Kdo je to?
Kdo je Vincenzo Nibali? Životopis Vincenzo Nibali, osobnosti, slavný člověk z kategorie sport

Kdo je Vincenzo Nibali?

Kdo je Vincenzo Nibali? Životopis, informace, biografie, sport

Vincenzo Nibali je profesionální cyklistický závodník. Nibali se narodil na italském ostrově Sicílie ve městě Messina. V 18 letech na MS juniorů 2002 v silniční cyklistice získal svou první bronzovou medaili. V následujícím roce se z juniorů přesunul do kategorie U23 (2003). V roce 2005 se stal profesionálem a podepsal smlouvu s týmem Fassa Bartolo.
První velký úspěch přišel v roce 2010, kdy vyhrál zlato v závodě Vuelta a Espaňa a bronz na Giro d’Italia. Na Giro d’Italia získal o rok pozdě stříbrnou medaili (2011). V dalším roce slavil úspěch na Tour de France 2012, kdy získal bronzovou medaili.
Další úspěšná sezóna vynesla Nibalimu vítězství na Giro d’Italia a stříbro v závodě Vuelta a Espaňa (2013). Vincenzo Nibali zaznamenal největší úspěch kariéry vítězstvím na Tour de France 2014. Další zlaté medaile získal v závodě Giro di Lombardia (2015) a na Giro d’Italie (2016). Rok 2017 přinesl Nibalimu stříbrnou medaili v závodě Vuelta a Espaňa a bronz na Giro d’Italia. O dva roky později se ze stříbrné medaile radoval opět v závodě Giro d’Italia.
Od roku 2020 Nibali závodí v týmu Trek-Segafredo.Kdo je Vincenzo Nibali? Životopis Vincenzo Nibali, osobnosti, slavný člověk z kategorie sport

Hlavní informace o osobě Vincenzo Nibali

Národnost: italská
Datum narození: 14. 11. 1984
Místo narození: Messina, Itálie

Popis osobnosti Vincenzo Nibali můžete sdílet s vašimi přáteli na Facebooku, Twitteru, Pinterestu, Redditu nebo na jiné sociální síti.

 Sdílet na Redditu        Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    

Znáte termín Šoková terapie? Víte, co je to Karob? Vzpomenete si na definici slova Definice? Rozumíte pojmu Šedá ekonomika?

Klíčová slova: Vincenzo Nibali, biografie, život, Vincenzo Nibali, datum narození, kdy se narodil Vincenzo Nibali?, narození, wikipedie, zajímavosti, sport, popis, národnost, osobnosti, informace, místo narození, vysvětlení

Pojem Vincenzo Nibali je v kategorii Sport, ilustrační obrázek

Více informací o slovu Vincenzo Nibali doporučujeme hledat v těchto zdrojích

Hledat heslo Vincenzo Nibali ve Wikislovníku

Vyhledat výraz Vincenzo Nibali ve vyhledávači Qwant

Vyhledat termín Vincenzo Nibali ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Najít slovo Vincenzo Nibali na Google obrázcích

Najít slovo Vincenzo Nibali na Google.cz

Dál můžete zkusit hledat slovo Vincenzo Nibali například ve fulltextu Yahoo.com, v Lingea slovnících, v Seznam.cz slovníku cizích slov, ve Wikipedii nebo v ABC slovníku cizích slov a synonym.

Tipy na další významy slov, osobnosti, pojmy a termíny

Biografie, životopis, kdo je to Vincenzo Nibali?

Tyto webové stránky vám přinesly odpověď na otázku Kdo je to Vincenzo Nibali? Kdy se narodil Vincenzo Nibali? Kde se narodil Vincenzo Nibali? Vincenzo Nibali patří do sekce Sport

Text vytvořen redaktory Superia.cz. Neručíme za správnost a aktuálnost uvedených informací. Chápejte, že nemáme prostředky na pravidelnou aktualizaci. Můžete se pokusit také najít osobnost, osobu, člověka Vincenzo Nibali například na webovkách projektu Wikipedia, kde můžete najít nejspíš delší text, resp. životopis. Jména některých osobností se shodují s jinými žijícími i nežijícími a to napříč obory. Hledejte proto osobnost Vincenzo Nibali i v jiné kategorii než je sport.