Kdo je to?
Kdo je Jim Brown? Životopis Jim Brown, osobnosti, slavný člověk z kategorie sport

Kdo je Jim Brown?

Kdo je Jim Brown? Životopis, informace, biografie, sport

Jim Brown je bývalý profesionální hráč amerického fotbalu.
Jim Brown se od dětství věnoval sportu - nejen americkému fotbalu, ale byl úspěšný například i v lacrossu. Nicméně právě u amerického fotbalu nakonec zůstal a stal se v něm jedním z nejúspěšnějších hráčů vůbec.
V roce 1957 ho do NFL draftovali Cleveland Browns. V dresu tohoto týmu strávil 9 velmi úspěšných sezón. Během celé kariéry nasbíral 126 touchdownů, čímž se zapsal do historie sportu. V roce 1963 byl vyhlášen nejlepším hráčem ligy, o rok později, v roce 1964, slavil s Cleveland Browns vítězství v NFL.
Sportovní kariéru ukončil poměrně brzy už v roce 1965, kdy mu bylo 34 let. Nicméně ani poté nezmizel z veřejného dění. Kromě toho, že zůstal ve sportu jako televizní komentátor, začal se Jim Brown věnovat také herecké kariéře. Zřejmě největšího úspěchu dosáhl v roce 1970, když si zahrál hlavní roli ve snímku Spravedlnost černého muže. Hrál však například i v oceňovaných snímcích Tucet špinavců nebo Běžící muž. Během své kariéry hrál v několika desítkách filmů.
V roce 2002 byl v anketě časopisu Sporting News vyhlášen nejlepším hráčem v historii amerického fotbalu.
V průběhu celého života se Jim Brown často potýkal s problémy se zákonem kvůli násilí páchanému na ženách - ať už na jeho partnerkách či manželkách nebo cizích ženách. V roce 2002 strávil dokonce několik měsíců ve vězení kvůli útokům na svou manželku.Kdo je Jim Brown? Životopis Jim Brown, osobnosti, slavný člověk z kategorie sport

Hlavní data o osobě Jim Brown

Národnost: americká
Datum narození: 17. února 1936
Místo narození: St. Simons, Georgie, USA

Sdílejte tuto stránku s osobností Jim Brown se známými na Pinterestu, Redditu, Twitteru či Facebooku.

  Sdílet na Twitteru      Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Facebooku   Sdílet na Redditu      

Znáte termín Píštěl? Víte, co je to Belvedér? Vzpomenete si na definici slova Performance? Rozumíte pojmu Fazeta?

Klíčová slova: vysvětlení, informace, wikipedie, osobnost, kdo je Jim Brown?, životopis, sport, narození, lexikon, život, kdy se narodil Jim Brown?, kde se narodil Jim Brown?, datum narození, Jim Brown, národnost, osobnosti

Pojem Jim Brown je v kategorii Sport, ilustrační obrázek

Zkuste zjistit více informací o slovu Jim Brown v následujících zdrojích

Vyhledat slovo Jim Brown ve fulltextu Seznam.cz

Hledat videa s názvem Jim Brown na Youtube

Hledejte bez špehování slovo Jim Brown ve vyhledávači DuckDuckGo

Vyhledat pojem Jim Brown ve Wikipedii

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Jim Brown ve Wikimedia Commons

Dál můžete zkusit hledat slovo Jim Brown například v evropském vyhledávači Qwant, v ABC slovníku cizích slov a synonym, v Microsoft Bing, ve Wikislovníku nebo ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0.

Vybrané odborné pojmy, slova, osobnosti, termíny

Životopis, kdo je Jim Brown? Stručná biografie

Teď už víte Kdo je to Jim Brown? Kdy se narodil Jim Brown? Kde se narodil Jim Brown? Jim Brown patří do kategorie Sport

Sepsáno redaktory Superia.cz. Pečlivě jsme prošli a zkontrolovali všechny naše texty. Přesto se však může stát, že zde objevíte chybu nebo překlep. Bohužel, častá aktualizace není v našich silách. Čerstvé informace hledejte osobnost, osobu, člověka Jim Brown dejme tomu například na stránkách projektu Wikipedia, kde naleznete nejspíše mnohem podrobnější text, resp. životopis. Jména některých osobností se shodují s jinými žijícími i nežijícími a to napříč obory. Hledejte proto osobnost Jim Brown i v jiné kategorii než je sport.