Kdo je to?
Kdo je to Dějepisář? Vysvětlení, význam, co znamená slovo, termín, pojem Dějepisář? Lidé, Školství

Dějepisář

Jaký je význam slova Dějepisář? Co to znamená?

Dějepisář je pedagog, který ve škole využije předmět dějepis.
Dějepisáři a dějepisářky jsou učitelé, kteří vyučují humanitní obor dějepis (též historii).
Jejich úkolem je předat žákům a studentům komplexní přehled dějin světa a člověka. Výuka dějepisu u nás se zaměřuje na široké časové období od nejstarších dějin až po ty nejmodernější a věnuje se dějinám celého světa, se zvláštním zaměřením na ty české. Studenti by měli na konci svého studia znát například důležité milníky českých dějin, znaky jednotlivých historických epoch, časové zařazení významných osobností minulosti, zařazení zlomových událostí do historického kontextu apod.
Dějepis se u nás vyučuje jak na základních školách, tak na těch středních a na gymnáziích. Na některých školách, především na gymnáziích, může být dějepis i maturitním předmětem.
Učitelé a učitelky dějepisu musí mít vysokoškolské vzdělání, a to buď přímo pedagogické se zaměřením na dějepis, nebo obor historie s doplněným pedagogickým základem.Kdo je to Dějepisář? Vysvětlení, význam, co znamená slovo, termín, pojem Dějepisář? Lidé, Školství

Potěší nás, pokud budete sdílet tuto odpověď na otázku kdo je to Dějepisář? s vašimi kamarády na veřejných sociálních sítích (Facebook, Pinterest, Reddit či Twitter).

 Sdílet na Redditu         Sdílet na Twitteru      Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Facebooku 

Vzpomenete si na definici slova Salajka? Pamatujete si definici pojmu Novičok? Vzpomněli byste si co znamená slovo Revma? Vzpomněli byste si co znamená slovo Traktát?

Klíčová slova: Školství, význam, původ slova, termín, synonymum, přesný výraz, informace, etymologie, popis, význam slova, pojem, co znamená, odborný výraz, vysvětlení, definice, lexikon

Pojem Dějepisář je v kategorii Školství, ilustrační obrázek

Zkuste zjistit více informací o slovu Dějepisář v následujících zdrojích

Zkusit najít termín Dějepisář ve vyhledávači Yahoo

Hledat pojem Dějepisář ve fulltextu vyhledávače Info.com

Hledat slovo Dějepisář ve fulltextu Seznam.cz

Najít termín Dějepisář ve Wikislovníku

Zkusit najít výraz Dějepisář na Google obrázcích

Dál můžete zkusit hledat slovo Dějepisář například ve videích na Youtube, v nabídce zboží na Heureka.cz, v Google obrázcích, ve ruském vyhledávači Yandex nebo v Lingea slovnících.

Výběr z náhodných odborných pojmů, osobností, hesel, termínů

Co znamená Dějepisář? Definice pojmu, význam a vysvětlení slova

Právě jste se dozvěděli odpověď na otázku Kdo je to Dějepisář? Vysvětlení, co znamená výraz, resp. slovo Dějepisář? Definice pojmu Dějepisář je v sekci Školství

Kategorie Školství, třída plná studentů, dějepisář, ilustrační obrázek

Text vytvořen redaktory Superia.cz. Všechny údaje jsou bez záruky. V obsahu stránek mohou být pravopisné, faktické chyby i nepřesnosti. Bohužel, častá aktualizace není v našich silách. Doporučujeme vyhledat informace pojem, slovo, termín, definici dejme tomu například v otevřené encyklopedii Wikipedia, kde můžete najít rozsáhlejší popis. Berte prosím v úvahu, že pojmy mohou mít víc definic podle toho o jaký obor se jedná. Vyzkoušet tak můžete i příslušná homonyma a synonyma v jiných sekcích než Školství.