Kdo je to?
Kdo je to, byl Kurátor? Vysvětlení, význam, co znamená slovo Kurátor? Lidé, profese

Kdo je to Kurátor?

Jaký je význam slova Kurátor? Co to znamená?

Slovo kurátor v obecném významu označuje správce nebo opatrovníka. Nejčastěji se s tímto označením profese setkáme pravděpodobně v oblasti umění. Kurátor je tedy pracovník nějaké galerie nebo muzea, který má v popisu práce péči o umělecké sbírky. To konkrétně znamená pořizování jejich soupisu, dokumentace, popisu, vedení archivu, interpretace děl a jejich výzkum. Do jeho pravomocí také často spadá (spolu)rozhodování o tom, o jaká díla či umělecké předměty bude sbírka obohacena, co lze do sbírkových fondů zakoupit, případně získat jako dar. Muzejní kurátor je tedy specialistou na sbírkové předměty. Měl by o nich mít detailní znalosti a přehled, někdy také publikuje výsledky výzkumu a seznamuje tak s nimi veřejnost.Kdo je to, byl Kurátor? Vysvětlení, význam, co znamená slovo Kurátor? Lidé, profese

Velmi by nás potěšilo, pakliže byste sdíleli text Kurátor s vašimi známými a kamarády prostřednictvím níže uvedených buttonků na sociálních sítích Facebook, Reddit, Pinterest nebo Twitter.

 Sdílet na Facebooku   Sdílet na Pinterestu      Sdílet na Redditu       Sdílet na Twitteru  

Víte co je Rešerše? Znáte definici termínu Adrenalin? Rozumíte pojmu Silverlight? Pamatujete si definici pojmu Duatlon?

Klíčová slova: profese, co je to Kurátor?, vysvětlení, význam slova, definice, synonymum, co znamená, slovo, termín, kdo je Kurátor?, popis, původ slova, popis, kdo to je, lexikon, odborný výraz

Pojem Kurátor je v kategorii Profese, ilustrační obrázek

Linky na další online zdroje

Najít termín Kurátor ve vyhledávači Qwant

Hledejte bez špehování slovo Kurátor ve vyhledávači DuckDuckGo

Najít výraz Kurátor ve fulltextu Seznam.cz

Hledat slovo Kurátor ve vyhledávači Yandex

Dál můžete zkusit hledat slovo Kurátor například v obrázcích, videích a zvucích z projektu Wikimedia Commons, v Google překladači, ve Wikipedii, v Seznam.cz slovníku cizích slov nebo v nabídce zboží na Heureka.cz.

Náhodné definice slov, pojmů a odborných termínů, osobnosti

Vysvětlení významu slova Kurátor, definice, vysvětlení pojmu

Právě jste se dozvěděli odpověď na otázku: Kdo je to Kurátor? Kdo to byl Kurátor? Vysvětlení, co znamená výraz, resp. slovo Kurátor? Definice pojmu Kurátor se nachází v sekci profese. Text vytvořen redaktory Superia.cz. Veškeré texty jsou bez záruky. Návštěvníci, omluvte nás prosím, že nestíháme pravidelně aktualizovat texty. Pokuste se též vyhledat výraz, text, termín, pojem dejme tomu třeba v české Wikipedii, kde můžete najít mnohem podrobnější text. Jednotlivá slova mohou mít vícero významů v různém kontextu, v různých oborech. Zkuste hledání odborného pojmu Kurátor i v jiné kategorii než je sekce profese.

Znáte pojmy jako NFC, Ubuntu nebo Firmware?