Kdo je to?
Kdo byl Francis Bacon? Životopis Francis Bacon, osobnosti, slavný člověk z kategorie filozofie

Francis Bacon

Kdo byl Francis Bacon? Životopis, zajímavosti, informace, biografie, filozofie

Francis Bacon byl filosof, vědec a politik. Pocházel ze šlechtické rodiny a díky vysoké inteligenci se připravoval na studium v Cambridge. Studium mu však bylo znemožněno za to, že se urážlivě vyjadřoval o Aristotelovi a scholastice. Nakonec zvolil politickou dráhu a několik desítek let působil v britském parlamentu. Tam získal významné postavení a pověst skvělého rétora. Vypracoval se až na poradce královny Alžběty I. a získal vliv na státní politiku. Díky tomu se provedla řada reforem, neboť Bacon od studijních let považoval za nutné systém v mnoha ohledech vylepšit. Dostal se až do funkce kancléře, ale kvůli korupci musel v úřadu skončit. Poté kompletně opustil politiku a začal se věnovat pouze vědě a filosofii.
Nejdůležitějším dílem je spis Nové organon, ve kterém Bacon obhajuje induktivní metodu. Ta postupuje od jednotlivých a konkrétních dat k obecným závěrům. Dále je kladen důraz na empirické pozorování a ověřování pomocí experimentů. Cílem bylo vytvořit cestu, která by umožnila pokrok vědy a překonala dosavadní scholastickou metodu založenou hlavně na metafyzice. V utopickém spisu Nová Atlantida představil své pojetí dokonalé společnosti. Pro tyto účely vymyslel fiktivní ostrov Bensalem, na kterém funguje vyspělá civilizace. Ta svůj rozkvět zajišťuje díky důrazu na vědu a rozvoj poznání. Dílo vyjadřuje Baconovu víru, že rozvoj vědy může výrazně zlepšit lidskou společnost a lidský život. Je považován za zakladatele empirismu a moderní experimentální vědy.Kdo byl Francis Bacon? Životopis Francis Bacon, osobnosti, slavný člověk z kategorie filozofie

Základní údaje o osobě Francis Bacon

Národnost: britská
Datum narození: 22. ledna 1561
Místo narození: Londýn, Anglie
Datum úmrtí: 9. dubna 1626

Zaujala vás biografie osobnosti Francis Bacon? Potom se podělte s rodinou a kamarády na svých sociální sítě (Facebook, Twitter, Instagram, Pinterest)..

 Sdílet na Redditu         Sdílet na Twitteru      Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Facebooku 

Vzpomněli byste si na význam slova Skiatlon? Znáte pojem Sledge hokej? Víte co je DLNA? Vzpomenete si na definici slova Mlíčí?

Klíčová slova: vysvětlení, životopis, kdy se narodil Francis Bacon?, zajímavosti, život, biografie, informace, kdo to je, nežijící, kdo je Francis Bacon?, filozofie, wiki, osobnosti, Kdy zemřel Francis Bacon, místo narození, osobnost

Pojem Francis Bacon je v kategorii Filozofie, ilustrační obrázek

Pro další informace o termínu Francis Bacon zkuste tyto odkazy

Najít pojem Francis Bacon v ekologickém vyhledávači Ecosia.org

Hledat heslo Francis Bacon na Google obrázcích

Hledat termín Francis Bacon ve vyhledávači Yahoo

Zkusit najít heslo Francis Bacon ve Wikipedii

Hledat slovo Francis Bacon ve vyhledávači Yandex

Dál můžete zkusit hledat slovo Francis Bacon například ve Wikipedii, v Lingea slovnících, ve vyhledávači chránícího soukromí - DuckDuckGo, ve videích na Youtube nebo v nabídce zboží na Heureka.cz.

Další vybraná hesla, osobnosti, odborné termíny a pojmy

Stručná biografie, resp. životopis osoby Francis Bacon

Na stránce jste se mohli dozvědět: Kdo byl Francis Bacon? Kdy se narodil Francis Bacon? Kde se narodil Francis Bacon? Kdy zemřel Francis Bacon? Francis Bacon je v kategorii Filozofie

Výše uvedený text byl napsán redaktorkami Superia.cz. Provozovatel neručí za správnost či přesnost obsahu webových stránek. Litujem, že není v našich silách provádět pravidelně aktualizace všech textů. Čerstvé informace hledejte osobnost, osobu, člověka Francis Bacon dejme tomu třeba na stránkách Wikipedie, kde můžete najít mnohem podrobnější text, resp. životopis. Jména některých osobností se shodují s jinými žijícími i nežijícími a to napříč obory. Hledejte proto osobnost Francis Bacon i v jiné kategorii než je filozofie.