Kdo je to?
Kdo je to Rošťák? Vysvětlení, význam, co znamená slovo, termín, pojem Rošťák? Lidé, hanlivé

Kdo je to Rošťák?

Co znamená a jaký je význam slova Rošťák?

Rošťák nebo také uličník či darebák je nezvedené, zlobivé, rozjívené dítě. Toto slovo můžeme samozřejmě použít i o dospělém člověku. Rošťák je sice zlobivec, ale ve významu tohoto slova se neskrývá explicitní zlá povaha takto označeného jedince, spíše jistá poťouchlost až zlomyslnost. Motivací chování a projevů rošťáka může být i snaha upoutat na sebe pozornost, pochopitelně nevhodným způsobem. Pokud se jedná o děti, není trest úplně vždy na místě. Pokaždé by se mělo přihlížet k tomu, proč dotyčný uličník danou věc provedl, zda to bylo z pouhé nudy, jestli byl veden "potřebou" něco ničit anebo zda takto přece jen neupozorňuje na nějaké své problémy a neříká si tak vlastně o pomoc. S tímto jevem se lze setkat zvláště u dětí z nefunkčních, sociálně slabých, případně bouřlivě se rozvádějících rodin.


Kdo je to Rošťák? Vysvětlení, význam, co znamená slovo, termín, pojem Rošťák? Lidé, hanlivé

Tento krátký text můžete velmi snadno sdílet s partnery, kolegy a kamarády na Pinterestu, Facebooku nebo Twitteru.

  Sdílet na Twitteru      Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Facebooku   Sdílet na Redditu      

Vzpomněli byste si co znamená slovo Morbus perthes? Vzpomenete si na definici slova Šantán? Víte, co je to Frekvence? Vzpomněli byste si na význam slova Iritace?

Klíčová slova: formulace, Rošťák, hanlivé, vysvětlení, popis, synonymum, pojem, termín, význam slova, přesný výraz, přesný význam, význam, etymologie, co znamená, odborný výraz, původ slova

Pojem Rošťák je v kategorii Hanlivé, ilustrační obrázek

Linky na jiné informační zdroje

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Rošťák ve Wikimedia Commons

Hledat videa s názvem Rošťák na Youtube

Najít pojem Rošťák ve fulltextu vyhledávače Info.com

Najít termín Rošťák ve vyhledávači Yandex

Zkusit najít heslo Rošťák v ekologickém vyhledávači Ecosia.org

Dál můžete zkusit hledat slovo Rošťák například ve Wikipedii, v Google překladači, v evropském vyhledávači Qwant, ve Wikislovníku nebo ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0.

Často hledaná hesla, osobnosti, odborné termíny, pojmy, slova

Vysvětlení významu slova Rošťák, definice, vysvětlení pojmu

Na této webové stránce jste se dozvěděli Kdo je to Rošťák? Vysvětlení, co znamená výraz, resp. slovo Rošťák? Definice pojmu Rošťák patří do kategorie Hanlivé

Text napsán pro Superia.cz. Neručíme za pravdivost, aktuálnost a přesnost informací uvedených na těchto internetových stránkách. Věříme, že chápete, že texty nemohou být často aktualizovány. Pro aktuální informace zkuste hledat výraz, slovo, definici, slovíčko dejme tomu třeba v populární Wikipedii, kde naleznete nejspíš komplexnější text. Neměli byste zapomenout na to, že ke každému výrazu, může existovat víc definic podle různých oborů. Doporučujeme proto pokusit se najít heslo Rošťák i jinde než v sekci než v hanlivé.