Kdo je to?
Kdo je Vlastimil Harapes? Životopis Vlastimil Harapes, osobnosti, slavný člověk z kategorie herectví

Vlastimil Harapes

Kdo je Vlastimil Harapes? Životopis, zajímavosti, informace, biografie, herectví

Vlastimil Harapes je český filmový herec, tanečník, režisér, choreograf, pedagog baletu a tance, baletní sólista Národního divadla v Praze. Harapes se narodil v Chomutově. Od dětství hrál v ochotnickém spolku, který vedl jeho otec a jeho matka. Poprvé se objevil ve hře Východní vítr, když mu bylo pouhých pět let. Po základní škole se dostal na Státní konzervatoř, kterou dokončil roku 1965. O šest let později v roce 1971 se dostal do baletního souboru v Národním divadle v Praze, kde působí dodnes. Stal se také baletním sólistou. Harapes účinkoval v padesáti tanečních představeních. Později studoval v Petrohradě v Malém akademickém divadle. Během let 1977-83 hostoval také v Rumunsku, Španělsku, Rakousku a Maďarsku. V Německu často hostoval v Düsseldorfu v baletech Bajadéra, Labutí jezero nebo Šípková Růženka. Po hostování ve světě se vrátil do Národního divadla roku 1989, kde působil jako baletní choreograf. Hostuje také v Liberci v Divadle F. X. Šaldy.
Harapes si zahrál také ve filmu. Debutoval ve snímku Starci na chmelu (1964). Objevil se ještě ve známých filmech Markéta Lazarová (1967), Královský omyl (1968), Jak vytrhnout velrybě stoličku (1977), Jak dostat tatínka do polepšovny (1978), Faunovo velmi pozdní odpoledne (1983), Jak se krotí krokodýli (2006) nebo Dědictví anebo Kurvaseneříká (2014).
Za svou taneční kariéru obdržel titul Zasloužilý umělec (1976), ocenění Zasloužilý člen Národního divadla (1980), titul Národní umělec (1989) a Cenu Thálie za celoživotní mistrovství v baletu (2011).Kdo je Vlastimil Harapes? Životopis Vlastimil Harapes, osobnosti, slavný člověk z kategorie herectví

Základní údaje o osobě Vlastimil Harapes

Národnost: česká
Datum narození: 24. 7. 1946
Místo narození: Chomutov, Československo

Velmi by nás potěšilo, pakliže byste sdíleli text Vlastimil Harapes s rodinou a kamarády na vašich účtech sociálních sítích jako je Pinterest, Reddit, Facebook anebo Twitter.

 Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu        Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    

Vzpomenete si na definici slova Workout? Víte co je Mez? Vzpomněli byste si co znamená slovo Promoce? Vzpomněli byste si co označuje výraz Prednison?

Klíčová slova: popis, herectví, život, životopis, zajímavosti, kdo je Vlastimil Harapes?, datum narození, Vlastimil Harapes, herectví, osobnost, kde se narodil Vlastimil Harapes?, narození, národnost, biografie, kdy se narodil Vlastimil Harapes?, místo narození

Pojem Vlastimil Harapes je v kategorii Herectví, ilustrační obrázek

Pro další informace o termínu Vlastimil Harapes zkuste tyto odkazy

Zkusit najít heslo Vlastimil Harapes v ekologickém vyhledávači Ecosia.org

Hledejte bez špehování slovo Vlastimil Harapes ve vyhledávači DuckDuckGo

Vyhledat termín Vlastimil Harapes ve vyhledávači Qwant

Hledat videa s názvem Vlastimil Harapes na Youtube

Vyhledat termín Vlastimil Harapes ve vyhledávači Yahoo

Dál můžete zkusit hledat slovo Vlastimil Harapes například ve videích na Youtube, v Lingea slovnících, v metavyhledávači Info.com, v Microsoft Bing nebo v projektu slovnik.cz.

Další vybraná hesla, osobnosti, odborné termíny a pojmy

Stručná biografie, resp. životopis osoby Vlastimil Harapes

Na stránce jste se mohli dozvědět: Kdo je to Vlastimil Harapes? Kdy se narodil Vlastimil Harapes? Kde se narodil Vlastimil Harapes? Vlastimil Harapes je v kategorii Herectví

Text byl sepsán pro server Superia.cz. Provozovatel neručí za správnost či přesnost obsahu webových stránek. Litujem, že není v našich silách provádět pravidelně aktualizace všech textů. Aktuální informace lze většinou nalézt osobnost, osobu, člověka Vlastimil Harapes dejme tomu třeba v projektu Wikipedia, kde můžete najít mnohem podrobnější text, resp. životopis. Jména některých osobností se shodují s jinými žijícími i nežijícími a to napříč obory. Hledejte proto osobnost Vlastimil Harapes i v jiné kategorii než je herectví.