Kdo je to?
Kdo je Mukeš Ambani? Životopis Mukeš Ambani, osobnosti, slavný člověk z kategorie podnikání

Mukeš Ambani

Kdo je Mukeš Ambani? Životopis, informace, biografie, podnikání

Mukeš Ambani je indický byznysmen; jeden z nejbohatších lidí na planetě.
Ambani se narodil v Jemenu, ale krátce po jeho narození se jeho rodiče rozhodli vrátit do rodné Indie.
Na počátku 80. let rozjel Mukešův otec podnikání s textilem pod hlavičkou vlastní firmy Reliance Industries Limited. Brzy poté se rozhodl rozšířit své portfolio také o petrochemický průmysl. Zřejmě v návaznosti na to vystudoval Mukeš Ambani chemické technologie a inženýrství. Později se Realice Industries začala orientovat také na telekomunikace.
Byznys se rychle rozrůstal a z rodiny Ambaniů se stávali jedni z nejbohatších lidí nejen v Indii, ale i na světě. V roce 2022 však Mukešův otec Dhirubhai zemřel a mezi Mukešem a jeho bratrem se rozhořel boj o rozsáhlé dědictví. Nakonec se však bratři shodli na rozdělení majetku - Mukeš Ambani získal cennější část majetku, založenou především na petrochemickém průmyslu, a dál ji úspěšně rozvíjel.
Podle žebříčku časopisu Forbes byl Mukeš Ambani k roku 2023 10. nejbohatším člověkem na planetě.Kdo je Mukeš Ambani? Životopis Mukeš Ambani, osobnosti, slavný člověk z kategorie podnikání

Základní údaje o osobě Mukeš Ambani

Národnost: indická
Datum narození: 19. dubna 1957
Místo narození: Aden, Jemen

Zaujala vás biografie osobnosti Mukeš Ambani? Potom se podělte s kamarády na sociálních sítích jako je Facebook a Twitter.

  Sdílet na Twitteru      Sdílet na Facebooku   Sdílet na Redditu        Sdílet na Pinterestu  

Víte co je Fluktuace? Vzpomenete si na definici slova Žoužel? Rozumíte pojmu Oddenek? Vzpomněli byste si na význam slova Celostní medicína?

Klíčová slova: Mukeš Ambani, kdy se narodil Mukeš Ambani?, podnikání, informace, podnikání, biografie, životopis, narození, popis, wikipedie, vysvětlení, Mukeš Ambani, wiki, zajímavosti, datum narození, osobnosti

Pojem Mukeš Ambani je v kategorii Podnikání, ilustrační obrázek

Pro více informací o heslu Mukeš Ambani zkuste navštívit tyto odkazy

Vyhledat slovo Mukeš Ambani ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Najít termín Mukeš Ambani ve vyhledávači Yandex

Hledejte bez špehování slovo Mukeš Ambani ve vyhledávači DuckDuckGo

Vyhledat heslo Mukeš Ambani na Google.cz

Najít pojem Mukeš Ambani v ekologickém vyhledávači Ecosia.org

Dál můžete zkusit hledat slovo Mukeš Ambani například ve Wikislovníku, v ABC slovníku cizích slov a synonym, ve fulltextu Yahoo.com, ve Wikipedii nebo ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0.

Často hledaná hesla, osobnosti, odborné termíny, pojmy, slova

Stručná biografie, resp. životopis osoby Mukeš Ambani

Právě jste se dozvěděli odpověď na otázku Kdo je to Mukeš Ambani? Kdy se narodil Mukeš Ambani? Kde se narodil Mukeš Ambani? Mukeš Ambani je v kategorii Podnikání

Text napsán pro Superia.cz. Neručíme za správnost či přesnost obsahu těchto webových stránek. Upozorňujeme, že informace na tomto webu mohou být neaktuální či zastaralé. Zkuste najít informace osobnost, osobu, člověka Mukeš Ambani např. na stránkách Wikipedie, kde můžete najít nejspíše podrobnější text, resp. životopis. Jména některých osobností se shodují s jinými žijícími i nežijícími a to napříč obory. Hledejte proto osobnost Mukeš Ambani i v jiné kategorii než je podnikání.