Kdo je to?
Kdo je Björk? Životopis Björk, osobnosti, slavná žena z kategorie hudba

Björk

Kdo je Björk? Životopis, zajímavosti, informace, biografie, hudba

Björk Guðmundsdóttir je zpěvačka a herečka, původem z islandského hlavního města Reykjavíku. V 11 letech začala Björk hrát na klavír. Její učitel nahrál její píseň Love to Love a poslal do rozhlasové stanice. Píseň začali vysílat v rádiu a Björk dostala smlouvu u společnosti Fálkinn. Už ve 12 letech debutovala albem Björk Guðmundsdóttir (1977), které bylo nahrané v islandštině. Deska se stala dokonce platinovou.
Chvíli působila v punk-rockové dívčí kapele Spit and Snot. Po střední škole založila další kapelu Jam-80 (později Tappi Tíkarrass). Kapela vydala album Miranda (1983). Poté zpívala v kapele KUKL (Magie), se kterou vydala album The Eye (1984) a Holiday in Europe (1986). Ve stejném roce se KUKL rozpadli a zrodila se nová kapela The Sugarcubes. Kapela vydala celkem tři alba: Life is Good (1988), Here Today, Tomorrow, Next Week! (1989), Stick Around For Joy (1992).
Po rozpadu kapely Sugarcubes (1992) Björk odstartovala sólovou kariéru pod nahrávací společnosti One Little Indian. První album neslo název Debut (1993). Následovalo album Post (1995), které se v USA stalo platinovým. Další rok vyšlo album Telegram (1996) a hned další rok album Homogenic (1997), které se v roce 2006 stalo platinovým. Po čtyřech letech vydala Björk páté album Vespertine (2001). V roce 2004 vyšlo šesté album Medúlla. Björk na Olympijských hrách v Athénách (2004) zpívala píseň Oeania na zahajovacím ceremoniálu. Od té doby vydala ještě další 4 alba: Volta (2007), Biophilia (2011), Vulnicura (2015) a Utopia (2017).
V roce 2000 hrála ve filmu Tanec v temnotách. Za herecký výkon obdržela cenu Zlatá palma v Cannes na filmovém festivalu.Kdo je Björk? Životopis Björk, osobnosti, slavná žena z kategorie hudba

Základní informace o osobě Björk

Národnost: islandská
Datum narození: 21. 11. 1965
Místo narození: Reykjavík, Island

Potěší nás, pokud budete sdílet tuto odpověď na otázku kdo je Björk? s vašimi kamarády, známými a přáteli na sociálních sítích Twitter, Facebook, Pinterest a Reddit.

 Sdílet na Facebooku   Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu         Sdílet na Twitteru    

Rozumíte pojmu Memorandum? Rozumíte pojmu Anestezie? Znáte definici termínu Helikoptérové peníze? Znáte pojem Enkaustika?

Klíčová slova: Björk, zajímavosti, místo narození, osobnost, kdy se narodila Björk?, osobnosti, život, wiki, Björk, hudba, lexikon, popis, vysvětlení, informace, wikipedie, národnost

Pojem Björk je v kategorii Hudba, ilustrační obrázek

Pro další informace o termínu Björk zkuste tyto odkazy

Zkusit najít termín Björk na Google.cz

Hledat videa s názvem Björk na Youtube

Vyhledat heslo Björk ve Wikislovníku

Zkusit najít Björk ve fulltextu Seznam.cz

Najít výraz Björk ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Dál můžete zkusit hledat slovo Björk například ve vyhledávači chránícího soukromí - DuckDuckGo, v Google překladači, ve ruském vyhledávači Yandex, ve ekologickém vyhledávači Ecosia nebo v Lingea slovnících.

Doporučené pojmy, slova, osobnosti, odborné termíny a výrazy

Stručná biografie, resp. životopis osoby Björk

Právě nyní již víte Kdo je to Björk? Kdy se narodila Björk? Kde se narodila Björk? Björk se nachází v kategorii Hudba

Kategorie hudba, růžové květy housle, björk, ilustrační obrázek

Tento text byl napsán redaktory Superia.cz. Provozovatel neručí za správnost a aktuálnost zde uvedených informací. Litujem, že není v našich silách provádět pravidelně aktualizace všech textů. Pokuste se také najít informace osobnost, osobu, člověka Björk dejme tomu např. v projektu Wikipedia.cz, kde naleznete podrobnější popis, resp. životopis. Jména některých osobností se shodují s jinými žijícími i nežijícími a to napříč obory. Hledejte proto osobnost Björk i v jiné kategorii než je hudba.