Kdo je to?
Kdo je to Jan Křtitel? Vysvětlení, význam, co znamená slovo, termín, pojem Jan Křtitel? Lidé, křesťanství

Kdo je to Jan Křtitel?

Co znamená a jaký je význam slova Jan Křtitel?

Jan Křtitel, známý označením Předchůdce, byl prorok a po jeho smrti byl prohlášen za svatého. Není přesně známo, kde se Jan Křtitel narodil. Jeho rodiči byli Zachariáš a Alžběta a jeho narození bylo podle pověsti zvěstováno archandělem Gabrielem. Když byl mladý, odešel do pouště, kde nějakou dobu žil. Ve 30 letech se z něj stal kazatel a stal se díky svým kázáním populárním. Křtil lidi v řece Jordán, kde prý pokřtil i Ježíše Krista. Celkově není o životě Jana Křtitele mnoho spisů, ale nejčastěji se objevuje v církevních spisech a evangeliích. Zmínil se o něm židovský historik Flavius Iosephus (Židovské starožitnost) nebo národ Mandejců, podle kterých byl Jan Křtitel zakladatelem a prorokem jejich náboženství.
Při jednom kázání prý Křtitel odsoudil konání panovníka Héroda Antipy, který si vzal ženu svého bratra. Hérodes poté Jana uvěznil a na přání jeho manželky jej nechal popravit. Druhá verze mluví o tom, že Hérodes nechal Jana Křtitele zavraždit z důvodu možného povstání obyvatel proti panovníkovi.
Církev slaví narození Jana Křtitele dne 24. 6. a vzpomínka na jeho popravu probíhá dne 29. 8. Křižáci z řad Johanitů jej zvolili v Křižáckých výpravách za svého patrona. Je také považován za ochránce tkalců, bednářů, kovářů, tesařů, vinařů a dalších řemeslných profesí.Kdo je to Jan Křtitel? Vysvětlení, význam, co znamená slovo, termín, pojem Jan Křtitel? Lidé, křesťanství

Velmi by nás potěšilo, pakliže byste sdíleli text Jan Křtitel s dalšími lidmi na Twitteru, Redditu, Pinterestu, Facebooku nebo na jiných, zde neuvedených sociálních sítích.

  Sdílet na Twitteru      Sdílet na Facebooku   Sdílet na Redditu        Sdílet na Pinterestu  

Vzpomenete si na definici slova Porter? Vzpomněli byste si na význam slova Šalírka? Vzpomněli byste si co znamená slovo Kendó? Znáte definici termínu Geneze?

Klíčová slova: odborný výraz, heslo, přesný výraz, význam slova, termín, Jan Křtitel, pojem, wiki, původ slova, Jan Křtitel, etymologie, definice, přesný výraz, přesný význam, křesťanství, popis

Pojem Jan Křtitel je v kategorii Křesťanství, ilustrační obrázek

Další možné informační zdroje

Najít heslo Jan Křtitel ve vyhledávači Qwant

Vyhledat heslo Jan Křtitel ve Wikipedii

Hledat termín Jan Křtitel ve vyhledávači Yandex

Najít heslo Jan Křtitel ve vyhledávači Yahoo

Vyhledat slovo Jan Křtitel ve Wikislovníku

Dál můžete zkusit hledat slovo Jan Křtitel například ve ekologickém vyhledávači Ecosia, ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0, v Google obrázcích, ve videích na Youtube nebo v Google překladači.

Jaké osobnosti, pojmy, odborné termíny a hesla lidé hledají?

Vysvětlení významu slova Jan Křtitel, definice, vysvětlení pojmu

Právě nyní již víte Kdo je to Jan Křtitel? Vysvětlení, co znamená výraz, resp. slovo Jan Křtitel? Definice pojmu Jan Křtitel se nachází v sekci Křesťanství

Napsáno redaktory Superia.cz. Přes neustálou opakovanou kontrolu mohou být v textech chyby za něž se předem omlouváme. Není v našich silách pravidelně aktualizovat texty na tomto webu. Můžete se pokusit také najít informace pojem, definici, text, výraz dejme tomu např. ve známé Wikipedii, kde naleznete podrobnější popis. Berte v úvahu, že termíny mohou mít víc definic podle různých oborů. Můžete se proto pokusit najít heslo Jan Křtitel i v jiné sekci než v křesťanství.