Kdo je to?
Kdo je Klára Melíšková? Životopis Klára Melíšková, osobnosti, slavná žena z kategorie herectví

Klára Melíšková

Kdo je Klára Melíšková? Životopis, zajímavosti, informace, biografie, herectví

Klára Melíšková je česká filmová a divadelní herečka narozená 29. listopadu 1971 v Roudnici nad Labem. Je čerstvou držitelkou Českého lva, kterého získala v roce 2022 za hlavní ženskou roli v minisérii Podezření, kde ztvárnila zdravotní sestru podezřelou z ukončování životů svých pacientů.
Prvního Českého lva však obdržela již v roce 2004 za vedlejší roli ve filmu Mistři. V roce 2013 jí přibyl další za film Čtyři slunce a následně obdržela i třetího za snímek Já, Olga Hepnarová, kde ztvárnila vedlejší roli matky mladé vražednice.
Mělíšková vyrůstala v rodné Roudnici a po neúspěšných pokusech dostat se na vysokou školu provozovala místní papírnictví.
Klára v roce 1999 úspěšně vystudovala DAMU v oboru alternativního a loutkového divadla. Spolu se svým ročníkem vytvořila pod vedení Miroslava Krobota v roce 1997 základ divadelního souboru Dejvického divadla.
Ještě před ukončením svého studia na DAMU působila dva roky v Divadle Na zábradlí.
Za svou kariéru měla možnost na divadelních prknech vdechnout život bezpočtu různých postav včetně Olgy z Čechovovy hry Tři sestry, Violy ze Shakespearova Večeru tříkrálového nebo Evy ze Zelenkovy Dabing Street.
V poslední době se objevila například ve filmech Vlastníci, Amerikánka, Velká premiéra a Kam motýli nelétají nebo v seriálech Zkáza Dejvického divadla, Zločiny Velké Prahy nebo v minisériích Živé terče, Vodník, Božena a Podezření.
Za svou dosavadní bohatou kariéru toho však stihla mnohem víc. Hrála v seriálech Terapie, Případ pro exorcistu, Pět mrtvých psů, Modré stíny, Já, Mattoni, Mordparta či Mušketýři. Objevila se i v celé řadě filmů jako je Hodina klavíru, BrainStorm, Alois Nebel, Teorie tygra, Zahradnictví nebo Kam motýli nelétají. V roce 2023 vyšel její zatím nejnovější film Invalida. Velmi kladně hodnocená slovenská komedie, kde se Klára objevila po boku Zdeňka Godly, Patrika Vrbovského, Daniela Štaucha, Tomáše Hudáka a mnoha výrazných slovenských herců.
V soukromém životě tvořila pár s hercem Lukášem Hlavicou, s ním má dvě společné děti. Starší dceru Antonii a mladšího syna. Po rozvodu nějakou dobu randila i s režisérem Viktorem Taušem, ani tento vztah jí ale nevyšel.Kdo je Klára Melíšková? Životopis Klára Melíšková, osobnosti, slavná žena z kategorie herectví

Základní informace o osobě Klára Melíšková

Národnost: československá, česká
Datum narození: 29. listopadu 1971
Místo narození: Roudnice nad Labem

Líbí se stručný životopis s osobou Klára Melíšková? Pak se podělte s jinými osobami na sociálních sítích Pinterestu, Facebooku či Twitteru.

 Sdílet na Pinterestu     Sdílet na Twitteru      Sdílet na Facebooku   Sdílet na Redditu      

Vzpomenete si na definici slova Poloostrov? Vzpomněli byste si na význam slova Floskule? Vzpomněli byste si co znamená slovo Puzzle? Znáte definici termínu Doména?

Klíčová slova: biografie, vysvětlení, osobnost, Klára Melíšková, osobnosti, wikipedie, narození, životopis, zajímavosti, popis, kde se narodila Klára Melíšková?, národnost, Klára Melíšková, místo narození, kdy se narodila Klára Melíšková?, život

Pojem Klára Melíšková je v kategorii Herectví, ilustrační obrázek

Odkazy na vyhledávače, online encyklopedie a slovníky

Zkusit najít pojem Klára Melíšková ve fulltextu vyhledávače Info.com

Najít pojem Klára Melíšková ve vyhledávači Qwant

Najít termín Klára Melíšková ve Wikipedii

Najít výraz Klára Melíšková na Google.cz

Hledat termín Klára Melíšková ve Wikislovníku

Dál můžete zkusit hledat slovo Klára Melíšková například ve Wikislovníku, v projektu slovnik.cz, v Microsoft Bing, ve ekologickém vyhledávači Ecosia nebo v Lingea slovnících.

Výběr osobností, pojmů, výrazů, odborných termínů a slov

Životopis, kdo je Klára Melíšková? Stručná biografie

Právě jste zjistili Kdo je to Klára Melíšková? Kdy se narodila Klára Melíšková? Kde se narodila Klára Melíšková? Klára Melíšková je v kategorii Herectví

Kategorie herectví, muž stařec, klára Melíšková, ilustrační obrázek

Text napsán pro Superia.cz. Vyhrazujeme si možnost chyb v uvedených textech. Data na webu nejsou pravidelně aktualizovaná, texty nemusí vždy reflektovat aktuální stav. Zkuste též najít informace osobnost, osobu, člověka Klára Melíšková dejme tomu v internetové encyklopedii Wikipedia, kde naleznete rozsáhlejší text, resp. životopis. Jména některých osobností se shodují s jinými žijícími i nežijícími a to napříč obory. Hledejte proto osobnost Klára Melíšková i v jiné kategorii než je herectví.