Kdo je to?
Kdo je Jan Dolanský? Životopis Jan Dolanský, osobnosti, slavný člověk z kategorie herectví

Kdo je Jan Dolanský?

Kdo je Jan Dolanský? Životopis, informace, biografie, herectví

Jan Dolanský je český herec.
Vystudoval Pražskou konzervatoř. Jeho divadlení kariéra zahrnuje několik let strávených na prknech Národního divadla, působení v Divadle Komedie i na dalších pražských scénách (např. Divadlo na Jezerce nebo Divadlo Palace).
V Národním divadle hrál Dolanský třeba v inscenacích Richard III., Tisíc a jedna noc nebo hlavní roli v Kohoutově Malé hudbě moci.
Ve filmu začal sbírat zkušenosti už v 90. letech, zásadní příležitosti však získal až v novém miléniu. Především se jedná o snímek Udělení milosti se zamítá z roku 2002, kde ztvárnil hlavní dramatickou postavu a po uvedení tohoto snímku byl považován za vycházející hvězdu českého filmu. Následovala role v klasické komedii Lakomec (2003) a v oceňovaných Sametových vrazích (2005). V této době už byl uznávaným hercem a čekalo ho široké spektrum filmových rolí. Mluvíme třeba o hlavní roli v pohádce Nejkrásnější hádanka (2008), účinkování v historické detektivce Jménem krále (2009), komediích Babovřesky a Babovřesky 2 (2013, resp. 2014) či role zrádce Štěpána Pálče v historickém opusu Jan Hus (2015).
Nabitý je i seznam seriálových rolí Jana Dolanského. V roce 2009 zaujal v Expozituře. Následovala účinkování v dalších krimi - třeba Atentát (2015, 2016) nebo Rapl (2016). Velmi často se objevuje i v oddechových večerních seriálech: Ohnivý kuře (2017,2018), Krejzovi (2019), Slunečná (2020, 2021), případně v epizodních rolích. V roce 2021 hrál jednu z postav v oceňovaném seriálu ČT Kukačky.
Jeho hlas můžeme občas slýchat i v dabingu a také v upoutávkách na televizi Prima Cool, jejímž se stal hlavním hlasem.Kdo je Jan Dolanský? Životopis Jan Dolanský, osobnosti, slavný člověk z kategorie herectví

Základní informace o osobě Jan Dolanský

Národnost: česká
Datum narození: Hradec Králové
Místo narození: 14. února 1978

Potěší nás, pokud budete sdílet tuto odpověď na otázku kdo je Jan Dolanský? s vašimi přáteli na Pinterestu nebo na Facebooku či Twitteru.

 Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru      Sdílet na Redditu      

Znáte pojem Gurta? Víte, co je to Glykemický index? Pamatujete si definici pojmu Tragédie? Rozumíte pojmu Dogmatismus?

Klíčová slova: narození, herectví, místo narození, popis, wikipedie, datum narození, životopis, národnost, kde se narodil Jan Dolanský?, vysvětlení, Jan Dolanský, informace, biografie, osobnosti, zajímavosti, Jan Dolanský

Pojem Jan Dolanský je v kategorii Herectví, ilustrační obrázek

Odkazy na vyhledávače, online encyklopedie a slovníky

Hledat termín Jan Dolanský ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Zkusit najít termín Jan Dolanský na Google obrázcích

Vyhledat slovo Jan Dolanský ve fulltextu vyhledávače Info.com

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Jan Dolanský ve Wikimedia Commons

Najít pojem Jan Dolanský v ekologickém vyhledávači Ecosia.org

Dál můžete zkusit hledat slovo Jan Dolanský například ve fulltextu Google.cz, v Google překladači, v evropském vyhledávači Qwant, ve fulltextu Yahoo.com nebo v Lingea slovnících.

Doporučené pojmy, slova, osobnosti, odborné termíny a výrazy

Životopis, kdo je Jan Dolanský? Stručná biografie

Text na tomto webu vám dal odpověď na otázku Kdo je to Jan Dolanský? Kdy se narodil Jan Dolanský? Kde se narodil Jan Dolanský? Jan Dolanský je v kategorii Herectví

Výše uvedený text byl napsán redaktorkami Superia.cz. Provozovatel neručí za aktuálnost a úplnost informací. V textech mohou být věcné a technické nepřesnosti a gramatické či typografické chyby. Omluvte nás, že, nestíháme pravidelnou aktualizaci všechny textů. Zkuste též hledat informace osobnost, osobu, člověka Jan Dolanský dejme tomu například v projektu Wikipedia.cz, kde naleznete podrobnější popis, resp. životopis. Jména některých osobností se shodují s jinými žijícími i nežijícími a to napříč obory. Hledejte proto osobnost Jan Dolanský i v jiné kategorii než je herectví.