Kdo je to?
Kdo je Annie Lennox? Životopis Annie Lennox, osobnosti, slavná žena z kategorie hudba

Kdo je Annie Lennox?

Kdo je Annie Lennox? Životopis, informace, biografie, hudba

Ann Annie Lennox je známá skotská zpěvačka a filantropka. Narodila se ve skotském městě Aberdeen. V 70. letech se Annie Lennox dostala na Royal Academy of Music v Londýně, kde tři roky studovala flétnu a piano. Na flétnu hrála v kapele Dragon’s Playground (1976). Poté působila v letech 1977-1980 jako hlavní zpěvačka v kapele The Tourists. Následně začala spolupracovat s Davem Stewartem, se kterým založili duo Eurythmics, které Lennox nejvíce proslavilo. V Eurythmics hrála deset let, během kterých spolu vydali sedm studiových desek. První deska In the Garden vyšla roku 1980. Následovalo album Sweet Dreams (Are Made of This) se stejnojmenným hitem (1983). Jejich předposlední společné album We Too Are One vydali roku 1990. Během 90. let se sešli ještě jednou a vydali spolu poslední desku Peace (1999).
Poté se Lennox začala věnovat sólové dráze, během níž nahrála celkem 6 studiových desek. Debutová deska Diva (1992), následovala Medusa (1995), Bare (2003), Songs of Mass Destruction (2007), A Christmas Cornucopia (2010) a Nostalgia (2014). Naposledy vydala EP s názvem Lepidoptera (2019).
Během své kariéry obdržela osm cen BRIT Awards (nikdo v historii této ankety nezískal více), čtyři ceny Grammy, cenu MTV Video Music Awards. Vyhrála také Zlatý Glóbus a Oscara za skladbu Into the West (soundtrack k filmu Pán Prstenů: Návrat Krále).
Angažuje se v boji proti viru HIV v Africe. Za pomoc v humanitárních činnostech obdržela od královny Alžběty II Řád britského impéria (OBE). Časopisem Rolling Stone byla Lennox zařazena mezi 100 nejlepších zpěváků v historii. Celosvětově se ji podařilo prodat kolem 80 miliónů desek.Kdo je Annie Lennox? Životopis Annie Lennox, osobnosti, slavná žena z kategorie hudba

Základní údaje o osobě Annie Lennox

Národnost: skotská
Datum narození: 25. 12. 1954
Místo narození: Aberdeen, Skotsko

Velmi by nás potěšilo, pakliže byste sdíleli text Annie Lennox s partnery, kolegy a kamarády na Pinterestu, Facebooku nebo Twitteru.

 Sdílet na Redditu         Sdílet na Twitteru      Sdílet na Facebooku   Sdílet na Pinterestu  

Vzpomněli byste si co označuje výraz NVIDIA? Vzpomněli byste si co označuje výraz Manýrismus? Znáte pojem Dialektika? Znáte termín Překotný porod?

Klíčová slova: lexikon, datum narození, místo narození, národnost, osobnosti, zajímavosti, popis, osobnost, kdy se narodila Annie Lennox?, hudba, Annie Lennox, vysvětlení, hudba, wiki, život, informace

Pojem Annie Lennox je v kategorii Hudba, ilustrační obrázek

Další informace o pojmu Annie Lennox hledejte v níže uvedených zdrojích

Najít výraz Annie Lennox ve vyhledávači Yahoo

Hledat pojem Annie Lennox ve Wikipedii

Zkusit najít heslo Annie Lennox ve fulltextu Seznam.cz

Vyhledat pojem Annie Lennox ve fulltextu vyhledávače Info.com

Zkusit najít termín Annie Lennox na Google obrázcích

Dál můžete zkusit hledat slovo Annie Lennox například v Microsoft Bing, v Lingea slovnících, ve ekologickém vyhledávači Ecosia, ve ruském vyhledávači Yandex nebo v Google překladači.

Náhodná hesla, významy slov, odborné termíny, výrazy, pojmy, osobnosti

Životopis, kdo je Annie Lennox? Stručná biografie

Tyto stránky vám umožnili zjistit Kdo je to Annie Lennox? Kdy se narodila Annie Lennox? Kde se narodila Annie Lennox? Annie Lennox patří do sekce Hudba

Sepsáno redaktory Superia.cz. Neručíme za pravdivost poskytovaných informací.Bohužel, častá aktualizace není v našich silách. Doporučujeme zkusit nalézt informace osobnost, osobu, člověka Annie Lennox dejme tomu například v projektu Wikipedia, kde můžete najít komplexní popis, resp. životopis. Jména některých osobností se shodují s jinými žijícími i nežijícími a to napříč obory. Hledejte proto osobnost Annie Lennox i v jiné kategorii než je hudba.