Kdo je to?
Kdo je Vincenzo Nibali? Životopis Vincenzo Nibali, osobnosti, slavný člověk z kategorie sport

Kdo je Vincenzo Nibali?

Kdo je Vincenzo Nibali? Životopis, informace, biografie, sport

Vincenzo Nibali je profesionální cyklistický závodník. Nibali se narodil na italském ostrově Sicílie ve městě Messina. V 18 letech na MS juniorů 2002 v silniční cyklistice získal svou první bronzovou medaili. V následujícím roce se z juniorů přesunul do kategorie U23 (2003). V roce 2005 se stal profesionálem a podepsal smlouvu s týmem Fassa Bartolo.
První velký úspěch přišel v roce 2010, kdy vyhrál zlato v závodě Vuelta a Espaňa a bronz na Giro d’Italia. Na Giro d’Italia získal o rok pozdě stříbrnou medaili (2011). V dalším roce slavil úspěch na Tour de France 2012, kdy získal bronzovou medaili.
Další úspěšná sezóna vynesla Nibalimu vítězství na Giro d’Italia a stříbro v závodě Vuelta a Espaňa (2013). Vincenzo Nibali zaznamenal největší úspěch kariéry vítězstvím na Tour de France 2014. Další zlaté medaile získal v závodě Giro di Lombardia (2015) a na Giro d’Italie (2016). Rok 2017 přinesl Nibalimu stříbrnou medaili v závodě Vuelta a Espaňa a bronz na Giro d’Italia. O dva roky později se ze stříbrné medaile radoval opět v závodě Giro d’Italia.
Od roku 2020 Nibali závodí v týmu Trek-Segafredo.Kdo je Vincenzo Nibali? Životopis Vincenzo Nibali, osobnosti, slavný člověk z kategorie sport

Základní informace o osobě Vincenzo Nibali

Národnost: italská
Datum narození: 14. 11. 1984
Místo narození: Messina, Itálie

Potěší nás, pokud budete sdílet tuto odpověď na otázku kdo je Vincenzo Nibali? s dalšími lidmi na Redditu, Facebooku, Pinterestu nebo na jiných tzv. sociálních sítích.

 Sdílet na Pinterestu     Sdílet na Twitteru      Sdílet na Facebooku   Sdílet na Redditu      

Znáte termín Šoková terapie? Znáte definici termínu Dron? Vzpomenete si na definici slova Amazon? Pamatujete si definici pojmu Abstraktní myšlení?

Klíčová slova: wiki, osobnosti, sport, místo narození, Vincenzo Nibali, kdy se narodil Vincenzo Nibali?, biografie, informace, popis, Vincenzo Nibali, narození, národnost, wikipedie, sport, osobnost, zajímavosti

Pojem Vincenzo Nibali je v kategorii Sport, ilustrační obrázek

Zkuste se dozvědět víc informací v následujících odkazech

Vyhledat heslo Vincenzo Nibali na Google.cz

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Vincenzo Nibali ve Wikimedia Commons

Zkusit najít frázi Vincenzo Nibali ve vyhledávači Yandex

Zkusit najít termín Vincenzo Nibali ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Hledejte bez špehování slovo Vincenzo Nibali ve vyhledávači DuckDuckGo

Dál můžete zkusit hledat slovo Vincenzo Nibali například ve Wikislovníku, v Google překladači, v evropském vyhledávači Qwant, ve fulltextu Yahoo.com nebo v Lingea slovnících.

Náhodné osobnosti, pojmy, výrazy, slova a odborné termíny

Životopis, kdo je Vincenzo Nibali? Stručná biografie

Text na tomto webu vám dal odpověď na otázku Kdo je to Vincenzo Nibali? Kdy se narodil Vincenzo Nibali? Kde se narodil Vincenzo Nibali? Vincenzo Nibali je v kategorii Sport

Sepsáno redaktory Superia.cz. Provozovatel neručí za správnost a aktuálnost zde uvedených informací. Nemáme možnost soustavné aktualizace všech textů. Zkuste najít informace osobnost, osobu, člověka Vincenzo Nibali dejme tomu například ve známé Wikipedii, kde naleznete podrobnější popis, resp. životopis. Jména některých osobností se shodují s jinými žijícími i nežijícími a to napříč obory. Hledejte proto osobnost Vincenzo Nibali i v jiné kategorii než je sport.