Kdo je to?
Kdo je Karel Císař? Životopis Karel Císař, osobnosti, slavný člověk z kategorie filozofie

Karel Císař

Kdo je Karel Císař? Životopis, informace, biografie, filozofie

Karel Císař je český filozof a teoretik umění.
Vystudoval filozofii na Univerzitě Karlově, studoval též na univerzitě v Ženevě, dosáhl titulu Ph.D. V roce 2022 byl jmenován profesorem a stal se tak prvním českým profesorem se specializací na Teorii a dějiny moderního a současného umění. Císař během své kariéry spolupracoval například s Akademií věd, s VŠUP nebo s UMPRUM.
Císař se věnuje filozofii a estetice, zaměřuje se na moderní umění a fotografii. Publikuje řadu článků v odborných časopisech, přispívá do vědeckých sborníků, účastní se domácích i mezinárodních konferencí.
Jeho známé dílo je oceňovaná Abeceda věcí - Poznámky k modernímu a současnému umění z roku 2014. Dílo je věnováno domácí umělecké scéně 20. století a přichází s novými poznatky a v některých případech přehodnocujícími pohledy. Za tuto rozsáhlou studii byl Císař nominován na cenu F.X. Šaldy.Kdo je Karel Císař? Životopis Karel Císař, osobnosti, slavný člověk z kategorie filozofie

Základní údaje o osobě Karel Císař

Národnost: česká

Zaujala vás biografie osobnosti Karel Císař? Potom se podělte s kamarády na svých sociální sítě (Facebook, Twitter, Instagram, Pinterest)..

 Sdílet na Pinterestu     Sdílet na Twitteru      Sdílet na Redditu        Sdílet na Facebooku 

Pamatujete si definici pojmu Próza? Znáte termín Ampér? Znáte termín Creme fraiche? Víte, co je to Apostrofa?

Klíčová slova: wiki, wikipedie, filozofie, zajímavosti, Karel Císař, životopis, lexikon, Karel Císař, kdo je Karel Císař?, biografie, život, národnost, osobnost, informace, osobnosti, filozofie

Pojem Karel Císař je v kategorii Filozofie, ilustrační obrázek

Hledejte pojem Karel Císař v následujících vyhledávačích

Najít pojem Karel Císař na Google obrázcích

Hledat slovo Karel Císař v ekologickém vyhledávači Ecosia.org

Vyhledat slovo Karel Císař ve vyhledávači Yandex

Najít slovo Karel Císař ve vyhledávači Yahoo

Najít výraz Karel Císař ve fulltextu Seznam.cz

Dál můžete zkusit hledat slovo Karel Císař například ve Wikislovníku, v Google překladači, v obrázcích, videích a zvucích z projektu Wikimedia Commons, v Seznam.cz slovníku cizích slov nebo v ABC slovníku cizích slov a synonym.

Výběr náhodných osobností, odborných termínů, pojmů a hesel

Stručná biografie, resp. životopis osoby Karel Císař

Právě jste se dozvěděli odpověď na otázku Kdo je to Karel Císař? Karel Císař se nachází v sekci Filozofie

Napsáno redaktory Superia.cz. Neručíme za pravdivost, aktuálnost a přesnost informací uvedených na těchto internetových stránkách. Informace v textu mohou být zastaralé. Stránky jsou aktualizovány nepravidelně dle možností. Pokuste se též vyhledat informace osobnost, osobu, člověka Karel Císař dejme tomu třeba na stránkách Wikipedie, kde můžete najít mnohem podrobnější text, resp. životopis. Jména některých osobností se shodují s jinými žijícími i nežijícími a to napříč obory. Hledejte proto osobnost Karel Císař i v jiné kategorii než je filozofie.