenna i v jiné kategorii než je filozofie.