Kdo je to?
Kdo je to Jan Křtitel? Vysvětlení, význam, co znamená slovo, termín, pojem Jan Křtitel? Lidé, křesťanství

Kdo je to Jan Křtitel?

Co znamená a jaký je význam slova Jan Křtitel?

Jan Křtitel, známý označením Předchůdce, byl prorok a po jeho smrti byl prohlášen za svatého. Není přesně známo, kde se Jan Křtitel narodil. Jeho rodiči byli Zachariáš a Alžběta a jeho narození bylo podle pověsti zvěstováno archandělem Gabrielem. Když byl mladý, odešel do pouště, kde nějakou dobu žil. Ve 30 letech se z něj stal kazatel a stal se díky svým kázáním populárním. Křtil lidi v řece Jordán, kde prý pokřtil i Ježíše Krista. Celkově není o životě Jana Křtitele mnoho spisů, ale nejčastěji se objevuje v církevních spisech a evangeliích. Zmínil se o něm židovský historik Flavius Iosephus (Židovské starožitnost) nebo národ Mandejců, podle kterých byl Jan Křtitel zakladatelem a prorokem jejich náboženství.
Při jednom kázání prý Křtitel odsoudil konání panovníka Héroda Antipy, který si vzal ženu svého bratra. Hérodes poté Jana uvěznil a na přání jeho manželky jej nechal popravit. Druhá verze mluví o tom, že Hérodes nechal Jana Křtitele zavraždit z důvodu možného povstání obyvatel proti panovníkovi.
Církev slaví narození Jana Křtitele dne 24. 6. a vzpomínka na jeho popravu probíhá dne 29. 8. Křižáci z řad Johanitů jej zvolili v Křižáckých výpravách za svého patrona. Je také považován za ochránce tkalců, bednářů, kovářů, tesařů, vinařů a dalších řemeslných profesí.Kdo je to Jan Křtitel? Vysvětlení, význam, co znamená slovo, termín, pojem Jan Křtitel? Lidé, křesťanství

Tento text (Jan Křtitel) můžete sdílet s přáteli na Twitteru, Redditu, Pinterestu, Facebooku nebo na jiných, zde neuvedených sociálních sítích.

 Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu        Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    

Vzpomenete si na definici slova Porter? Rozumíte pojmu Foniatrie? Vzpomněli byste si co znamená slovo Přirozené číslo? Znáte pojem Katarze?

Klíčová slova: křesťanství, synonymum, přesný výraz, vysvětlení, etymologie, odborný výraz, slovo, pojem, křesťanství, formulace, wiki, lexikon, informace, přesný výraz, význam slova, význam

Pojem Jan Křtitel je v kategorii Křesťanství, ilustrační obrázek

Jiné zdroje informací o výrazu Jan Křtitel

Hledat frázi Jan Křtitel ve Wikipedii

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Jan Křtitel ve Wikimedia Commons

Vyhledat pojem Jan Křtitel ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Hledat heslo Jan Křtitel na Google obrázcích

Vyhledat výraz Jan Křtitel ve fulltextu Seznam.cz

Dál můžete zkusit hledat slovo Jan Křtitel například ve ruském vyhledávači Yandex, v nabídce zboží na Heureka.cz, v evropském vyhledávači Qwant, ve fulltextu Yahoo.com nebo v Lingea slovnících.

Často žádané pojmy, osoby, výrazy, osobnosti, odborné termíny a slova

Co znamená Jan Křtitel? Definice pojmu, význam a vysvětlení slova

Teď už víte Kdo je to Jan Křtitel? Vysvětlení, co znamená výraz, resp. slovo Jan Křtitel? Definice pojmu Jan Křtitel je v kategorii Křesťanství

Výše uvedený text byl napsán redaktorkami Superia.cz. Informace jsou bez záruky, provozovatel neručí za správnost a aktuálnost informací v textech. Omluvte nás, že, nestíháme pravidelnou aktualizaci všechny textů. Můžete se pokusit také najít výraz, heslo, pojem, termín, text, slovo dejme tomu třeba v české verzi Wikipedia.cz, kde naleznete podrobný text. Termíny, slova, pojmy, resp. hesla mohou mít různé významy v různém kontextu, v různých oborech. Pokuste se najít termín Jan Křtitel i v jiné kategorii než v křesťanství.