Kdo je to?
Kdo je Annie Lennox? Životopis Annie Lennox, osobnosti, slavná žena z kategorie hudba

Kdo je Annie Lennox?

Kdo je Annie Lennox? Životopis, informace, biografie, hudba

Ann Annie Lennox je známá skotská zpěvačka a filantropka. Narodila se ve skotském městě Aberdeen. V 70. letech se Annie Lennox dostala na Royal Academy of Music v Londýně, kde tři roky studovala flétnu a piano. Na flétnu hrála v kapele Dragon’s Playground (1976). Poté působila v letech 1977-1980 jako hlavní zpěvačka v kapele The Tourists. Následně začala spolupracovat s Davem Stewartem, se kterým založili duo Eurythmics, které Lennox nejvíce proslavilo. V Eurythmics hrála deset let, během kterých spolu vydali sedm studiových desek. První deska In the Garden vyšla roku 1980. Následovalo album Sweet Dreams (Are Made of This) se stejnojmenným hitem (1983). Jejich předposlední společné album We Too Are One vydali roku 1990. Během 90. let se sešli ještě jednou a vydali spolu poslední desku Peace (1999).
Poté se Lennox začala věnovat sólové dráze, během níž nahrála celkem 6 studiových desek. Debutová deska Diva (1992), následovala Medusa (1995), Bare (2003), Songs of Mass Destruction (2007), A Christmas Cornucopia (2010) a Nostalgia (2014). Naposledy vydala EP s názvem Lepidoptera (2019).
Během své kariéry obdržela osm cen BRIT Awards (nikdo v historii této ankety nezískal více), čtyři ceny Grammy, cenu MTV Video Music Awards. Vyhrála také Zlatý Glóbus a Oscara za skladbu Into the West (soundtrack k filmu Pán Prstenů: Návrat Krále).
Angažuje se v boji proti viru HIV v Africe. Za pomoc v humanitárních činnostech obdržela od královny Alžběty II Řád britského impéria (OBE). Časopisem Rolling Stone byla Lennox zařazena mezi 100 nejlepších zpěváků v historii. Celosvětově se ji podařilo prodat kolem 80 miliónů desek.Kdo je Annie Lennox? Životopis Annie Lennox, osobnosti, slavná žena z kategorie hudba

Základní informace o osobě Annie Lennox

Národnost: skotská
Datum narození: 25. 12. 1954
Místo narození: Aberdeen, Skotsko

Líbí se stručný životopis s osobou Annie Lennox? Pak se podělte s blízkými prostřednictvím níže uvedených buttonků na sociálních sítích Facebook, Reddit, Pinterest nebo Twitter.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru      Sdílet na Redditu        Sdílet na Pinterestu  

Vzpomněli byste si co označuje výraz NVIDIA? Vzpomněli byste si co znamená slovo Nebe? Znáte pojem DND? Víte co je Paintball?

Klíčová slova: životopis, hudba, osobnosti, kde se narodila Annie Lennox?, kdy se narodila Annie Lennox?, vysvětlení, místo narození, lexikon, kdo je Annie Lennox?, národnost, narození, Annie Lennox, popis, wikipedie, biografie, datum narození

Pojem Annie Lennox je v kategorii Hudba, ilustrační obrázek

Jiné doporučené zdroje informací

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Annie Lennox ve Wikimedia Commons

Hledat heslo Annie Lennox ve fulltextu Seznam.cz

Najít heslo Annie Lennox na Google.cz

Hledejte bez špehování slovo Annie Lennox ve vyhledávači DuckDuckGo

Dál můžete zkusit hledat slovo Annie Lennox například v Seznam.cz slovníku cizích slov, v Lingea slovnících, ve ruském vyhledávači Yandex, ve Wikipedii nebo v Google překladači.

Náhodných výběr osobností, odborných pojmů, termínů a slov

Životopis, kdo je Annie Lennox? Stručná biografie

Text na tomto webu vám dal odpověď na otázku Kdo je to Annie Lennox? Kdy se narodila Annie Lennox? Kde se narodila Annie Lennox? Annie Lennox se nachází v kategorii Hudba

Text byl sepsán pro server Superia.cz. Možnost chyb vyhrazena. Nemůžeme pravidelně aktualizovat všechny texty. Vyzkoušejte nalézt osobnost, osobu, člověka Annie Lennox dejme tomu například v internetové encyklopedii Wikipedia, kde naleznete podrobnější popis, resp. životopis. Jména některých osobností se shodují s jinými žijícími i nežijícími a to napříč obory. Hledejte proto osobnost Annie Lennox i v jiné kategorii než je hudba.