Kdo je to?
Kdo byl Antonín Běla? Životopis Antonín Běla, osobnosti, slavný člověk z kategorie zločin

Antonín Běla

Kdo byl Antonín Běla? Životopis, zajímavosti, informace, biografie, zločin

Antonín Běla byl romský kriminálník a významná postava českého podsvětí. Vyrůstal v okolí Prahy a brzy se začal dostávat na hranu zákona. Jedním z prvních zločinů bylo přepadení trafiky a ukradení tabáku. Vliv mělo i rodinné zázemí, neboť jeho rodina patřila mezi takzvané světské, tedy mezi lidi, kteří se mohli živit provozováním pouťových atrakcí, přičemž toto prostředí bylo spojené rovněž s nelegální činností. Za komunistického režimu byl podezírán z obchodování s auty a zbraněmi, z ublížení na zdraví, z podílu na vraždě příslušníka Veřejné bezpečnosti Velíška nebo z nedovoleného překročení státních hranic, které režim pečlivě hlídal. Věnoval se prakticky každému druhu zločinu, díky kterému by si mohl vydělat peníze.
K vraždě policisty Velíška mělo dojít, když Běla vyloupil poštu a poté byl pronásledován několika četníky. Nebyl však sám a utíkal se skupinou dalších mužů, takže se nedalo určit, kdo střílel a Běla se jako mnohokrát předtím i potom dokázal vyhnout vězení. Díky rozsáhlé kriminální činnosti byl považován za krále českého podsvětí. Kvůli podvodům s tuzexovými poukázkami byl nakonec zatčen a odsouzen, ale ve vězení se jeho autorita ještě zvýšila. Kvůli opakovaným rvačkám a výtržnostem několikrát skončil i na psychiatrii. Ani během vlády komunistů se nebál a dával bohatství okázale najevo, mimo jiné jezdil v autě, které si jinak mohli dovolit jen nejvýše postavení politici.
Po revoluci z roku 1989 si koupil penzion, ve kterém provozoval noční klub. V divokých 90. letech spolupracoval s kontroverzním podnikatelem Františkem Mrázkem nebo s arménskou mafií. V tomto období se podílel na vraždě novináře Václava Dvořáka, kterou si u něj objednal Mrázek kvůli vynášení citlivých informací o podnikání. Pro arménskou mafii zase zajišťoval výpalné nebo obchod s drogami a zbraněmi. Spolupráce s velkými hráči podsvětí se mu zřejmě stala osudnou, neboť byl zabit několika desítkami střel ze samopalu. Pachatele ani objednavatele se však nikdy nepodařilo vypátrat. Podezřelým byl jak Mrázek, tak ruská mafie, která se dostávala do sporů s tou arménskou. Jeho ženou byla Marie Bělová a svého muže celý život obhajovala.Kdo byl Antonín Běla? Životopis Antonín Běla, osobnosti, slavný člověk z kategorie zločin

Základní údaje o osobě Antonín Běla

Národnost: česká
Datum narození: 4. ledna 1944
Místo narození: Plzeň
Datum úmrtí: 14. dubna 1996

Zaujala vás biografie osobnosti Antonín Běla? Potom se podělte s kamarády na Redditu, Facebooku, Pinterestu nebo na jiných tzv. sociálních sítích.

  Sdílet na Twitteru      Sdílet na Facebooku   Sdílet na Redditu        Sdílet na Pinterestu  

Rozumíte pojmu Environmentální výchova? Znáte termín Narozeniny? Znáte definici termínu Bungalov? Víte, co je to Fatalismus?

Klíčová slova: Antonín Běla, lexikon, národnost, osobnosti, kdy se narodil Antonín Běla?, zločin, život, místo narození, zločin, popis, biografie, národnost, Antonín Běla, datum úmrtí, wiki, kdo to je

Pojem Antonín Běla je v kategorii Zločin, ilustrační obrázek

Další informace o pojmu Antonín Běla hledejte v níže uvedených zdrojích

Zkusit najít Antonín Běla ve Wikislovníku

Najít výraz Antonín Běla na Google obrázcích

Hledejte bez špehování slovo Antonín Běla ve vyhledávači DuckDuckGo

Hledat pojem Antonín Běla v ekologickém vyhledávači Ecosia.org

Najít slovo Antonín Běla ve Wikipedii

Dál můžete zkusit hledat slovo Antonín Běla například ve videích na Youtube, ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0, ve ekologickém vyhledávači Ecosia, ve ruském vyhledávači Yandex nebo v Google překladači.

Náhodných výběr osobností, odborných pojmů, termínů a slov

Životopis, kdo je Antonín Běla? Stručná biografie

Tyto stránky vám umožnili zjistit Kdo byl Antonín Běla? Kdy se narodil Antonín Běla? Kde se narodil Antonín Běla? Kdy zemřel Antonín Běla? Antonín Běla patří do sekce Zločin

Napsáno redaktory Superia.cz. Zveřejněné texty nemohou sloužit jako stoprocentní zdroj informací a mohou se v nich objevovat faktické chyby. Informace nemohou být pravidelně updatovány, proto mohou být zastaralé, neplatné, neaktuální či nepřesné. Pokuste se vyhledat informace osobnost, osobu, člověka Antonín Běla třeba na stránkách Wikipedie, kde můžete najít delší text, resp. životopis. Jména některých osobností se shodují s jinými žijícími i nežijícími a to napříč obory. Hledejte proto osobnost Antonín Běla i v jiné kategorii než je zločin.