Kdo je to?
Kdo je Björk? Životopis Björk, osobnosti, slavná žena z kategorie hudba

Kdo je Björk?

Kdo je Björk? Životopis, informace, biografie, hudba

Björk Guðmundsdóttir je zpěvačka a herečka, původem z islandského hlavního města Reykjavíku. V 11 letech začala Björk hrát na klavír. Její učitel nahrál její píseň Love to Love a poslal do rozhlasové stanice. Píseň začali vysílat v rádiu a Björk dostala smlouvu u společnosti Fálkinn. Už ve 12 letech debutovala albem Björk Guðmundsdóttir (1977), které bylo nahrané v islandštině. Deska se stala dokonce platinovou.
Chvíli působila v punk-rockové dívčí kapele Spit and Snot. Po střední škole založila další kapelu Jam-80 (později Tappi Tíkarrass). Kapela vydala album Miranda (1983). Poté zpívala v kapele KUKL (Magie), se kterou vydala album The Eye (1984) a Holiday in Europe (1986). Ve stejném roce se KUKL rozpadli a zrodila se nová kapela The Sugarcubes. Kapela vydala celkem tři alba: Life is Good (1988), Here Today, Tomorrow, Next Week! (1989), Stick Around For Joy (1992).
Po rozpadu kapely Sugarcubes (1992) Björk odstartovala sólovou kariéru pod nahrávací společnosti One Little Indian. První album neslo název Debut (1993). Následovalo album Post (1995), které se v USA stalo platinovým. Další rok vyšlo album Telegram (1996) a hned další rok album Homogenic (1997), které se v roce 2006 stalo platinovým. Po čtyřech letech vydala Björk páté album Vespertine (2001). V roce 2004 vyšlo šesté album Medúlla. Björk na Olympijských hrách v Athénách (2004) zpívala píseň Oeania na zahajovacím ceremoniálu. Od té doby vydala ještě další 4 alba: Volta (2007), Biophilia (2011), Vulnicura (2015) a Utopia (2017).
V roce 2000 hrála ve filmu Tanec v temnotách. Za herecký výkon obdržela cenu Zlatá palma v Cannes na filmovém festivalu.Kdo je Björk? Životopis Björk, osobnosti, slavná žena z kategorie hudba

Hlavní informace o osobě Björk

Národnost: islandská
Datum narození: 21. 11. 1965
Místo narození: Reykjavík, Island

Budeme rádi, pokud budete tuto stručnou biografii s osobou Björk sdílet s kamarády prostřednictvím níže uvedených buttonků na sociálních sítích Facebook, Reddit, Pinterest nebo Twitter.

 Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru      Sdílet na Redditu      

Rozumíte pojmu Netflix? Znáte pojem Krendle? Znáte definici termínu Úzus? Vzpomenete si na definici slova Selfie?

Klíčová slova: Björk, popis, hudba, kde se narodila Björk?, datum narození, kdo je Björk?, místo narození, životopis, zajímavosti, lexikon, biografie, wikipedie, Björk, vysvětlení, hudba, osobnosti

Pojem Björk je v kategorii Hudba, ilustrační obrázek

Další informační zdroje o slovu Björk

Zkusit najít termín Björk v ekologickém vyhledávači Ecosia.org

Vyhledat heslo Björk na Google obrázcích

Vyhledat heslo Björk na Google.cz

Hledat frázi Björk ve vyhledávači Yandex

Hledat termín Björk ve fulltextu Seznam.cz

Dál můžete zkusit hledat slovo Björk například ve Wikislovníku, v Google překladači, v evropském vyhledávači Qwant, v Seznam.cz slovníku cizích slov nebo v Lingea slovnících.

Doporučujeme tyto osobnosti, pojmy, výrazy a termíny

Biografie, životopis, kdo je to Björk?

Tyto webové stránky vám přinesly odpověď na otázku Kdo je to Björk? Kdy se narodila Björk? Kde se narodila Björk? Björk se nachází v kategorii Hudba

Uvedený text byl přidán redaktory Superia.cz. Provozovatel neodpovídá za správnost, úplnost a aktuálnost tohoto obsahu. Bohužel, naše možnosti updatů článků jsou omezené. Doporučujeme vyhledat informace osobnost, osobu, člověka Björk řekněme třeba v otevřené encyklopedii Wikipedia, kde můžete najít podrobnější text, resp. životopis. Jména některých osobností se shodují s jinými žijícími i nežijícími a to napříč obory. Hledejte proto osobnost Björk i v jiné kategorii než je hudba.