Kdo je to?
Kdo je to, byl Kurátor? Vysvětlení, význam, co znamená slovo Kurátor? Lidé, profese

Kdo je to Kurátor?

Jaký je význam slova Kurátor? Co to znamená?

Slovo kurátor v obecném významu označuje správce nebo opatrovníka. Nejčastěji se s tímto označením profese setkáme pravděpodobně v oblasti umění. Kurátor je tedy pracovník nějaké galerie nebo muzea, který má v popisu práce péči o umělecké sbírky. To konkrétně znamená pořizování jejich soupisu, dokumentace, popisu, vedení archivu, interpretace děl a jejich výzkum. Do jeho pravomocí také často spadá (spolu)rozhodování o tom, o jaká díla či umělecké předměty bude sbírka obohacena, co lze do sbírkových fondů zakoupit, případně získat jako dar. Muzejní kurátor je tedy specialistou na sbírkové předměty. Měl by o nich mít detailní znalosti a přehled, někdy také publikuje výsledky výzkumu a seznamuje tak s nimi veřejnost.Kdo je to, byl Kurátor? Vysvětlení, význam, co znamená slovo Kurátor? Lidé, profese

Definici slova Kurátor můžete sdílet s přáteli a kamarády na Redditu, Twitteru nebo Facebooku.

 Sdílet na Facebooku   Sdílet na Pinterestu      Sdílet na Redditu       Sdílet na Twitteru  

Víte co je Spam? Pamatujete si definici pojmu Rýže Basmati? Rozumíte pojmu Elektronický podpis? Vzpomněli byste si co znamená slovo DDHM?

Klíčová slova: synonymum, formulace, lexikon, kdo to je, význam slova, slovo, termín, přesný význam, profese, odborný výraz, informace, co je to Kurátor?, definice, kdo je Kurátor?, vysvětlení, přesný výraz

Pojem Kurátor je v kategorii Profese, ilustrační obrázek

Doporučené zdroje informací k dalšímu studiu

Najít výraz Kurátor v ekologickém vyhledávači Ecosia.org

Vyhledat výraz Kurátor ve Wikislovníku

Vyhledat heslo Kurátor ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Zkusit najít slovo Kurátor ve fulltextu Seznam.cz

Dál můžete zkusit hledat slovo Kurátor například ve fulltextu Google.cz, v ABC slovníku cizích slov a synonym, ve ruském vyhledávači Yandex, ve Wikipedii nebo v Google překladači.

Často žádané pojmy, osoby, výrazy, osobnosti, odborné termíny a slova

Co znamená Kurátor? Definice pojmu, význam a vysvětlení slova

Tyto stránky vám umožnily zjistit: Kdo je to Kurátor? Kdo to byl Kurátor? Vysvětlení, co znamená výraz, resp. slovo Kurátor? Definice pojmu Kurátor se nachází v kategorii profese. Sepsáno redaktory Superia.cz Vyhrazujeme si možnost chyb v textech. Omluvte nás, že, nestíháme pravidelnou aktualizaci všechny textů. Pro aktuální informace zkuste hledat pojem, slovo, termín, definici dejme tomu například na webovkách projektu Wikipedia, kde můžete najít rozsáhlejší popis. Pojmy, termíny a hesla mohou mít různé významy v různých oborech lidské činnosti. Zkuste hledání i v jiné sekci webu než v profese.

Znáte pojmy jako NFC, Ubuntu nebo Firmware?