Kdo je to?
Kdo je Annie Lennox? Životopis Annie Lennox, osobnosti, slavná žena z kategorie hudba

Kdo je Annie Lennox?

Kdo je Annie Lennox? Životopis, informace, biografie, hudba

Ann Annie Lennox je známá skotská zpěvačka a filantropka. Narodila se ve skotském městě Aberdeen. V 70. letech se Annie Lennox dostala na Royal Academy of Music v Londýně, kde tři roky studovala flétnu a piano. Na flétnu hrála v kapele Dragon’s Playground (1976). Poté působila v letech 1977-1980 jako hlavní zpěvačka v kapele The Tourists. Následně začala spolupracovat s Davem Stewartem, se kterým založili duo Eurythmics, které Lennox nejvíce proslavilo. V Eurythmics hrála deset let, během kterých spolu vydali sedm studiových desek. První deska In the Garden vyšla roku 1980. Následovalo album Sweet Dreams (Are Made of This) se stejnojmenným hitem (1983). Jejich předposlední společné album We Too Are One vydali roku 1990. Během 90. let se sešli ještě jednou a vydali spolu poslední desku Peace (1999).
Poté se Lennox začala věnovat sólové dráze, během níž nahrála celkem 6 studiových desek. Debutová deska Diva (1992), následovala Medusa (1995), Bare (2003), Songs of Mass Destruction (2007), A Christmas Cornucopia (2010) a Nostalgia (2014). Naposledy vydala EP s názvem Lepidoptera (2019).
Během své kariéry obdržela osm cen BRIT Awards (nikdo v historii této ankety nezískal více), čtyři ceny Grammy, cenu MTV Video Music Awards. Vyhrála také Zlatý Glóbus a Oscara za skladbu Into the West (soundtrack k filmu Pán Prstenů: Návrat Krále).
Angažuje se v boji proti viru HIV v Africe. Za pomoc v humanitárních činnostech obdržela od královny Alžběty II Řád britského impéria (OBE). Časopisem Rolling Stone byla Lennox zařazena mezi 100 nejlepších zpěváků v historii. Celosvětově se ji podařilo prodat kolem 80 miliónů desek.Kdo je Annie Lennox? Životopis Annie Lennox, osobnosti, slavná žena z kategorie hudba

Základní údaje o osobě Annie Lennox

Národnost: skotská
Datum narození: 25. 12. 1954
Místo narození: Aberdeen, Skotsko

Velmi by nás potěšilo, pakliže byste sdíleli text Annie Lennox s jinými lidmi na webových službách typu Pinterest, Facebook, Twitter nebo Reddit.

  Sdílet na Twitteru      Sdílet na Facebooku   Sdílet na Redditu        Sdílet na Pinterestu  

Vzpomněli byste si co označuje výraz NVIDIA? Víte, co je to Maloobchod? Znáte pojem Fyzioterapie? Rozumíte pojmu Hrubá chyba?

Klíčová slova: Annie Lennox, datum narození, wiki, vysvětlení, kde se narodila Annie Lennox?, biografie, zajímavosti, kdo je Annie Lennox?, informace, hudba, hudba, život, Annie Lennox, popis, životopis, narození

Pojem Annie Lennox je v kategorii Hudba, ilustrační obrázek

Odkazy na jiné weby

Zkusit najít Annie Lennox v ekologickém vyhledávači Ecosia.org

Vyhledat pojem Annie Lennox ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Hledejte bez špehování slovo Annie Lennox ve vyhledávači DuckDuckGo

Hledat výraz Annie Lennox na Google.cz

Hledat frázi Annie Lennox ve vyhledávači Qwant

Dál můžete zkusit hledat slovo Annie Lennox například v Seznam.cz slovníku cizích slov, v projektu slovnik.cz, ve videích na Youtube, v obrázcích, videích a zvucích z projektu Wikimedia Commons nebo ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0.

Náhodných výběr osobností, odborných termínů, pojmů a hesel

Stručná biografie, resp. životopis osoby Annie Lennox

Právě jste se dozvěděli odpověď na otázku Kdo je to Annie Lennox? Kdy se narodila Annie Lennox? Kde se narodila Annie Lennox? Annie Lennox je v kategorii Hudba

Napsáno redaktory Superia.cz. Chyby vyhrazeny. Pochopte prosím, že nemáme prostředky na častou aktualizaci všech textů. Pokuste se také najít informace osobnost, osobu, člověka Annie Lennox řekněme například v projektu Wikipedia, kde můžete najít podrobný popis, resp. životopis. Jména některých osobností se shodují s jinými žijícími i nežijícími a to napříč obory. Hledejte proto osobnost Annie Lennox i v jiné kategorii než je hudba.