Kdo je to?
Kdo je Vincenzo Nibali? Životopis Vincenzo Nibali, osobnosti, slavný člověk z kategorie sport

Vincenzo Nibali

Kdo je Vincenzo Nibali? Životopis, zajímavosti, informace, biografie, sport

Vincenzo Nibali je profesionální cyklistický závodník. Nibali se narodil na italském ostrově Sicílie ve městě Messina. V 18 letech na MS juniorů 2002 v silniční cyklistice získal svou první bronzovou medaili. V následujícím roce se z juniorů přesunul do kategorie U23 (2003). V roce 2005 se stal profesionálem a podepsal smlouvu s týmem Fassa Bartolo.
První velký úspěch přišel v roce 2010, kdy vyhrál zlato v závodě Vuelta a Espaňa a bronz na Giro d’Italia. Na Giro d’Italia získal o rok pozdě stříbrnou medaili (2011). V dalším roce slavil úspěch na Tour de France 2012, kdy získal bronzovou medaili.
Další úspěšná sezóna vynesla Nibalimu vítězství na Giro d’Italia a stříbro v závodě Vuelta a Espaňa (2013). Vincenzo Nibali zaznamenal největší úspěch kariéry vítězstvím na Tour de France 2014. Další zlaté medaile získal v závodě Giro di Lombardia (2015) a na Giro d’Italie (2016). Rok 2017 přinesl Nibalimu stříbrnou medaili v závodě Vuelta a Espaňa a bronz na Giro d’Italia. O dva roky později se ze stříbrné medaile radoval opět v závodě Giro d’Italia.
Od roku 2020 Nibali závodí v týmu Trek-Segafredo.Kdo je Vincenzo Nibali? Životopis Vincenzo Nibali, osobnosti, slavný člověk z kategorie sport

Základní údaje o osobě Vincenzo Nibali

Národnost: italská
Datum narození: 14. 11. 1984
Místo narození: Messina, Itálie

Velmi by nás potěšilo, pakliže byste sdíleli text Vincenzo Nibali s vašimi známými a kamarády prostřednictvím sociálních sítích Facebook, Pinterest, Reddit nebo Twitter.

  Sdílet na Twitteru      Sdílet na Redditu        Sdílet na Facebooku   Sdílet na Pinterestu  

Znáte termín Afekt? Víte, co je to Borelióza? Vzpomenete si na definici slova Ledová káva? Rozumíte pojmu Sebepoškozování?

Klíčová slova: zajímavosti, místo narození, sport, wikipedie, kde se narodil Vincenzo Nibali?, wiki, biografie, datum narození, kdo je Vincenzo Nibali?, život, lexikon, životopis, kdy se narodil Vincenzo Nibali?, osobnost, osobnosti, informace

Pojem Vincenzo Nibali je v kategorii Sport, ilustrační obrázek

Další informace o pojmu Vincenzo Nibali hledejte v níže uvedených zdrojích

Najít slovo Vincenzo Nibali ve Wikislovníku

Hledejte bez špehování slovo Vincenzo Nibali ve vyhledávači DuckDuckGo

Zkusit najít heslo Vincenzo Nibali ve vyhledávači Qwant

Hledat videa s názvem Vincenzo Nibali na Youtube

Hledat výraz Vincenzo Nibali ve vyhledávači Yandex

Dál můžete zkusit hledat slovo Vincenzo Nibali například v Google obrázcích, ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0, ve vyhledávači Seznam.cz, ve Wikipedii nebo v nabídce zboží na Heureka.cz.

Vybrané odborné pojmy, osobnosti, termíny a slova

Životopis, kdo je Vincenzo Nibali? Stručná biografie

Tyto stránky vám umožnili zjistit Kdo je to Vincenzo Nibali? Kdy se narodil Vincenzo Nibali? Kde se narodil Vincenzo Nibali? Vincenzo Nibali patří do sekce Sport

Uvedený text byl přidán redaktory Superia.cz. Velmi pečlivě jsme procházeli veškeré zveřejněné texty. Přes to vše se může stát, že je zde nesprávná, nepřesná či neaktuální informace. Informace nemohou být pravidelně updatovány, proto mohou být zastaralé, neplatné, neaktuální či nepřesné. Doporučujeme taktéž hledat informace osobnost, osobu, člověka Vincenzo Nibali dejme tomu v české Wikipedii, kde můžete najít mnohem podrobnější text, resp. životopis. Jména některých osobností se shodují s jinými žijícími i nežijícími a to napříč obory. Hledejte proto osobnost Vincenzo Nibali i v jiné kategorii než je sport.