Kdo je to?
Kdo je to Dějepisář? Vysvětlení, význam, co znamená slovo, termín, pojem Dějepisář? Lidé, Školství

Dějepisář

Jaký je význam slova Dějepisář? Co to znamená?

Dějepisář je pedagog, který ve škole využije předmět dějepis.
Dějepisáři a dějepisářky jsou učitelé, kteří vyučují humanitní obor dějepis (též historii).
Jejich úkolem je předat žákům a studentům komplexní přehled dějin světa a člověka. Výuka dějepisu u nás se zaměřuje na široké časové období od nejstarších dějin až po ty nejmodernější a věnuje se dějinám celého světa, se zvláštním zaměřením na ty české. Studenti by měli na konci svého studia znát například důležité milníky českých dějin, znaky jednotlivých historických epoch, časové zařazení významných osobností minulosti, zařazení zlomových událostí do historického kontextu apod.
Dějepis se u nás vyučuje jak na základních školách, tak na těch středních a na gymnáziích. Na některých školách, především na gymnáziích, může být dějepis i maturitním předmětem.
Učitelé a učitelky dějepisu musí mít vysokoškolské vzdělání, a to buď přímo pedagogické se zaměřením na dějepis, nebo obor historie s doplněným pedagogickým základem.Kdo je to Dějepisář? Vysvětlení, význam, co znamená slovo, termín, pojem Dějepisář? Lidé, Školství

Tento krátký text můžete velmi snadno sdílet s jinými lidmina sociálních sítích Twitter, Redditu nebo Facebook.

  Sdílet na Twitteru      Sdílet na Redditu        Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Facebooku 

Vzpomenete si na definici slova Babí léto? Víte, co je to Loajalita? Vzpomněli byste si co znamená slovo Klášter? Rozumíte pojmu Word?

Klíčová slova: co znamená, synonymum, popis, wikipedie, přesný význam, přesný výraz, vysvětlení, slovo, význam slova, původ slova, heslo, formulace, termín, Dějepisář, Školství, etymologie

Pojem Dějepisář je v kategorii Školství, ilustrační obrázek

Jiné informační zdroje o frázi Dějepisář

Vyhledat pojem Dějepisář ve Wikipedii

Hledejte bez špehování slovo Dějepisář ve vyhledávači DuckDuckGo

Najít výraz Dějepisář v ekologickém vyhledávači Ecosia.org

Hledat termín Dějepisář ve Wikislovníku

Najít heslo Dějepisář ve vyhledávači Yahoo

Dál můžete zkusit hledat slovo Dějepisář například v metavyhledávači Info.com, v ABC slovníku cizích slov a synonym, ve fulltextu Google.cz, ve videích na Youtube nebo v Google překladači.

Náhodných výběr z osobností, slov odborných termínů, pojmů a hesel

Vysvětlení významu slova Dějepisář, definice, vysvětlení pojmu

Právě jste se dozvěděli odpověď na otázku Kdo je to Dějepisář? Vysvětlení, co znamená výraz, resp. slovo Dějepisář? Definice pojmu Dějepisář patří do kategorie Školství

Text napsán pro Superia.cz. Všechny údaje jsou bez záruky. V obsahu stránek mohou být pravopisné, faktické chyby i nepřesnosti. Návštěvníci, omluvte nás prosím, že nestíháme pravidelně aktualizovat texty. Zkuste najít informace pojem, slovo, termín, heslo, definici, výraz dejme tomu např. v projektu Wikipedia, kde můžete najít komplexní popis. Jednotlivá slova mohou mít vícero významů vzhledem k tomu, že se používají v rozdílných oborech lidské činnosti. Radíme vám proto hledat slovo Dějepisář i v jiné části webu než je kategorie Školství.