Kdo je to?
Kdo byl Antonín Běla? Životopis Antonín Běla, osobnosti, slavný člověk z kategorie zločin

Kdo byl Antonín Běla?

Kdo byl Antonín Běla? Životopis, informace, biografie, zločin

Antonín Běla byl romský kriminálník a významná postava českého podsvětí. Vyrůstal v okolí Prahy a brzy se začal dostávat na hranu zákona. Jedním z prvních zločinů bylo přepadení trafiky a ukradení tabáku. Vliv mělo i rodinné zázemí, neboť jeho rodina patřila mezi takzvané světské, tedy mezi lidi, kteří se mohli živit provozováním pouťových atrakcí, přičemž toto prostředí bylo spojené rovněž s nelegální činností. Za komunistického režimu byl podezírán z obchodování s auty a zbraněmi, z ublížení na zdraví, z podílu na vraždě příslušníka Veřejné bezpečnosti Velíška nebo z nedovoleného překročení státních hranic, které režim pečlivě hlídal. Věnoval se prakticky každému druhu zločinu, díky kterému by si mohl vydělat peníze.
K vraždě policisty Velíška mělo dojít, když Běla vyloupil poštu a poté byl pronásledován několika četníky. Nebyl však sám a utíkal se skupinou dalších mužů, takže se nedalo určit, kdo střílel a Běla se jako mnohokrát předtím i potom dokázal vyhnout vězení. Díky rozsáhlé kriminální činnosti byl považován za krále českého podsvětí. Kvůli podvodům s tuzexovými poukázkami byl nakonec zatčen a odsouzen, ale ve vězení se jeho autorita ještě zvýšila. Kvůli opakovaným rvačkám a výtržnostem několikrát skončil i na psychiatrii. Ani během vlády komunistů se nebál a dával bohatství okázale najevo, mimo jiné jezdil v autě, které si jinak mohli dovolit jen nejvýše postavení politici.
Po revoluci z roku 1989 si koupil penzion, ve kterém provozoval noční klub. V divokých 90. letech spolupracoval s kontroverzním podnikatelem Františkem Mrázkem nebo s arménskou mafií. V tomto období se podílel na vraždě novináře Václava Dvořáka, kterou si u něj objednal Mrázek kvůli vynášení citlivých informací o podnikání. Pro arménskou mafii zase zajišťoval výpalné nebo obchod s drogami a zbraněmi. Spolupráce s velkými hráči podsvětí se mu zřejmě stala osudnou, neboť byl zabit několika desítkami střel ze samopalu. Pachatele ani objednavatele se však nikdy nepodařilo vypátrat. Podezřelým byl jak Mrázek, tak ruská mafie, která se dostávala do sporů s tou arménskou. Jeho ženou byla Marie Bělová a svého muže celý život obhajovala.Kdo byl Antonín Běla? Životopis Antonín Běla, osobnosti, slavný člověk z kategorie zločin

Základní údaje o osobě Antonín Běla

Národnost: česká
Datum narození: 4. ledna 1944
Místo narození: Plzeň
Datum úmrtí: 14. dubna 1996

Velmi by nás potěšilo, pakliže byste sdíleli text Antonín Běla s vašimi známými a kamarády na sociálních sítích Twitter, Redditu nebo Facebook.

  Sdílet na Twitteru      Sdílet na Redditu        Sdílet na Facebooku   Sdílet na Pinterestu  

Rozumíte pojmu Promlčený dluh? Pamatujete si definici pojmu Preambule? Znáte definici termínu Národ? Vzpomněli byste si co znamená slovo Drahma?

Klíčová slova: narození, wiki, národnost, kdy se narodil Antonín Běla?, osobnosti, národnost, lexikon, zajímavosti, vysvětlení, Antonín Běla, datum narození, kdo to je, datum úmrtí, nežijící, biografie, wikipedie

Pojem Antonín Běla je v kategorii Zločin, ilustrační obrázek

Jiné informační zdroje o frázi Antonín Běla

Zkusit najít slovo Antonín Běla ve vyhledávači Qwant

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Antonín Běla ve Wikimedia Commons

Hledejte bez špehování slovo Antonín Běla ve vyhledávači DuckDuckGo

Najít slovo Antonín Běla na Google obrázcích

Najít termín Antonín Běla v ekologickém vyhledávači Ecosia.org

Dál můžete zkusit hledat slovo Antonín Běla například ve Wikipedii, v Lingea slovnících, ve fulltextu Yahoo.com, v Seznam.cz slovníku cizích slov nebo ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0.

Doporučené pojmy, slova, osobnosti, odborné termíny a výrazy

Stručná biografie, resp. životopis osoby Antonín Běla

Právě jste se dozvěděli odpověď na otázku Kdo byl Antonín Běla? Kdy se narodil Antonín Běla? Kde se narodil Antonín Běla? Kdy zemřel Antonín Běla? Antonín Běla je v sekci Zločin

Text napsán pro Superia.cz. Chyby vyhrazeny. Neručíme za faktickou přednost a aktuálnost informací. Návštěvníci, omluvte nás prosím, že nestíháme pravidelně aktualizovat texty. Můžete též vyzkoušet hledat informace osobnost, osobu, člověka Antonín Běla dejme tomu třeba v české Wikipedii, kde můžete najít mnohem podrobnější text, resp. životopis. Jména některých osobností se shodují s jinými žijícími i nežijícími a to napříč obory. Hledejte proto osobnost Antonín Běla i v jiné kategorii než je zločin.