Kdo je to?
Kdo je Jim Brown? Životopis Jim Brown, osobnosti, slavný člověk z kategorie sport

Jim Brown

Kdo je Jim Brown? Životopis, zajímavosti, informace, biografie, sport

Jim Brown je bývalý profesionální hráč amerického fotbalu.
Jim Brown se od dětství věnoval sportu - nejen americkému fotbalu, ale byl úspěšný například i v lacrossu. Nicméně právě u amerického fotbalu nakonec zůstal a stal se v něm jedním z nejúspěšnějších hráčů vůbec.
V roce 1957 ho do NFL draftovali Cleveland Browns. V dresu tohoto týmu strávil 9 velmi úspěšných sezón. Během celé kariéry nasbíral 126 touchdownů, čímž se zapsal do historie sportu. V roce 1963 byl vyhlášen nejlepším hráčem ligy, o rok později, v roce 1964, slavil s Cleveland Browns vítězství v NFL.
Sportovní kariéru ukončil poměrně brzy už v roce 1965, kdy mu bylo 34 let. Nicméně ani poté nezmizel z veřejného dění. Kromě toho, že zůstal ve sportu jako televizní komentátor, začal se Jim Brown věnovat také herecké kariéře. Zřejmě největšího úspěchu dosáhl v roce 1970, když si zahrál hlavní roli ve snímku Spravedlnost černého muže. Hrál však například i v oceňovaných snímcích Tucet špinavců nebo Běžící muž. Během své kariéry hrál v několika desítkách filmů.
V roce 2002 byl v anketě časopisu Sporting News vyhlášen nejlepším hráčem v historii amerického fotbalu.
V průběhu celého života se Jim Brown často potýkal s problémy se zákonem kvůli násilí páchanému na ženách - ať už na jeho partnerkách či manželkách nebo cizích ženách. V roce 2002 strávil dokonce několik měsíců ve vězení kvůli útokům na svou manželku.Kdo je Jim Brown? Životopis Jim Brown, osobnosti, slavný člověk z kategorie sport

Hlavní informace o osobě Jim Brown

Národnost: americká
Datum narození: 17. února 1936
Místo narození: St. Simons, Georgie, USA

Popis osobnosti Jim Brown můžete sdílet s vašimi kamarády na veřejných sociálních sítích (Facebook, Pinterest, Reddit či Twitter).

 Sdílet na Facebooku   Sdílet na Redditu        Sdílet na Pinterestu     Sdílet na Twitteru    

Znáte termín Wellness? Pamatujete si definici pojmu Stínová vláda? Vzpomenete si na definici slova Smog? Vzpomněli byste si co znamená slovo SIPO?

Klíčová slova: wiki, wikipedie, život, sport, osobnost, osobnosti, sport, Jim Brown, datum narození, popis, národnost, kdo je Jim Brown?, lexikon, biografie, Jim Brown, kdy se narodil Jim Brown?

Pojem Jim Brown je v kategorii Sport, ilustrační obrázek

Jiné zdroje informací o výrazu Jim Brown

Hledejte bez špehování slovo Jim Brown ve vyhledávači DuckDuckGo

Vyhledat heslo Jim Brown v ekologickém vyhledávači Ecosia.org

Hledat videa s názvem Jim Brown na Youtube

Hledat výraz Jim Brown ve Wikipedii

Najít heslo Jim Brown ve vyhledávači Yandex

Dál můžete zkusit hledat slovo Jim Brown například ve Wikislovníku, v projektu slovnik.cz, v Microsoft Bing, ve fulltextu Yahoo.com nebo v ABC slovníku cizích slov a synonym.

Náhodných výběr osobností, odborných pojmů, termínů a slov

Životopis, kdo je Jim Brown? Stručná biografie

Teď již zajisté znáte správnou odpověď na otázku Kdo je to Jim Brown? Kdy se narodil Jim Brown? Kde se narodil Jim Brown? Jim Brown je v sekci Sport

Kategorie sport, formule, jim Brown, ilustrační obrázek

Text vytvořen redaktory Superia.cz. Informace obsažené na našich webových stránkách byly pečlivě zkontrolovány. I přesto však nepřebíráme odpovědnost za případné chyby. Omluvte nás, že, nestíháme pravidelnou aktualizaci všechny textů. Zkuste najít informace osobnost, osobu, člověka Jim Brown dejme tomu třeba na webovkách projektu Wikipedia, kde můžete najít podrobnější text, resp. životopis. Jména některých osobností se shodují s jinými žijícími i nežijícími a to napříč obory. Hledejte proto osobnost Jim Brown i v jiné kategorii než je sport.