Kdo je to?
Kdo je to Jan Křtitel? Vysvětlení, význam, co znamená slovo, termín, pojem Jan Křtitel? Lidé, křesťanství

Jan Křtitel

Jaký je význam slova Jan Křtitel? Co to znamená?

Jan Křtitel, známý označením Předchůdce, byl prorok a po jeho smrti byl prohlášen za svatého. Není přesně známo, kde se Jan Křtitel narodil. Jeho rodiči byli Zachariáš a Alžběta a jeho narození bylo podle pověsti zvěstováno archandělem Gabrielem. Když byl mladý, odešel do pouště, kde nějakou dobu žil. Ve 30 letech se z něj stal kazatel a stal se díky svým kázáním populárním. Křtil lidi v řece Jordán, kde prý pokřtil i Ježíše Krista. Celkově není o životě Jana Křtitele mnoho spisů, ale nejčastěji se objevuje v církevních spisech a evangeliích. Zmínil se o něm židovský historik Flavius Iosephus (Židovské starožitnost) nebo národ Mandejců, podle kterých byl Jan Křtitel zakladatelem a prorokem jejich náboženství.
Při jednom kázání prý Křtitel odsoudil konání panovníka Héroda Antipy, který si vzal ženu svého bratra. Hérodes poté Jana uvěznil a na přání jeho manželky jej nechal popravit. Druhá verze mluví o tom, že Hérodes nechal Jana Křtitele zavraždit z důvodu možného povstání obyvatel proti panovníkovi.
Církev slaví narození Jana Křtitele dne 24. 6. a vzpomínka na jeho popravu probíhá dne 29. 8. Křižáci z řad Johanitů jej zvolili v Křižáckých výpravách za svého patrona. Je také považován za ochránce tkalců, bednářů, kovářů, tesařů, vinařů a dalších řemeslných profesí.Kdo je to Jan Křtitel? Vysvětlení, význam, co znamená slovo, termín, pojem Jan Křtitel? Lidé, křesťanství

Zaujala vás definice pojmu Jan Křtitel? Pak se o ní podělte s blízkými na Pinterestu nebo na Facebooku či Twitteru.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru      Sdílet na Redditu        Sdílet na Pinterestu  

Vzpomenete si na definici slova Skepticismus? Vzpomněli byste si co označuje výraz Tisícileté království? Vzpomněli byste si co znamená slovo Přímé inkaso? Znáte termín Mumie?

Klíčová slova: křesťanství, přesný význam, původ slova, přesný výraz, co znamená, přesný výraz, vysvětlení, Jan Křtitel, wikipedie, popis, křesťanství, odborný výraz, význam slova, formulace, význam pojmu, Jan Křtitel

Pojem Jan Křtitel je v kategorii Křesťanství, ilustrační obrázek

Hledejte v dalších zdrojích

Hledejte bez špehování slovo Jan Křtitel ve vyhledávači DuckDuckGo

Vyhledat výraz Jan Křtitel ve vyhledávači Qwant

Najít pojem Jan Křtitel ve Wikislovníku

Najít výraz Jan Křtitel na Google.cz

Zkusit najít výraz Jan Křtitel ve Wikipedii

Dál můžete zkusit hledat slovo Jan Křtitel například v Microsoft Bing, v Google překladači, ve Wikislovníku, ve vyhledávači Seznam.cz nebo ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0.

Výběr náhodných osobností, odborných termínů, pojmů a hesel

Co znamená Jan Křtitel? Definice pojmu, význam a vysvětlení slova

Tyto stránky vám umožnili zjistit Kdo je to Jan Křtitel? Vysvětlení, co znamená výraz, resp. slovo Jan Křtitel? Definice pojmu Jan Křtitel patří do sekce Křesťanství

Uvedený text sepsán reaktory Superia.cz. Neručíme za správnost či přesnost obsahu těchto webových stránek. Pochopte prosím, že definice nemohou být pravidelně aktualizovány. Můžete též vyzkoušet hledat informace výraz, text, termín, pojem dejme tomu třeba v internetové Wikipedii, kde můžete najít nejspíše podrobnější text. Berte prosím na vědomí, že slovní spojení mívají několik různých významů podle toho o jaký obor se jedná. Pokuste se najít termín Jan Křtitel i v jiné kategorii než v křesťanství.