Kdo je to?
Kdo byl Clifford Donald Simak? Životopis Clifford Donald Simak, osobnosti, slavný člověk z kategorie literatura

Clifford Donald Simak

Kdo byl Clifford Donald Simak? Životopis, zajímavosti, informace, biografie, literatura

Clifford Donald Simak byl americký novinář a spisovatel science fiction, který proslul svými jedinečnými vypravěčskými schopnostmi a vizionářskými koncepty. Za své dílo byl oceněn třemi cenami Hugo, cenou Nebula a řadou dalších cen. Zajímavostí je, že jeho dědeček pocházel z České republiky a jmenoval se Šimák.
Clifford Donald Simak se narodil 3. srpna 1904 v Millville ve Wisconsinu a většinu svých raných let strávil na farmě, což ovlivnilo jeho pozdější tvorbu. Po studiích na Wisconsinské univerzita v Madisonu pracoval jako novinář, a i když se z něj stal úspěšný autor, žurnalistikou se živil více než 30 let. Jeho první sci-fi povídka vyšla v roce 1931 a prvním román s názvem Stvořitel vydal v roce 1935. Jeho příběhy se zabývaly především technologií a jejím vlivem na společnost, vztahem mezi lidmi a zvířaty a vlivem izolace na lidský život. Byl inspirován vlastním dětstvím, proto se příběhy většinou odehrávaly na venkově a v malých městech.
Mezi nejvýznamnější díla Clifforda Donalda Simaka patří sbírka vzájemně propojených příběhu s názvem City (v češtině Když ještě žili lidé), Přestupní stanice či Návštěvníci. Celkem napsal desítky povídek a více než 20 románů. Byl jedním z průkopníků žánru sci-fi a i v současnosti patří jeho díla mezi klenoty žánru a jsou inspirací pro mnoho moderních autorů. Za svou tvorbu získal několik literárních cen a v roce 1977 byl uveden do Síně slávy science fiction a fantasy. Několik jeho děl se dočkalo také filmové adaptace.Kdo byl Clifford Donald Simak? Životopis Clifford Donald Simak, osobnosti, slavný člověk z kategorie literatura

Základní údaje o osobě Clifford Donald Simak

Národnost: americká
Datum narození: 3.8.1904
Místo narození: Millville, Wisconsin, USA
Datum úmrtí: 25.4.1988

Zaujala vás biografie osobnosti Clifford Donald Simak? Potom se podělte s dalšími osobami na různých sociálních sítích, jako jsou Facebook, Twitter (síť X), Pinterest, Reddit a další.

 Sdílet na Pinterestu     Sdílet na Twitteru      Sdílet na Facebooku   Sdílet na Redditu      

Znáte pojem Purin? Znáte termín Sledge hokej? Pamatujete si definici pojmu Keylogger? Víte, co je to Teplo?

Klíčová slova: životopis, narození, osobnost, národnost, kdo to je, kdo je Clifford Donald Simak?, nežijící, místo narození, biografie, vysvětlení, osobnosti, datum úmrtí, popis, kde se narodil Clifford Donald Simak?, Clifford Donald Simak, Clifford Donald Simak

Pojem Clifford Donald Simak je v kategorii Literatura, ilustrační obrázek

Další zdroje informací

Zkusit najít termín Clifford Donald Simak ve fulltextu vyhledávače Info.com

Hledat frázi Clifford Donald Simak na Google obrázcích

Najít výraz Clifford Donald Simak v ekologickém vyhledávači Ecosia.org

Najít pojem Clifford Donald Simak ve vyhledávači Yandex

Hledat frázi Clifford Donald Simak na Google.cz

Dál můžete zkusit hledat slovo Clifford Donald Simak například ve ruském vyhledávači Yandex, ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0, v Microsoft Bing, ve vyhledávači Seznam.cz nebo v Lingea slovnících.

Často hledaná slova, osobnosti, termíny a odborné pojmy

Biografie, životopis, kdo je to Clifford Donald Simak?

Nyní už nejspíš víte Kdo byl Clifford Donald Simak? Kdy se narodil Clifford Donald Simak? Kde se narodil Clifford Donald Simak? Kdy zemřel Clifford Donald Simak? Clifford Donald Simak se nachází v kategorii Literatura

Kategorie literatura, spisovatel portrét, clifford Donald Simak, ilustrační obrázek

Napsáno redaktory Superia.cz. Přes veškerou snahu je možné, že v text bude obsahovat chyby. Předem se za ně omlouváme. Berte v potaz, že uvedené texty nejsou pravidelně aktualizovány. Pokuste se vyhledat informace osobnost, osobu, člověka Clifford Donald Simak například v internetové Wikipedii, kde můžete najít delší text, resp. životopis. Jména některých osobností se shodují s jinými žijícími i nežijícími a to napříč obory. Hledejte proto osobnost Clifford Donald Simak i v jiné kategorii než je literatura.