Kdo je to?
Kdo je Ice Cube? Životopis Ice Cube, osobnosti, slavný člověk z kategorie hudba

Ice Cube

Kdo je Ice Cube? Životopis, zajímavosti, informace, biografie, hudba

Ice Cube, vlastním jménem O’Shea Jackson, je americký rapper, filmový a televizní herec, producent a scenárista. Narodil se 15. června 1969 v Los Angeles v Kalifornii do rodiny zdravotní sestry a správce na univerzitě.
Vyrůstal v čtvrti South Central v Los Angeles, kde se potkal s dalšími významnými rapery, jako např. Dr. Dre a Eazy-E, s nimiž později spolupracoval ve skupině N.W.A.
Vzdělání získal na prestižní střední škole William Howard Taft High School, kde projevoval svůj talent v psaní textů a rapování. Během studií se začal více zajímat o hip-hopovou kulturu a rozhodl se věnovat hudbě profesionálně.
Roku 1984 založil skupinu C. I. A. (Cru’ in Action!), která se však později rozpadla. Profesionální kariéru Ice Cube započal v roce 1986, kdy se stal členem rapové skupiny N.W.A. (Niggaz Wit Attitudes). Společně s rapery Dr. Dre a Eazy-E nahráli album Straight Outta Compton (1988), které se stalo milníkem v dějinách rapové hudby. Ice Cube přispěl k textům písní, které reflektovaly život v chudinských čtvrtích a upozorňovaly na sociální nerovnosti.
V roce 1989 Ice Cube opustil skupinu N.W.A. a vydal se na sólovou dráhu. Od té doby vydal deset studiových alb (z toho 5 alb získalo platinovou desku), mezi které patří AmeriKKKa’s Most Wanted (1990), Death Certificate (1991), The Predator (1992), Lethal Injection (1993), War and Peace, Vol. 1 (1998) a další. Jeho texty byly často politicky angažované a zobrazovaly realitu života ve čtvrti, což ho řadí mezi významné hlasatele hip-hopové kultury. Některé jeho písně byly v rádiích zakázány. Mezi jeho nejslavnější písně patří It Was a Good Day, Check Yo Self, Gangsta Rap Made Me Do It, You Know How We Do It.
Kromě hudby se Ice Cube etabloval i jako herec. Jeho první významnou rolí byla postava Doughboye ve filmu Chlapci ze sousedství (1991). Následovaly další úspěšné role ve filmech jako Pátek (1995), Anakonda (1997), Barbershop (2002), 21 Jump Street (2012), 22 Jump Street (2014). Zahrál si také v několika epizodách seriálu Are We There Yet?.
Od roku 1992 je ženatý s Kimberley Woodruff, se kterou má celkem čtyři děti – O’Shea jr. (*1991), Darrell (*1992), Deja a Karima (*1994), Shareef (*1995).
Okolo dvaceti let Ice Cube konvertoval k islámu.Kdo je Ice Cube? Životopis Ice Cube, osobnosti, slavný člověk z kategorie hudba

Hlavní data o osobě Ice Cube

Národnost: americká
Datum narození: 15. 6. 1969
Místo narození: Los Angeles, Kalifornie, USA

Sdílejte tuto stránku s osobností Ice Cube se známými na Redditu, Twitteru nebo Facebooku.

 Sdílet na Redditu         Sdílet na Twitteru      Sdílet na Facebooku   Sdílet na Pinterestu  

Vzpomenete si na definici slova Apartheid? Pamatujete si definici pojmu Ricochet? Vzpomněli byste si co znamená slovo IQ? Vzpomněli byste si co znamená slovo Pícnina?

Klíčová slova: kdo je Ice Cube?, Ice Cube, vysvětlení, hudba, životopis, biografie, osobnost, kdy se narodil Ice Cube?, hudba, wikipedie, Ice Cube, lexikon, kde se narodil Ice Cube?, datum narození, osobnosti, popis

Pojem Ice Cube je v kategorii Hudba, ilustrační obrázek

Další informační zdroje o slovu Ice Cube

Zkusit najít frázi Ice Cube ve vyhledávači Yahoo

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Ice Cube ve Wikimedia Commons

Zkusit najít frázi Ice Cube ve vyhledávači Qwant

Najít termín Ice Cube ve vyhledávači Yandex

Vyhledat pojem Ice Cube na Google.cz

Dál můžete zkusit hledat slovo Ice Cube například v evropském vyhledávači Qwant, v Lingea slovnících, ve Wikipedii, ve vyhledávači chránícího soukromí - DuckDuckGo nebo v nabídce zboží na Heureka.cz.

Jaké osobnosti, pojmy, odborné termíny a hesla lidé hledají?

Biografie, životopis, kdo je to Ice Cube?

Nyní již víte Kdo je to Ice Cube? Kdy se narodil Ice Cube? Kde se narodil Ice Cube? Ice Cube je v kategorii Hudba

Text vytvořen redaktory Superia.cz. Pečlivě jsme prošli a zkontrolovali všechny naše texty. Přesto se však může stát, že zde objevíte chybu nebo překlep. Bohužel, naše možnosti updatů článků jsou omezené. Zkuste najít informace osobnost, osobu, člověka Ice Cube kupř. na stránkách projektu Wikipedia, kde naleznete nejspíše mnohem podrobnější text, resp. životopis. Jména některých osobností se shodují s jinými žijícími i nežijícími a to napříč obory. Hledejte proto osobnost Ice Cube i v jiné kategorii než je hudba.