Kdo je to?
Kdo je Vlastimil Harapes? Životopis Vlastimil Harapes, osobnosti, slavný člověk z kategorie herectví

Kdo je Vlastimil Harapes?

Kdo je Vlastimil Harapes? Životopis, informace, biografie, herectví

Vlastimil Harapes je český filmový herec, tanečník, režisér, choreograf, pedagog baletu a tance, baletní sólista Národního divadla v Praze. Harapes se narodil v Chomutově. Od dětství hrál v ochotnickém spolku, který vedl jeho otec a jeho matka. Poprvé se objevil ve hře Východní vítr, když mu bylo pouhých pět let. Po základní škole se dostal na Státní konzervatoř, kterou dokončil roku 1965. O šest let později v roce 1971 se dostal do baletního souboru v Národním divadle v Praze, kde působí dodnes. Stal se také baletním sólistou. Harapes účinkoval v padesáti tanečních představeních. Později studoval v Petrohradě v Malém akademickém divadle. Během let 1977-83 hostoval také v Rumunsku, Španělsku, Rakousku a Maďarsku. V Německu často hostoval v Düsseldorfu v baletech Bajadéra, Labutí jezero nebo Šípková Růženka. Po hostování ve světě se vrátil do Národního divadla roku 1989, kde působil jako baletní choreograf. Hostuje také v Liberci v Divadle F. X. Šaldy.
Harapes si zahrál také ve filmu. Debutoval ve snímku Starci na chmelu (1964). Objevil se ještě ve známých filmech Markéta Lazarová (1967), Královský omyl (1968), Jak vytrhnout velrybě stoličku (1977), Jak dostat tatínka do polepšovny (1978), Faunovo velmi pozdní odpoledne (1983), Jak se krotí krokodýli (2006) nebo Dědictví anebo Kurvaseneříká (2014).
Za svou taneční kariéru obdržel titul Zasloužilý umělec (1976), ocenění Zasloužilý člen Národního divadla (1980), titul Národní umělec (1989) a Cenu Thálie za celoživotní mistrovství v baletu (2011).Kdo je Vlastimil Harapes? Životopis Vlastimil Harapes, osobnosti, slavný člověk z kategorie herectví

Hlavní informace o osobě Vlastimil Harapes

Národnost: česká
Datum narození: 24. 7. 1946
Místo narození: Chomutov, Československo

Budeme rádi, pokud budete tuto stručnou biografii s osobou Vlastimil Harapes sdílet se známými prostřednictvím sociálních sítích Facebook, Pinterest, Reddit nebo Twitter.

 Sdílet na Facebooku   Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu         Sdílet na Twitteru    

Vzpomenete si na definici slova Potenciální? Vzpomněli byste si na význam slova HbbTV? Vzpomněli byste si co znamená slovo Absces? Znáte definici termínu Černá stavba?

Klíčová slova: osobnost, biografie, lexikon, život, kdo je Vlastimil Harapes?, zajímavosti, herectví, Vlastimil Harapes, kde se narodil Vlastimil Harapes?, životopis, národnost, kdy se narodil Vlastimil Harapes?, informace, narození, popis, vysvětlení

Pojem Vlastimil Harapes je v kategorii Herectví, ilustrační obrázek

Odkazy na jiné weby a vyhledávače

Hledat pojem Vlastimil Harapes na Google obrázcích

Hledat videa s názvem Vlastimil Harapes na Youtube

Vyhledat termín Vlastimil Harapes ve vyhledávači Yahoo

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Vlastimil Harapes ve Wikimedia Commons

Najít výraz Vlastimil Harapes ve Wikipedii

Dál můžete zkusit hledat slovo Vlastimil Harapes například ve vyhledávači Seznam.cz, ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0, ve Wikislovníku, v Microsoft Bing nebo v projektu slovnik.cz.

Tipy na další významy slov, osobnosti, pojmy a termíny

Biografie, životopis, kdo je to Vlastimil Harapes?

Tyto webové stránky vám přinesly odpověď na otázku Kdo je to Vlastimil Harapes? Kdy se narodil Vlastimil Harapes? Kde se narodil Vlastimil Harapes? Vlastimil Harapes je v kategorii Herectví

Text vytvořen redaktory Superia.cz. Neručíme za eventuální chyby v textech. Chápejte, že nemáme prostředky na pravidelnou aktualizaci. Zkuste hledat osobnost, osobu, člověka Vlastimil Harapes dejme tomu například v projektu Wikipedie, kde můžete najít nejspíše delší a podrobnější text, resp. životopis. Jména některých osobností se shodují s jinými žijícími i nežijícími a to napříč obory. Hledejte proto osobnost Vlastimil Harapes i v jiné kategorii než je herectví.