Kdo je to?
Kdo je Jiří Kajínek? Životopis Jiří Kajínek, osobnosti, slavný člověk z kategorie zločin

Kdo je Jiří Kajínek?

Kdo je Jiří Kajínek? Životopis, informace, biografie, zločin

Jiří Kajínek je zločinec, recidivista a nájemný vrah, který se zejména po kontroverzní amnestii v roce 2017 stal mediálně slavným. Problémy se zákony měl od mládí. Na začátku 80. let byl poprvé poslán do vězení za vykrádání chat a domů. Brzy po propuštění byl za krádeže odsouzen znovu, navíc při zatykání napadl policisty a zranil je. V roce 1990 mu byl odpuštěn zbytek trestu a dostal se na svobodu. Na té dlouho nevydržel, neboť ozbrojen přepadl policejní hlídku a ukradl policejní automobil. Za tento čin byl odsouzen k 11 letům vězení. V roce 1993 mu byl trest na několik dní přerušen, ale Kajínek utekl a do vězení se nevrátil.
O několik měsíců později zastřelil podnikatele Štefana Jandu a jeho bodyguarda. Jednalo se o objednávku podnikatele Antonína Vlasáka, který jím byl vydírán kvůli dluhům. Kajínek byl zadržen a poslán do vazby. Z vazební věznice v Českých Budějovicích se mu podařilo utéci, ale po několika hodinách byl dopaden. Kvůli opakovaným pokusům utéci byl převezen do věznice ve Valdicích, která patří k nejlépe střeženým věznicím na našem území. Navzdory vysokému stupni ostrahy utekl i z Valdic, ale jeho nalezení a zadržení bylo opět rychlé.
V roce 1998 byl na základě rozsudku Krajského soudu v Plzni odsouzen k doživotnímu trestu za vraždu a další trestné činy, například za nelegální držení velkého množství zbraní. Soudní proces trval déle než pět let a na konečném verdiktu se podílelo mnoho soudních znalců. Trest si odpykával ve Věznici Mírov, která má speciální oddělení pro doživotně odsouzené a nebezpečné zločince. I přes přísnou ostrahu dokázal v roce 2000 uprchnout a teprve po několika měsících byl dopaden jednotkami Útvaru rychlého nasazení.
Celý průběh odsouzení provázely opakované pochybnosti o spravedlnosti procesu a trestu. Zejména díky útěkům si získal určité sympatie veřejnosti, takže teorie o jeho nevině a o podjatých soudcích postupně sílily. Opakovaně žádal o přezkoumání svého případu, ale neúspěšně. Nečekaný zlom přišel v roce 2017, kdy prezident Miloš Zeman podepsal milost a Kajínek byl propuštěn na svobodu. Rozhodnutí vyvolalo silné ohlasy a je považované za kontroverzní. Nejen kvůli Kajínkově zločinecké minulosti a dvojnásobné vraždě, ale rovněž, proto, že Zeman milost pro Kajínka dříve vyloučil. Po propuštění byl Kajínek velmi populární a často poskytoval rozhovory. V roce 2010 se natočil film Kajínek a o sedm let později vznikl ještě dokumentární seriál Já, Kajínek. Kromě toho Kajínek vydal knihu Můj život bez mříží.Kdo je Jiří Kajínek? Životopis Jiří Kajínek, osobnosti, slavný člověk z kategorie zločin

Hlavní informace o osobě Jiří Kajínek

Národnost: česká
Datum narození: 11. ledna 1961
Místo narození: Prachovice

Budeme rádi, pokud budete tuto stručnou biografii s osobou Jiří Kajínek sdílet s přáteli na Pinterestu, Facebooku, Twitteru, Redditu nebo na zde neuvedených společených sítích.

 Sdílet na Facebooku   Sdílet na Redditu         Sdílet na Twitteru      Sdílet na Pinterestu  

Vzpomněli byste si na význam slova Nuťák? Rozumíte pojmu Dark web? Víte co je Eradikace? Znáte pojem Makroekonomie?

Klíčová slova: Jiří Kajínek, zločin, wiki, zajímavosti, wikipedie, datum narození, život, místo narození, kdo je Jiří Kajínek?, lexikon, kdy se narodil Jiří Kajínek?, národnost, popis, životopis, vysvětlení, narození

Pojem Jiří Kajínek je v kategorii Zločin, ilustrační obrázek

Hledejte v dalších zdrojích

Zkusit najít heslo Jiří Kajínek ve vyhledávači Yandex

Hledat výraz Jiří Kajínek na Google.cz

Hledat videa s názvem Jiří Kajínek na Youtube

Zkusit najít termín Jiří Kajínek ve vyhledávači Yahoo

Zkusit najít pojem Jiří Kajínek ve fulltextu vyhledávače Info.com

Dál můžete zkusit hledat slovo Jiří Kajínek například ve Wikipedii, v Google překladači, v obrázcích, videích a zvucích z projektu Wikimedia Commons, ve vyhledávači chránícího soukromí - DuckDuckGo nebo v projektu slovnik.cz.

Výběr pojmů, slov, hesel, termínů, výrazů, osobností

Životopis, kdo je Jiří Kajínek? Stručná biografie

Nyní už nejspíš víte Kdo je to Jiří Kajínek? Kdy se narodil Jiří Kajínek? Kde se narodil Jiří Kajínek? Jiří Kajínek patří do kategorie Zločin

Výše uvedený text byl napsán redaktorkami Superia.cz. Neručíme za správnost a úplnost informací na Webových stránkách uvedených. Pochopte prosím, že definice nemohou být pravidelně aktualizovány. Zkuste též hledat osobnost, osobu, člověka Jiří Kajínek kupříkladu v otevřené encyklopedii Wikipedia, kde můžete najít o mnoho podrobnější text, resp. životopis. Jména některých osobností se shodují s jinými žijícími i nežijícími a to napříč obory. Hledejte proto osobnost Jiří Kajínek i v jiné kategorii než je zločin.